reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

reklama
No ja tak dosłownie nie maluję ale malarz w moim nowym mieszkanku i musze jeździć tam doglądać i pozamykać popołudniu mieszkanko bo rano mój m jeździ wpuszczać malarza a ja popołudniu za nim zamykam mieszkanko . Staram sie jak najmniej tam siedzieć bo po ostatnim co dłużej tam siedziałam to tak koszmarnie się czułam że szok . A olejną to dopiero będzie malowane , ale na szczęście tylko futryny z drzwi . A do 13 czerwca musimy się tam już wprowadzić bo musimy zwolnić dom w którym teraz jeszcze mieszkamy . Także trochę na głowie mam , ale wolę teraz wszystko pomalować itd a póżniej tylko zajmować się przygotowaniami do przyjścia na świat dzidzi . No trochę mam zamieszania teraz .
 
Cześć dziewczyny,
piszę z mojego małego rodzinnego miasteczka na południu Polski,
przyjechaliśmy moich rodziców oświecić, że będą dziadkami, jak ja się bałam tej rozmowy.... bo my ślubu jeszcze nie mamy...
ale normalnie zaskoczyli mnie, no mama była trochę w szoku, ale już jej przeszło, a tata się strasznie ucieszył, kazał mi dbać o siebie i w ogóle, a myślałam,że może być nieciekawie,
jednak mam coś zaczyna nalegać na ślub w tym roku jeszcze...
no i oczywiście, ja już nie mam swojego zdania i jak poszłyśmy na zakupy, to mi już mówiła , którą bluzkę kupić, a którą nie, chyba się będą strasznie wtrącać :/
i chciałam kupić spodnie z gumką-dzinsy, żeby mi się nie wpijały w brzuch, a moja mama, że mam jeszcze czas, a mnie przecież niewygodnie w normalnych spodniach, chyba wiem lepiej,
i jak ona musiała wrócić do domu, bo remont mają to ja te spodnie z gumką zamiast zamka i guzików kupiłam :)
i jak Wy też bieliznę wymieniłam, ale ja to mam już 80-85 D przy wzroście 160 cm,
mam nadzieję, że już nie urosną.....
 
Tunia trzeba bylo te spodnie kupic przy mamie, niech przyzwyczaja sie do mysli ze moze ew wyrazac swoje zdanie ale Ty i tak zrobisz co uwazasz za sluszne, w momencie gdybys kupila je przy niej pokazalabys jej ze to Ty tu decydujesz, kupujac za jej plecami postawilas na swoim ale tak jak bys sie bala przeciwstawic mamie wprost a przeciez jestes dorosla, pamietaj ze taka wcinajaca sie mama lub tesciowa potrafia zatruc zycie, jesli chodzi o slub to wiele ludzi ma chyba ten problem ze rodzice naciskaja i nie rozumieja ze slub jest dla was a nie dla nich ( wielu z nich tez czesto mialo dzieci na weselu ;))
 
o mojej dzisiejszej wizycie na odpowiednim wątku:-)

Witam Grudniowe Mamy! Ja tez dołączam do Was. Mam termin na samo poczatek grudnia ok 2-3 grudzien.
witamy :tak:

Cześć dziewczyny,
piszę z mojego małego rodzinnego miasteczka na południu Polski,
przyjechaliśmy moich rodziców oświecić, że będą dziadkami, jak ja się bałam tej rozmowy.... bo my ślubu jeszcze nie mamy...
ale normalnie zaskoczyli mnie, no mama była trochę w szoku, ale już jej przeszło, a tata się strasznie ucieszył, kazał mi dbać o siebie i w ogóle, a myślałam,że może być nieciekawie,
jednak mam coś zaczyna nalegać na ślub w tym roku jeszcze...
no i oczywiście, ja już nie mam swojego zdania i jak poszłyśmy na zakupy, to mi już mówiła , którą bluzkę kupić, a którą nie, chyba się będą strasznie wtrącać :/
i chciałam kupić spodnie z gumką-dzinsy, żeby mi się nie wpijały w brzuch, a moja mama, że mam jeszcze czas, a mnie przecież niewygodnie w normalnych spodniach, chyba wiem lepiej,
i jak ona musiała wrócić do domu, bo remont mają to ja te spodnie z gumką zamiast zamka i guzików kupiłam :)
i jak Wy też bieliznę wymieniłam, ale ja to mam już 80-85 D przy wzroście 160 cm,
mam nadzieję, że już nie urosną.....
mamy uwielbiają wiedzieć lepiej:tak:;-) a najlepsze jest to, że ja już zauważam u siebie takie mamine naleciałości wszystkowiedzącej, a moja córcia dopiero 3 lata skończy. Obym nie była gorsza od mojej mamy, jak Wiki dorośnie:szok:
stanik - z 75 D przeszłam na 75 E i nie mam zamiaru bardziej "awansować":eek:

