reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

dzien dobry :)
meczy mnie fakt ze jeszcze tyle czasu musze czekac na usg, w pracy juz pod moja nieobecnosc padaja niemile komentarze ze strony wspolpracownikow o tym ze mam wolne, a nie mam pojecia w jaki sposob zdobyc zwolnienie :/ jak na zlosc ostatnio wygladam lepiej i calkiem dobrze sie czuje.
klamanie srednio mi wychodzi bo mam taki dziwny syndrom ze zaczynam sie smiac ;D
no z tym zwolnieniem na ciąże to trochę tak, ze lekarze nie bardzo chcą wystawiać jak nie am nic na usg...u mnie to nawet nie chciała napisać zaświadczenia o tym,ze jest podejrzenie ciaży...a beta była prawie 2000 :eek:

a czemu musisz tyle czekac na usg? nie mogłabycs gdzieś pójść na jedną wizytę prywatnie?
 
reklama
U mnie było 20 kg na plusie po porodzie jak wychodziła do domu od razu 11 mniej reszta o 6 miesiącach sama zeszła bo karmiłam piersią. Po roku ważyła 57 kg czyli mniej niż przed ciążą a mój syn 13kg na samym cycu:):) On zjadł to co z czego chciałam schudnąć.
 
W Norwegii w mniejszych miastach nie ma prywatnych lekarzy :/ wobec tego wczesniejsze usg odpada, w czasie badania sugerowalam lekarce ze moze 2 tygodnie wystarcza bo w koncu 8 tygodnia juz powinno byc cos widac ale sie uparla ze jak poczekamy miesiac nie bedzie zadnych watpliwosci,

wiec zachodze w glowe czy ktos tam mieszka czy nie w tym moim brzuszku, a beta tylko dla stwierdzenia ciazy :O

wydaje mi sie ze w Polsce nie ma takiego problemu ze zwolnieniem jesli pracujesz w niekorzystnych warunkach i ciezko fizycznie, tutaj poniewaz do 14 tygodnia jest duze ryzyko poronienia nie daja zwolnienia.
 
W Norwegii w mniejszych miastach nie ma prywatnych lekarzy :/ wobec tego wczesniejsze usg odpada, w czasie badania sugerowalam lekarce ze moze 2 tygodnie wystarcza bo w koncu 8 tygodnia juz powinno byc cos widac ale sie uparla ze jak poczekamy miesiac nie bedzie zadnych watpliwosci,

wiec zachodze w glowe czy ktos tam mieszka czy nie w tym moim brzuszku, a beta tylko dla stwierdzenia ciazy :O

wydaje mi sie ze w Polsce nie ma takiego problemu ze zwolnieniem jesli pracujesz w niekorzystnych warunkach i ciezko fizycznie, tutaj poniewaz do 14 tygodnia jest duze ryzyko poronienia nie daja zwolnienia.

u Nas sie chroni raczej...ja od 6 tyg jestem na zwolnieniu, bo się trochę nastraliśmy o dzidzię i gin mówi, ze jak tyle się napociliśmy to teraz trzeba chronić i sama zaproponowała, ale dopiero jak na usg było...czyli tydzień temu..biło już seruduszko...oszczedzaj się jak mozesz i markuj pracę jak musisz iść ...dbaj o siebie.

jak betka jest w normie na tc to spokojnie...w Polsce na NFZ to usg robią w 10-11 tc.później ok 20 i jeszcze jedno...a kiedyś przecież wogóle nie było...więc się nie martw jest pewnie wszsytko ok, ja beta rośnie :)
 
Salomii to ona Cię już umówiła na to obowiązkowe badanie, w którym dokonuje się różnych pomiarów dzidzi, szkoda, że nie ma u was prywatnych wizyt, wiem co czujesz bo ja w pierwszej ciąży siłą prawie wymusiłam na moim lekarzu USG w 7 tc i już biło serduszko. Teraz nawet ten na kasę chorych zlecił mi usg za 2 tyg czyli w 6tc
 
reklama
ja o poziomie betki w moim przypadku nic nie wiem, robili mi badanie krwi raz i kiedy spytalam o poziom czy odpowiedni spojrzeli na mnie jak na bezglowego rycerza i tyle :D w srode ide na kontrol ( bo zwolnienie mam z powodu boli brzucha) i moze wtedy zmusze lekarza by sprawdzil raz jeszcze. A pracuje w fabryce gdzie pakujemy mrozone jedzonko, jest cholernie zimno, pracowac trzeba szybko by sie nie rozmrozilo i nadzwigac sie trzeba nie lada, nie ma stanowiska gdzie nie dzwigasz, wiec jak dla mnie to juz powinien byc powod do zwolnienia. Dla wyjasnienia - tej pracy trzymalam sie tylko dlatego bo mam umowe na stale a staralismy sie o dzidzie,gdybym zmienila wiadomo okres probny 3 miesiace itd
Niewiem jakie sa przyczyny powstawania pustego jaja plodowego, w kazdym razie uwazam ze chocby z tego powodu moja terazniejsza ciaza powinna byc traktowana troche uwazniej :( no ale to tylko moje zdanie - kobiety ktora bardzo chcialaby miec swoje dziecko nie mysle obiektywnie
 
Do góry