reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Witajcie :)

Z zalozenia jestem grudniowa mama i termin z wiekszosci kalkulatorkow wychodzi mi na 1.12.10
Jednak musze troszke poczekac na radosne obwieszczenie gdyz wczoraj mialam robione usg i niewiele tam widac mimo ze dzis rozpoczyna sie 7tc.Lekarka stwierdzila ze nie jest pewna czy widzi zarodek czy tylko pecherzyk cialka zoltego.Ciaza jest malusienka. Nastepny termin mam za miesiac.. ehh potwornie sie boje gdyz w listopadzie mielismy puste jajo plodowe:-( ale staram sie byc dobrej mysli :-) wogole nie czuje ze jestem w ciazy gdyz oprocz tego ze wygladam i czuje sie potwornie nic sie nie zmienilo, piersi mi nie rosna choc w pierwszej ciazy rosly na potege, w brzuchu tez nic nie czuje procz czasami malego cmienia jak do okresu, jednym slowem moje starania by byc dobrej mysli sa podkopywane przez brak symptomow ciazowych:-) wiem ze nie jestem w stanie nic zrobic by za miesiac zobaczyc mojego dzidziusia na 100 procent i doprowadza mnie do szalu taka bezsilnosc. Na marginesie dodam ze mieszkam w Norwegii co wiaze sie z brakiem wspomagania ciazy wczesnej w jakikolwiek sposob nawet jesli poprzednio wystapily poronienia, w tym momencie mam tydzien zwolnienia (wyludzone podstepem) a od nastepnego tygodnia jesli nie bede wygladac tak jak wygladam teraz tylko lepiej kaza mi powrocic do mojej fizycznej ciezkiej pracy :-) trzymajcie za mnie kciuki!
 
reklama
Dzień dobry drogie Panie

niestety wpadnę później i cosik popiszę bo ma córa krecika chce oglądać i już spazmów dostaje..:eek: więc youTube trz:rofl2: włączyć;-)
 
Jeśli chodzi o 8 to Też tak mam ale przeżyłam na razie, pobolało trochę kiedyś tam i już jest ok więc może i Tobie przejdzie:-)

Ja dzisiaj na wizycie w przychodni pierwszy raz od 8 lat byłam w przychodni zawsze wszystko prywatnie, ale wkurza mnie to że za wszystko mam płacić więc będę chodziła do przychodni po to aby mieć badania za darmo. Mam nadczynność tarczycy więc co miesiąc muszę kontrolować TSH . Więc i usg 3 razy będę miała za darmo poza tym za jekiś czas pójdę do gina co prowadził mi 1 ciążę ale na razie bez paniki. Ten z przychodni już mi chciał robić USG ale jak doweidział się, że to taka młoda ciąża to kazał przyjść za dwa tyg. Super sprawa USG FREE:):):
 
Ostatnia edycja:
heh baa, u mnie, gdy jestes w ciazy nie placisz praktycznie za nic wiec wykorzystuje ten okres na maksa zmuszajac lekarzy do robienia mi wszystkich mozliwych badan ;) tak na codzien doprosic sie ciezko nawet o profilaktyczne badanie kontrolne..
zastanawiam sie nad moim kotem
badania na toxoplazmoze robia tu po pierwszym trymestrze i nie wiem jak mam sie zachowywac w kontaktach z moja kicia ktorej przeciez nie wywale z domu.
 
Witam wszystkie grudniowe mamusie, z radością dołączam sie do waszego grona, to mój 4 tydzien i 3 dzien ciązy:-)
cześć asia 1982

Witajcie :)

Z zalozenia jestem grudniowa mama i termin z wiekszosci kalkulatorkow wychodzi mi na 1.12.10
Jednak musze troszke poczekac na radosne obwieszczenie gdyz wczoraj mialam robione usg i niewiele tam widac mimo ze dzis rozpoczyna sie 7tc.Lekarka stwierdzila ze nie jest pewna czy widzi zarodek czy tylko pecherzyk cialka zoltego.Ciaza jest malusienka. Nastepny termin mam za miesiac.. ehh potwornie sie boje gdyz w listopadzie mielismy puste jajo plodowe:-( ale staram sie byc dobrej mysli :-) wogole nie czuje ze jestem w ciazy gdyz oprocz tego ze wygladam i czuje sie potwornie nic sie nie zmienilo, piersi mi nie rosna choc w pierwszej ciazy rosly na potege, w brzuchu tez nic nie czuje procz czasami malego cmienia jak do okresu, jednym slowem moje starania by byc dobrej mysli sa podkopywane przez brak symptomow ciazowych:-) wiem ze nie jestem w stanie nic zrobic by za miesiac zobaczyc mojego dzidziusia na 100 procent i doprowadza mnie do szalu taka bezsilnosc. Na marginesie dodam ze mieszkam w Norwegii co wiaze sie z brakiem wspomagania ciazy wczesnej w jakikolwiek sposob nawet jesli poprzednio wystapily poronienia, w tym momencie mam tydzien zwolnienia (wyludzone podstepem) a od nastepnego tygodnia jesli nie bede wygladac tak jak wygladam teraz tylko lepiej kaza mi powrocic do mojej fizycznej ciezkiej pracy :-) trzymajcie za mnie kciuki!
no to rzeczywiście masz orzech do zgryzienia...próbuj sie oszczędzać w tej cieżkiej pracy..markuj jakoś ;) oczywiscie,ze trzymama kciuki :) &&&&

heh baa, u mnie, gdy jestes w ciazy nie placisz praktycznie za nic wiec wykorzystuje ten okres na maksa zmuszajac lekarzy do robienia mi wszystkich mozliwych badan ;) tak na codzien doprosic sie ciezko nawet o profilaktyczne badanie kontrolne..
zastanawiam sie nad moim kotem
badania na toxoplazmoze robia tu po pierwszym trymestrze i nie wiem jak mam sie zachowywac w kontaktach z moja kicia ktorej przeciez nie wywale z domu.
ja też w komfortowej sytuacji jestem...mam kartę medicover i wykorzystują ja na maxa...moje składki "zjadłam" już z nawiązką :) jestem przebadana z każdej strony :)
a co do kici to moze uważaj na odchody i ewentualne zadrapania...choć jak jesteś nosicielem już to jesteś...
 
Witam ponownie grudniowe mamusie, jezeli chodzi o mnie to moja druga ciąża, synek ma juz prawie 7 lat i cieszy sie niezmiernie ze bedzie dzidzius.Mi tez nie jest łatwo bo nie mieszkam w Polsce i pracuje ciezko fizycznie ale mysle ze bedzie dobrze.Na razie to piersi mi napeczniały jakbym silikony nawsadzała:laugh2:P.S bardzo sie ciesze ze istniejecie:-)
 
kochane wprowadziłam mój plan lekkich ćwiczeń :)
orbiterek 30 min plus trochę ćwiczeń na plecy, pośladki, uda i rozciaganie w klęku podpartym, w leżeniu tyłem rozciaganie, no i na boku krążenia nóg czyli pośladki, uda i biodra ...wszsytko przy relaksacyjnej muzyce :)
 
Salomii trzymam kciuki aby wszystko było ok! Gratuluję Ci i witam w naszym gronie.

Dziewczyny z każdym dniem jest nas co raz to więcej... FAJNIE

Spałam dziś z synem od 14 do 15 :) Tak mi się przy nim przysnęło. Przyjechał mąż, zjedliśmy obiad- on pojechał na działkę, a my z Olkiem poszliśmy do jaskini solnej bo dostaliśmy zaproszenie- mały przesypywał kryształki soli, kopał dołki, łaził z wiaderkiem i grabkami... i już widzę te godziny spędzone w lecie w piaskownicy :laugh2:--> może się w końcu opalę :cool: Bo tak to blada jestem jak śmierć na zimę :)

Coś mnie dziś w podbrzuszu bolało.. taki jeden długi kilkunastominutowy skurcz- kurczę już nie pamiętam czy to normalne- ale chyba tak:eek:

dziś widziałam śliczny różowy rampers- NIE POWIEM .. o dziewczynce mi się pomarzyło :tak:
 
hej dziewczyny, jak sobie radzicie z huśtawką nastroju? Czy tylko ja mam z tym problem? Ostatnio płaczę ciągle, nie dogaduję się z partnerem i czuję smutek, chociaż bardzo chciałam dzidziusia.Boję się że mój nastrój odbije się na maleństwu i nie wiem co z tym zrobić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja sobie niestety narazie nie pocwicze raz bo sie boje troszke ze wzgledu na sytuacje a dwa bo mi sie swiat kreci jak stoje i cos robie, dotychczas chodzilam na basen bo uwielbiam wode ale ostatni wypad skonczyl sie tym ze ledwo wyszlam z wody bo opadlam z sil wiec narazie poczekam:)
Olkale zazdroszcze aktywnosci :D mnie nie wiem dlaczego ciaza zwala z nog i najchetniej bym spala.
 
Do góry