o no to zdrowo sie mamusia odzywia :) zazdroszcze bo ja czasem mam taka ochote na frytki ze nie uspokoje si edopoki nie zjem :p :) a wczoraj na noc mi sie strasznie kopytek chcialo z sosikiem i mieskiem mniam :)
wczoraj na obiad zrobiłam indyka w sosie curry z kluseczkami, a dziś rybka z ziemniaczkami i mizerią - ale to bardziej wczesne kolacje niż obiady, bo obiady to jemy osobno na mieście, w przerwie w pracy, którą tu wszyscy mają

Właśnie sobie zrobiłam siemię lniane :)
fuj....
 
początkowo uznałam, że ślub cywilny w październiku może nawet być, bo właściwie po urodzeniu nie będę miała głowy żeby coś organizować, ale jeszcze babcia, zresztą moja ukochana dorzuciła swoje 3 grosze, wyprowadzając mnie z równowagi, więc temat ślubu zaczyna być drażniący...
co do mamy to nie chciałam robić już afery,bo i tak widuję ją raz na dwa miesiące, zresztą wiem, że po prostu lepiej przytakiwać, a potem i tak swoje zrobić, nie ma sensu udowadniać czegoś na siłę, bo już się przekonałam,że to się źle kończy, na szczęście, po porodzie będę mieszkać 900 km o domu więc będę mieć tylko teściową na głowie, choć pewnie prędzej czy później zmęczona niewyspaniem, pieluchami i resztą zapragnę żeby mama coś pomogła, żebym odpoczęła....
 
Tunia ty się takimi uwagami nie martw, wpuść jednym uchem i wypuść drugim. W końcu to ty jesteś w ciąży a każda ciąża przebiega inaczej. A co do biustonosza to musze was kochane zmartwić bo z tego co mi mówiono to on jeszcze bardziej urośnie.. Ja jestem PRZERAŻONA bo z 70C zrobiło mi się 75E :/ A nawet F... o którym nigdy nie wiedzialam, że znjaduje się w numeracji...
 
Tunia ty się takimi uwagami nie martw, wpuść jednym uchem i wypuść drugim. W końcu to ty jesteś w ciąży a każda ciąża przebiega inaczej. A co do biustonosza to musze was kochane zmartwić bo z tego co mi mówiono to on jeszcze bardziej urośnie.. Ja jestem PRZERAŻONA bo z 70C zrobiło mi się 75E :/ A nawet F... o którym nigdy nie wiedzialam, że znjaduje się w numeracji...

w pierwszej ciąży piersi mi nie urosły, za to po porodzie, w ciągu doby! I Marcin sam jeździł do triumpfa i kupował mi staniki - seria mamma bella (czy jakoś tak) genialna - z mikrofibry, bez szwów, z elastycznymi klinami - w zależności od "wypełnienia mleczkiem" stanik się dopaso
wuje.
 
reklama
ja musze sobie kupic jakis dobry stanik mam 75D teraz bo z c to mi cycki wylatuja ale ja potrzebuje kurcze szerszy pod biustem - produkuja takie bo nie moglam znalezc. wszedzie tylko 75 gora :/ a w triumpfie sa takie wieksze obwody ?? i w jakich cena ch mniejwiecej ?? duzo dalas za tamten bella mama ??

witamy nowa mamusie :)

jutro na obiadek w ogole zrobie te kluiski slaskie bo sie szybko robi i sosik i miesko do tego i bedzie obiadek. jejku ja nie pamietam kiedy ja zupe ostatnio robilam :szok: zjadla bym taka dobra mamusi :p

a dzisiaj na deser robie galaretke z owocami i bita smietana :D mniam !!! :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry