reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

reklama
anka dziwnie ze chcieli tobie rachunek wystawic w szpitalu przeca kobiety w ciazy maja bezplatna opieke zdrowotna. chyba ze za meza

myangel ojjj musisz byc silna, dopoki Twoj gin nie wroci, lez ile sie da. lykaj nospe. trzymam kciuki by bylo wszytsko dobrze.

gosiaB jaka dawke zelaza przyjmujesz? bo sie okazuje ze w moich witaminach jest zelazo w dawce 14mg i wit c 60mg. yhm.....
sprawdzilam z wynikami z maja. yhy w maju tylko mialam jedno ponizej normy i to niewiele. a teraz 2 powyzej i 4 ponizej hah


dzis mnei moj maz probowal udusic. hah glosno oddcyhalam przez jedna dziurke, bo druga zatkana, to mi zatkal paluchem ta dzialajaca, zebym zaczela ustami oddcyhac yhy
opierdzielilam go po wstamiu ze mnie budzi i chce udusic, to powiedzial ze co on mial powiedziec jak spac nie mogl :D
 
kliwia rachunek byl za mnie bo nie mialam przy sobie ksiazeczki ubezpieczeniowej :-p Oni po prostu nie wiedzieli czy wystawic czy nie - zero poinformowania. Ale jakby nawet nam go przyslali to jest oczywiscie odpowiednia podstawa do odwolania sie :)
W ogole niezla akcja z zatykaniem dziurki od nosa :-D Usmialam sie :-D

Widze ze wiecej z was urzeduje od rana hehe <:
 
Własnie zeżarło mi mojego posta. Grrrr....

W skrócie napiszę jeszcze raz. Opieka medyczna dla cięzarnych jest darmowa o ile jest ona ubezpieczona. Ponieważ zmieniły sie przepisy (ochrona danych osobowych itp), szpitale nie mają wglądu do listy ubezpieczonych, więc nie wiedzą, czy osoba zgłaszająca się do nich jest ubezpieczona czy nie. Dlatego proszą o książeczkę ubezpieczeniową lub częściej druk RMUA. Jesli osoba zgłaszająca się nie ma tego dokumentu przy sobie, jest proszona o dostarczenie go w ciągu tygodnia. Po tym terminie wystawiany jest rachunek. Dowiedziałam się tego, kiedy sama wylądowałam na IP i tez byłam mocno zdziwiona, bo dla mnie jest oczywiste, że szpitale taką wiedzę powinny mieć. Ale co jest oczywiste dla mnie szarego człowieczka, nie jest oczywiste dla tych, którzy przepisy wprowadzają.

Kliwia w odwecie zatkaj męzowi dzisiaj dwie dziurki ;)
 
Dzień dobry dziewczynki...


Ależ się wyspałam, jak nigdy, ta wczorajsza drzemka sporo mi pomogła i no i Przemek wczoraj Julcię spać położył, obejrzeliśmy jeden film i już o 11 w łóżeczku lezałam, no tak się wyspałam, ze szok :) Aż dzisiaj sama wstałam - Julcia jeszcze śpi ;-)


myangel ojjj musisz byc silna, dopoki Twoj gin nie wroci, lez ile sie da. lykaj nospe. trzymam kciuki by bylo wszytsko dobrze.



dzis mnei moj maz probowal udusic. hah glosno oddcyhalam przez jedna dziurke, bo druga zatkana, to mi zatkal paluchem ta dzialajaca, zebym zaczela ustami oddcyhac yhy
opierdzielilam go po wstamiu ze mnie budzi i chce udusic, to powiedzial ze co on mial powiedziec jak spac nie mogl :D


Kochana to nie Gin, tutaj ciążę prowadzi lekarz prowadzący i to jest taki internista, no rodzinny bardziej na zmianę z połozną to znaczy ja taka opiekę wybrałam, u nas to się nazywa combined. I w sumie jestem z tego zadowolona. Nastepna wizyte u poloznej mam 16 wrzesnia dopiero, juz nie moge sie doczekac ;-)


Ja przez mojego spac nie mogę w nocy, no tak chrapie, że już czasami krzykne na niego.


4 września mamy zajęcia ze szkoły rodzenia. Ciekawe jak to będzie ;-)
 
myangel no chodzilo mi o tego lekarza do ktorego chodzisz i masz zaufanie :* wiem ze na wyspach jest inaczej.

No zupełnie inaczej. Naprawdę ogólnie nie mogę narzekać bo słyszałam i też nawet Gosia pisała, że zdarzają się naprawdę koszmarne rzeczy w prowadzeniu ciąży w Irlandii.



Dziewczynki wiecie, ze dziś 13-ego i piątek? ;-)
 
Rany, od powrotu z wakacji, czyli od wtorku nic nie zrobiłam. Mam jakieś taki zawias. Mogę siedzieć przed komputerem albo na kanapie i nic nie robić. A pracy nie brakuje... Już nie wiem, co z tym zrobić. Może wraca mi zmęczenie z pierwszego trymestru - wtedy mogłam spać 20 godzin dziennie...
Ale to dziwne, bo u lekarza się dowiedziałam wczoraj, że mam wysokie tętno - 100 na minutę. To chyba powinnam być jakaś aktywniejsza. Hm...
 
Dzieńdobrek;0)))))

ewa ja tez mam tętno podwyższone, może nie 100 (choć pewnie chwilami tak) ale czuję jak mi popinkala po szyi:/ niekoniecznie przy wysokim tętnie mozesz być pobudzon a, bo jak mam je wysokie a ciśnienie raczej niższe a to ono raczej decyduje o naszej żywotności:/
 
reklama
Ciśnienie mam standard - 120/65. Chyba po prostu jakiś leniwy tydzień...

Poczytałam sobie właśnie relacje z porodów na sierpniówkach i się normalnie poryczałam... A ja nie z tych, co płaczą ;) Ja już chcę grudzień !!!
 
Do góry