reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
Dziewczyny @Grun @majka23x dlaczego dajecie mm? Osobiscie uważam ze podawanie mm w przerażającej wiekszosci konczy sie odstawieniem od cyca. Jasne ze potem dziecko kręci głową i sie denwewuje przy cycu. Uwierzcie ze dla dziecka ssanie to na prawde ciezka praca wiec jak ma podawaną butelke z ktorej o wiele łatwiej leci i nie trzeba sie tak meczyc to jasne ze bedzie tak wolalo. Mm zapycha żołądek duzo dluzej sie trawi i takie dzieci dluzej spia itd. A z iloscia mleka w cycach to chyba taka wymówka troche. Jest tak jak Eli pisze ile dziecko ssie tyle piersi produkuja. Popyt napedza podaz. Jak w zyciu. Jesli podajecie mm zamiast piersi to dla organizmu sygnal ze jest mniejsze zapotrzebowanie wiec zwalnia produkcja.

Napisze jeszcze ze na prawde jest mi obojetne jak karmicue dziewczynki bo to wasza sprawa. To tylko wskazówki jak chcecie zeby dzieci na cycu byly. Syna karmilam prawie 2 lata cycem i rozne akcje mielismy. Corka od początku jest tylko cycowa i mleka mam tyle ze biednej uszami sie wylewa ale ja przystawiam i nie dokarmiam. Smoka ma od jakiegoś czasu regularnie bo bym nie spala ani nic przy starszym nie zrobila ale nie przeszkadza jej to na razie w niczym.

@Luxuorius @ana ana jeszcze troche kochane i bedziecie tulic maluszki.

Wszystkim zycze milego dnia lece gotować pomidorowa i w miedzy czasie sie myc dopoki starszak jest zajety a mala nie placze :D


km5s8u69dm9dsszh.png
 
@Luxuorius @ana ana jeśli nie ma wskazań to dajcie maluszkom czas. Wiem po sobie, że w niedzielę i poniedziałek miałam ktg i zero skurczy, zero objawów i straszyli mnie wywoływaniem. Kolejne ktg miałam mieć w środę, a w środę to już Oskara tuliłam. [emoji6] więc mój przypadek daje nadzieję, że po terminie i bez wywoływania da się.

@Grun a mm podawałas, bo mała nie przybierała/mało przybierała?.

Ja teraz u rodziców siedzę, więc mam pomoc przy małym[emoji6] doceniam to zwłaszcza w nocy[emoji4], bo młodego kolki męczą nocami i tylko bujanie go uspokaja i to długie godziny bujania. [emoji17]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@aneta_ck ja nie podaje mm, odciagam swoje mleko i nie narzekam, bo mleka mam pod dostatkiem. Mala tylko 3 razy dostala mm w 3 dobie w szpitalu, gdy nie chciala kompletnie ssac ani cyca ani butelki, a ja nie mialam jeszcze jak sciagnac - brak laktatora, plus ze bylam przed nawalem. Od razu jak mala dostala mm, moj facet pobiegl do sklepu po laktator i z biegiem czasu mala dokarmiana moim sciagnietym mlekiem przez cala zgraje poloznych zaczela w ogole jesc. Urodzila sie z masa 2290 w 38+6, wiec dodatkowo monitorowalismy ilosc zjadanego pokarmu i z dnia na dzien bylo juz co raz lepiej, a teraz stopniowo uczymy sie przystawiac, choc przychodzi nam to z trudem, dlatego jest mi przykro, ale mam nadzieje, ze w koncu nam sie uda. Jesli nie, dalej bede odciagac mleko i podawac, wiecej roboty, ale wiem, ze to jednak moje mleko. Dzisiaj przyjdzie pierwszy raz polozna, licze na jej pomoc.

@Grun uwierz jeszcze raz, bo ja ciagle wierze, bez tego ani rusz!!! Jesli tylko masz mozliwosc pojscia do doradcy nie czekaj ani chwili!!!! :) trzymam kciuki za Ciebie i za Helenke, walczmy razem!

@Luxuorius tyle juz czekasz, to zacisnij zeby, nie Ty o tym decydujesz, kiedy Twoj synek zechce powitac swiat. Ja tak jak dziewczyny wolalabym juz zahaczyc o styczen i masz rok do przodu :) nie denerwuj sie, czekalas dziewiec miesiecy! Tak jak mowi @ana ana oxy moze skonczyc sie cesarka, u mnie tak bylo. Rozwarcie ponad 4 cm, szyjka zgladzona, dziecko w kanale nisko i spadko tetna.....
 
@Grun, nie martw się, ściskanie piersi czy laktator nigdy nie pokażą ile masz tak naprawdę mleka w piersiach, tak jak pisała Eli. Tylko dziecko umie tak zassac pierś. Przystawiaj córkę jak często się da, na każde kwilenie najpierw cyc. Jeśli masz możliwość to daj wam ze 3 4 dni takiego wiszenia na piersi, jeśli kręci niecierpliwie głową może trzeba zmienić pierś albo pozycje i przedewszystkim kontakt skórą do skóry, nagie od pasa w górę (pozycja "pod górkę" dobra sprawa), pozwól jej się bawić tą piersią, przysnąć, to całkowicie normalne, że dziecko "odplywa" przy jedzeniu, nie odładaj jej wtedy do łóżeczka, niech Ci rozchula laktacje. Też miałam taki kryzys, cały tydzień, nie bój się nie zaglodzisz jej ani nie przekarmisz. Jakby dostała czkawki po jedzeniu (moja córka mistrz czkawki) to ją spionizuj, jak nie przejdzie, podaj pierś znów, nie zadławi się mlekiem, ja się bałam, że może tak się stać, ale nie.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Majka ale tak jak pisalam z butelki latwiej sie je. Moja niewiele wieksza 2640 g na wyjsciu ze sZpitala. Spadla u nich 250 g a wage urodzeniowa odzyskala dopiero w 11 dobie. Ale ja nie dokarmialam ja butelka. Szacunek ze chce Ci sie odciagac ale ja bym poradziła Ci tego nie robic tylko dostawiac co chwilke i powinno byc dobrze. Mi syna w szpitalu tez dokarmiali mm bo mial silnw zapalenie i antybiotyk ale ja walczylam najpierw cyce a potem butla z 20 ml. A po 5 dobach jak porzadnie ruszyla laktacja od czestego przystawiania to juz tylko cyc. Oboje na prawde ladnie zaczeli przybierac.

Zeby nie bylo ja was nie kryttkuje bo to waszw dzieci. Nic mi do tego jak karmicie. Piszecie skarzycie sie wiec odpowiadam. Sorki zalatana jestem nie mam za bardzo czasu sie rozpisywac. Powodzenia w kazdym badz razie:)


km5s8u69dm9dsszh.png
 
Hej

Co do kp to dziewczyny już wszystko napisały.

Wczoraj skończylam pisać moją historię porodu. Zaraz wam tu wkleję ze specjalną dedykacją dla @Lux i @ana ana :)

A tymczasem Zu ma okropne napady złości. Za dużo wrażeń ostatnio :(

[emoji813] Lili ur. 18.12.2016r [emoji813]
 
reklama
@Lux ktg dzisiaj no i w pt już chcą mnie w szpitalu... Muszę dziś o wszystko dopytac lekarz na IP, bo z jednej strony mogę położyć się w szpitalu i nie zgodzić się na oksy ? Chyba na siłę mi jej nie wcisną, ale wtedy nici z domu narodzin :( więc moge nie zgodzić się na szpital, ale u mnie każde ktg (co 2 dni) wiąże się z 5h pobytem na ip, bo zawsze takie kolejki do lekarza, więc też nie jest to zbyt optymistyczna wizja :(
 
Do góry