reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Eh kochane, a ja się męczę ze strasznymi wzdęciami :( rano jak się budzę jestem w sumie płaska (nie licząc tłuszczyku na moim brzuchu :)), ale jak tylko zjem cokolwiek to mnie wydyma...:( wieczorem wyglądam jak bania :((( aż moje koleżanka powiedziała "no ale widzę, że już po tobie to widać tę ciąże " wczoraj kupiłam sobie 'Esputicon', może mi pomoże ...któraś z Was stosowała ? Męczy mnie jeszcze jedno: w nocy co chwile wstaje na siku, mimo, że nie piłam przed snem :/
 
reklama
ainah21 ja bralam espumisan ale powiem ci ze picie activi albo siemia lnianego co drugi dzien mi pomoglo na wzdecia bo tez mialam z tym problem. no i ograniczyc smazone troche jak mozesz. to tez duzo daje. owoce tez np powoduja zdecia co mnei najbardziej boli bo ja je kocham a czasami nie powiem jazda po nich jest i boli :/ a co do sikania w dzien tez tak latasz?? moze zbadaj sobie mocz i sprawdz czy to nie jakas infekcja. albo po prostu macica sie rozrasta i naciska na pecherz :)
 
ainah w ciazy raczej nie wolno stosowac srodkow na wzdecia, konsultowalas to z lekarzem?

ja sie dzis obudzilam o 4 i zasnac nie moglam, napilam sie skzlanke wody i ja zwymiotowalam :wściekła/y:
grrrrr

a teraz zjadlam miskę kaszki na mleku :D
 
ainah wzdecia to normalka. Ja stosowałam espumisan -więc można.
Siusianie nocne - standard. Pocieszę Cię, że u mnie już jest lepiej. Macica podnosi się i przestaje uciskać pęcherz - na razie;-)
potem dopiero się zacznie:-)
 
heja
salomi - dobrze ze u ciebie lepiej dbaj o siebie bardzo nic nie dzwigaj nie podnos rak do gory i najlepeiej lez z nozkami do gory cale dnie jak masz mozliwosc i spij kobieto wyspij sie bo pozniej jest z tym problem.
ja z obiawow ciazy to mam tylko wrazliwe cyce jak mala czasem mi zassie to tylko sie krzywie bo boli jak holera, mialam troche mdlosci ale tylko raz wymiotowalam, nie to co w poprzedniej ciazy kady wieczor byl moj na kiblu hehe no ale kazda ciaza inna senna tez jestem ale to poredzej ze zmeczenia niz z ciazy no ale lodowke moze otwierac bez zatykania nosa co bylo niemozliwoscia przy pierwszej ciazy. A tez bylam na dupku potem na fetanolu i innych takich ale jakos nie widzialam roznicy po odstawieniu. Moze poprostu nie zwrocialam na to uwagi ;)
jakie macie pomysly na obiadek, musze cos szybkiego wymyslec bo przy mojej szalnej niuni siedzenie w kuchni jest niemozliwe aaa atakuje mnie znow ide sie z nia pobawic do uslyszonka hehe
 
z moich szybkich, ktore teraz mi przychodza na mysl: zupka pomidorowa, sos pomidorowy z makaronem, nalesniki, sphagetti, fasolka po bretonsku, ziemniaczki, jajko na miekko i jakies warzywko, nawet placki ziemniaczane jak sie ma maszynke, co je zetrze :-)
 
kliwia czytałam na necie że te środki (typu espumisan,esputicon) można, poza tym pytałam w aptece, więc jestem spokojna.
Moja dieta jest ok, nie jem smażonego, jem dużo nabiału, ciemny chleb, warzywa i owoce, nie piję kawy ani gazowanych napojów. Tym bardziej mnie to wkurza, że mimo tego wszystkiego cokolwiek zjem, wyglądam jak bania :( Może popróbuje z tym siemieniem lnianym :)
dzięki za rady :-)
 
reklama
o no to zdrowo sie mamusia odzywia :) zazdroszcze bo ja czasem mam taka ochote na frytki ze nie uspokoje si edopoki nie zjem :p :) a wczoraj na noc mi sie strasznie kopytek chcialo z sosikiem i mieskiem mniam :)
siemie najlepiej co drugi dzien pic i na czoczo. co drugi dzien mi lekarz powiedzial bo siemie nie wiaze ze soba niektorych witamin i dlatego wiec lepiej pic co dwa dni :) ja jak mam problemy z zaparciami to tez sie napije siemia i tez super pomaga :)
 
Do góry