reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!


MENINGOKOKI

Szczepienie jest możliwe i celowe w każdym momencie życia.
Pamiętaj, że szczepienie może zlecić tylko lekarz. Lekarz przeprowadza także badanie kwalifikujące do szczepienia. Czasowym przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ostra infekcja przebiegająca z gorączką lub zaostrzenie choroby przewlekłej. Stały przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników szczepionki.
Dawkowanie w grupach wiekowych:
dzieci w wieku od 2 miesięca życia do 12 miesięcy życia – dwie dawki w odstępie minimum 1 miesiąca w pierwszym roku życia + dawka uzupełniająca z drugim roku życia. do 6 lat
dzieci powyżej 12 miesięcy zycia i dorośli – pojedyńcza dawka
Szczepionka przeciw meningokokom może być podana równocześnie (ale w inne, odległe miejsce) z innymi szczepionkami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chciałam napisać, że gdyby miała np: owsiki to by zgrzytała zębami, ale przecież zębów Zuźka nie ma.
 
ja na pneumokoki bede szczepic, bo tak przy Nince zalecala nam pediatra, ktorej w miare ufam ;) ale czekam az skocza sie te 3 dawki 5w1, bo uwazam, ze w pierwszym polroczu i tak jest b. duze obciazenie szczepionkami.

a jutro mamy szczepienie 5w1. trzymajcie kciuki ;)
 
słuchajcie - przyszło mi do głowy że może moje dziecko ma jakieś pasożyty - bo ona tak strasznie wierzga nogami i się miota i zasnąć nie może - usypianie u nas w dzień to zawsze min 40 minut, a potem 20 min drzemki
a próbowałaś ją :) związać?
tetrami np. lub kocykiem
tak jak w szpitalu

może ona jak Adaś po prostu się 'boi'
Adaś na brzuchu zasypia ładniej i śpi ładniej a jak chce aby na plecach spał (w wózku na dworze) to muszę mu schować rączki pod koc i tak mocno ściągnąć aby nie mógł nimi machać- wtedy mu bezpieczniej i ładniej śpi :)
 
a propos tych kup to jak Lenka zaczela jest te wszystkie jablka itd. to od razu kupa gesciejsza i faktycznie nie wyplywa za pieluszke bo wczesniej prawie codziennie musialam jej zmieniac kreacje w ciagu dnia bo cos tam z reguly wyplynelo... wczoraj jadla marchewke i kupy dzis jeszcze nie bylo, moze ja zatkala a raz sie tylko zdarzylo ze kupy nie bylo w ciagu dnia

ewa86 u Nas tez dynia z ziemniakami zrobila furore:)ale lenka chyba wszystkozerna jest:)

co do szczepionek to na pneumo i rota nie bede szczepic, czytalam gdzies ze jak dziecko skonczy 2 lata to jest tylko jedna dawka czyli placi sie ok. 300zł. moja inwestycja w szczepionki to szczepionka 5w1
na rota można zaszczepić tylko do 24 tyg. życia
 
słuchajcie - przyszło mi do głowy że może moje dziecko ma jakieś pasożyty - bo ona tak strasznie wierzga nogami i się miota i zasnąć nie może - usypianie u nas w dzień to zawsze min 40 minut, a potem 20 min drzemki
jak masz wątpliwości, to najlepiej spytać lekarza:tak: Ale może rzeczywiście 'taka jej uroda';-);-) z moja córcią było identycznie - usypianie trwało z pół godziny albo i dłużej a spała czasami kilka-kilkanaście minut:no::crazy: za to w miarę dobrze spała w nocy.
 
Szczepionka przeciw pneumokokom
Pneumokoki to bakterie odpowiedzialne za posocznicę, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, płuc, zapalenia ucha środkowego, zatok. Najbardziej podatne na zakażenie są dzieci do drugiego roku życia.
Szczepić można już maluszki od drugiego miesiąca życia. Dawki szczepionki uzależnione są jednak od wieku dziecka. Niemowlętom od drugiego do szóstego miesiąca podaje się trzy dawki w odstępie minimum jednego miesiąca i czwartą w drugim roku życia. Natomiast od siódmego do jedenastego – dwie dawki, a trzeciąw drugim roku życia. Dzieciom w wieku 12–23 miesięcy – dwie dawki przy zachowaniu co najmniej dwumiesięcznego odstępu. Maluchom, które ukończyły dwa lata, a nie skończyły pięciu, wystarcza jedna dawka.
Koszt: ok. 320 zł.
 
Ostatnia edycja:
Jak przekonujecie swoich mężów, że trzeba wykupić 5 w 1??? Ja też nimi szczepię, ale wczoraj miałam kłótnie z tego powodu. A chce mieć dobre argumenty, żeby nie czepiał sie o pieniądze. Na swoje przyjemności wydaje z 1000 zeta miesiecznie, a dziecku żałuje na ostatnią szczepionkę. Poważnie. Ktoś powiedział, że nie płacił za szczepionki i on uważa, że ja wymyślam i pewnie kolejne wymyślę.

Ja męża zapytałam szczepimy skojarzoną czyli jedno ukłucie i 180zł,czy bezpłatnie i 3 wkłucia,wybrał to 1...
 
U nas 5 w 1 115,99. Ja mu tłumaczyłam, że ta szczepionka bez rtęci i jedno ukłucie, ale nie dotarło. Oczywiście i tak ją kupię, ale wolę za jego pieniądze. I bez jego marudzenia mam nadzieję.
 
reklama
gabriella0 chodzilo mi o ta szczepionke na pneumokoki a tylko dodalam ze nie bede szczepic na rota ale zdaje sobie sprawe ze czasem trudno zrozumiec moje wypowiedzi:)
 
Do góry