reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Tasiulka, Olcia witajcie wśród nas :-):-)im nas więcej tym weselej;-)
Tak się dziś zastanawiałam- jak myślicie czy dzieci - takie młodsze 1-2 latka - czują, że ich mama jest w ciąży? Bo mój synek skończył 16 miesięcy i od tygodnia zrobił się wielką przylepą. Dziś zgoniłam to na katar i podwyższoną temp., ale zaczęło się to jakoś przed świętami a wtedy był zdrowiutki jak rybka. Ciekawe. A jak wasze pociechy zareagowały na wieść o rodzeństwie?
Moja córeczka jak jej powiedziałam że mam dzidziusia w brzusiu stwierdziła :" ja też mam dzidzi" pokazując na swój brzuch;-) a jak jej tłumaczyłam ze nie ma to odrzekła "to bede mieć":-p więc już jej dalej nie uświadamiałam;-)
poza tym moja siorka urodziła w lutym tego roku wiec Amanda już miała kontakt i z rosnącym brzusiem i maluszkiem :tak::tak:ale jak widziała że moja siorka karmi małego to pchała mi się na kolana i wołała że ona też chce cysia albo jak widziała że jest brany na ręce to ona też chce jak to mówi " luli la";-) przypomniały jej się noworodkowe czasy:-p
 
reklama
Sunshine_Baby wychodzi na to że mamy tego samego dnia wizytę;-) bo niestety musiałam przełożyć z 12.04 bo jakbym miała wcześniej niz ta 21.00 to bym dala radę a tak to niestety bo małż nie może się z nikim zamienić i z tego wynika że musiałabym jechać z Amandą :eek: no i jakoś sobie nie wyobrażam z nią wizyty bo o tej godzinie to już jest marudna:crazy: poza tym opowiadała by potem tatusiowi co to mi pan doktor wkładał miedzy nogi przy usg więc wolę tego uniknąć bo jak się rozgada to i sąsiedzi będą wiedzieć i dzieci w piaskownicy:-p
Także jakby co to idę 22.04 na godz. 18.15;-)
hej dziewczyny :-) witam z wolnego :-D huuurrraaaa
wczoraj na wizycie u gina widzieliśmy pusujace seduszko 3 mm fasolki...widok bezcenny:tak:

poza tym termin jaki mi gin wyliczyła to 3 grudnia...czyli + 2 dni do kalulatora...wg usg jestem w 5 t,6 tyg...czyli w 6tc. Hsg śliczne 26000 czyli wszystko w normie...dalej biorę No-spę forte 3 razy po 0,5 tabl i Duphaston 2 razy po 1.
Olkale super że już widziałaś dzidzi i ze ma się całkiem dobrze:-):-):-)
Niech zdrowo rośnie i pokaże na następnym usg co tam chowa między nóżkami;-)
Dziś zacznę dzień od pytań :-p
Czy można usuwać zęby w ciąży? Bo mi znowu ruszyła 8 i idzie mi bokiem podrażniając dziąsło, już nie mówiąc że ściska mi pozostałe zęby, które w efekcie mnie bolą.
I czy mogę już zacząć brać witaminy dla kobiet w ciąży bo zaczęły mi się strasznie łamać paznokcie. Na razie jestem tylko na foliku.
z tego co ja się orientuję to w I trymestrze ciąży nie wolno z zębami nic robić chyba że ból jest nie do zniesienia:sorry:
Witam wszystkie grudniowe mamusie, z radością dołączam sie do waszego grona, to mój 4 tydzien i 3 dzien ciązy:-)
witaj serdecznie:-):-):-)
Witajcie :)

Z zalozenia jestem grudniowa mama i termin z wiekszosci kalkulatorkow wychodzi mi na 1.12.10
Jednak musze troszke poczekac na radosne obwieszczenie gdyz wczoraj mialam robione usg i niewiele tam widac mimo ze dzis rozpoczyna sie 7tc.Lekarka stwierdzila ze nie jest pewna czy widzi zarodek czy tylko pecherzyk cialka zoltego.Ciaza jest malusienka. Nastepny termin mam za miesiac.. ehh potwornie sie boje gdyz w listopadzie mielismy puste jajo plodowe:-( ale staram sie byc dobrej mysli :-) wogole nie czuje ze jestem w ciazy gdyz oprocz tego ze wygladam i czuje sie potwornie nic sie nie zmienilo, piersi mi nie rosna choc w pierwszej ciazy rosly na potege, w brzuchu tez nic nie czuje procz czasami malego cmienia jak do okresu, jednym slowem moje starania by byc dobrej mysli sa podkopywane przez brak symptomow ciazowych:-) wiem ze nie jestem w stanie nic zrobic by za miesiac zobaczyc mojego dzidziusia na 100 procent i doprowadza mnie do szalu taka bezsilnosc. Na marginesie dodam ze mieszkam w Norwegii co wiaze sie z brakiem wspomagania ciazy wczesnej w jakikolwiek sposob nawet jesli poprzednio wystapily poronienia, w tym momencie mam tydzien zwolnienia (wyludzone podstepem) a od nastepnego tygodnia jesli nie bede wygladac tak jak wygladam teraz tylko lepiej kaza mi powrocic do mojej fizycznej ciezkiej pracy :-) trzymajcie za mnie kciuki!
Salomii trzymam mocno kciuki żeby z maleństwem wszystko było dobrze:tak::tak:
a może zrobiła byś sobie kontrolne badanie HCG wówczas było by wiadomo czy maleństwo się rozwija?:sorry:
hej dziewczyny, jak sobie radzicie z huśtawką nastroju? Czy tylko ja mam z tym problem? Ostatnio płaczę ciągle, nie dogaduję się z partnerem i czuję smutek, chociaż bardzo chciałam dzidziusia.Boję się że mój nastrój odbije się na maleństwu i nie wiem co z tym zrobić.
jeszcze huśtawka nastroju mnie nie dopadła:tak: za to mdlości i wczoraj na wieczór jeszcze zgaga:eek:
Witajcie ! Wstyd się przyznać ale dopiero przed chwilka wstałam... Ale z drugiej strony trzeba teraz dużo wypoczywać, co nie?
to się wyspałaś:-) a ja od 6.00 na nogach no prawie bo mnie budzik nie obudził i sie zwlekłam 40 po:-p
 
ehh moja rozmowa z Pania ginekolog wygladala tak:
-a badanie HCG? jak wypadlo?
odp: jestes w ciazy
-ale czy przyrasta prawidlowo? bo wiem ze jesli robi sie takie badania kontrolnie mozna po przyroscie HCG stwierdzic co z ciaza.
odp: tu tak nie robimy, to nie jest do niczego potrzebne procz okreslenia czy jestes w ciazy, jesli zarodek bedzie zdrowy to ciaza sie utrzyma nawet jak bedziesz miec infekcje i fizycznie ciezko pracowac.

wiec L4 odpada gdyz tu rzucanie kartonami w zimnym miejscu pracy nie uprawnia mnie do wolnego

Tasiulka mieszkam w norwegii stad te kilometry do ksiegarni a norweskiego nie opanowalam jeszcze na tyle by moc czytac z przyjemnoscia

ide robic obiad na ktory juz nie mam pomyslu ehh poza tym karkowka mnie odstrecza ;P
 
Witajcie dziewczyny! jestem mama grudniową 2009:-)
zycze wam szczesliwych 9 miesiecy... duzo wytrwalosci i cierpliwosci oraz w miare mozliwosci bezbolesnych porodow!:-)
 
ehh moja rozmowa z Pania ginekolog wygladala tak:
-a badanie HCG? jak wypadlo?
odp: jestes w ciazy
-ale czy przyrasta prawidlowo? bo wiem ze jesli robi sie takie badania kontrolnie mozna po przyroscie HCG stwierdzic co z ciaza.
odp: tu tak nie robimy, to nie jest do niczego potrzebne procz okreslenia czy jestes w ciazy, jesli zarodek bedzie zdrowy to ciaza sie utrzyma nawet jak bedziesz miec infekcje i fizycznie ciezko pracowac.

wiec L4 odpada gdyz tu rzucanie kartonami w zimnym miejscu pracy nie uprawnia mnie do wolnego

Tasiulka mieszkam w norwegii stad te kilometry do ksiegarni a norweskiego nie opanowalam jeszcze na tyle by moc czytac z przyjemnoscia

ide robic obiad na ktory juz nie mam pomyslu ehh poza tym karkowka mnie odstrecza ;P

Ta Twoja gin jakaś nie bardzo :/ Nie zbyt fachowe podejście. Dobry lekarz moim zdaniem to podstawa. Sama się o tym przekonałam starając się o dzidzie. Gdybym lekarza nie zmieniła to pewnie do "usranej śmierci" (sory za dosadne wyrażenie) bym się starała o dzidzie bez skutku.
Faktycznie masz daleko do księgarni :/
A ja na obiadek dziaisj serwuje rybkę z ziemniaczkami i surówką mniam mniam :)
 
Dobry wieczór wszystkim mamusiom i zarazem dobranoc, brak mi troche czasu zeby z wami posiedziec ale niestety obowiązki robia swoje.U mnie dzidziula odznacza sie jak na razie w biuście:szok: no i dzisiaj chciałam załozyc dzinsy i niestety za małe:tak:.Fakt faktem dokuczaja mi straszne wzdecia ale boje sie cokolwiek wziąć.Jest to 5tc a ja wygladam jakbym była w czwarty miesiącu:eek: a do gin ide dopiero 27 kwietnia bo powiedział ze na razie za wczesnie na wizyte:confused2:Jakbyscie miały jakis pomysł na to, to z góry wam dziekuje.A poza tym kolorowych snów.
 
Dziewczyny, bedzie mnie mniej, przez ta przeprowadzkę do Anglii. Widzę ze nasze grono się powiększyło ;) Pozdrawiam
 
ranyyyyyyy jak mnie to wkurza! cokolwiek powiem sprzecznego z mysla mojego partnera slysze - wiedzialem ze kobiety w ciazy maja humory i sa denerwujace! teraz ciagle tak bedzie?? hrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!

Dzien dobry w ten sloneczny mrozny poranek :D
 
reklama
Do góry