reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Dziewczyny a tak z innej beczki..ile przybrałyscie na wadze do tej pory? Ja sie zaczynam martwic, bo zaczynam dopiero 7 tydzien a juz widze znaczne zmiany w swoim wyglądzie.Jestem niewysoka niecałe 160 cm. do tej pory byłam dość szczupła az tu nagle czuję,że z dnia na dzien wygladam coraz gorzej.Talia mi juz w zasadzie zanikła,w spodnie się nie dopinam,biust mi strasznie urósł,nawet znajomi,zaczeli zauwazac ze cos jest nie tak i podejrzewaja,ze jestem w ciazy.A podobno na poczatku sie chudnie.Zaczyna mnie martwic zbyta szybkie przybieranei na wadze,tym bardziej ze wcale duzo nie jem a słodycze w zasadzie ograniczyłam do minimum.Myslicie ze to normalne?

Całkowicie normalne! Każda kobieta ma inaczej - jedne chudną, inne od razu zaczynają tyć. Nie ma reguły. Ja się nie ważę, ale muszę przyznać, że odkąd wiem o ciąży mam wrażenie, że całkowicie straciłam kontrolę nad swoim ciałem. Też do tej pory byłam bardzo szczupła, ale już zaczęłąm się zaokrąglać, chociaż wcale dużo nie jem - częściej to tak, ale malutkie porcje ze względu na permanentne mdłości, zgage i niestrawność. :crazy:
 
reklama
Witajcie laseczki;)
U mnie leje jak z cebra blleee:/
Ja dziś byłam na badankach, zapomniałam jedynie o nasikaniu do kubeczka więc będe musiała donieść :/
Za wszystkie zapłaciłam 170zł, nieżle co:?

Co do wagi to u mnie na razie bez zmian, choć sama po sobie widze że pozwalam sobie na więcej, niestety mam tendencje do tycia i musze się pilnować i tego się boję. W pierwszej ciąży w I trym. schudłam 4 kilo przez dokuczliwe mdłości, teraz jak na razie dokuczyły mi jeden dzień, no i czuję że nie mam jakiegoś wielkiego apetytu.

Co do porodu to mój wymknał się spod kontroli i przebiegł zupełnie inaczej jak go sobie wyobrażałam, staram się więc nie wracać myślami do tamtych chwil bo bym zwariowała a krótko mówiąc rodziłam niemal sama, położne miały mnie w dupie i gdybym łaskawej pani nie zawołała sama na sale przedporodowa to zaczęłabym rodzić samiutka, twierdziły twardo że jeszcze długo nic nie będzie ja jednak wiedziałam sowoje, więc jak wzięły mnie na badanie to z alarmem jechałam na porodówkę, dzwoniąc szybko po męża który zdażył przez bżdźwiągwy w ostatniej chwili bo odesłały go do domu z tekstem że do rana nie urodzę (przyjeżdżając o 24. do szpitala), mimo ze chcielismy poród rodzinny nie pozwolono nam być razem wtedy kiedy maż powinien być przy mnie, czyli jak miałam bóle. O 3.50 mały był juz z nami...patałachy nic więcej!!!! obsmarowałam ich w internecie, bo to szptal z certyfikatem "rodzic po ludzku"... taaaa
 
dziewczyny ja jutro mam badania orientujecie się ile kosztuje morfologia, glukoza, WR, Mocz. przeciwciala anty, HIV, przeciwciała p/toksoplazmozie igG,igM????
 
dziewczyny ja jutro mam badania orientujecie się ile kosztuje morfologia, glukoza, WR, Mocz. przeciwciala anty, HIV, przeciwciała p/toksoplazmozie igG,igM????
ceny u mnie w miescie:
HIV-35zl
Toksoplazmoza-Igg-35zl
Toksoplazmoza Igm-35zl
Glukoza-6zl
Vdrl-8zl
Morfologia-8zl
Mocz-6zl
 
Monia no właśnie te wszystkie robiłam co piszesz, ale nie wiem czy WR, ale HBS miałam za to i przecwciała p/różyczkowe
 
Morfologia powinna kosztować 7 zł a WR 25 zł. toksoplazmoza 120 zł. HIV bezpłatnie przynajmniej u mnie w mieście.
Ale czemu nie robisz na NFZ przecież się należy.
 
Ja chodze prywatnie do gin., ale wlasnie sie wybieram do lekarza rodzinnego, grzecznie go zapytac, czy mi nie napisze skierowania na ktores z badan :-) Na pewno nie bedzie z tego zadowolony no ale sa szanse :p
 
reklama
dziewczyny potrzebuję porady, może któraś z Was będzie potrafiła mi pomóc. Pracuję na umowie o prace, an cały etat + 1/4 etatu niecały miesiąc lekarz chce mnie wysłać na L4 ale czy dostanę pieniądze z ZUS'u za tą 1/4 etatu jeśli nie pracuję całego miesiąca??
 
Do góry