reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

ja na samym początku miałam problemy z pęcherzem,ale to dlatego że rzadko biegałam do kibelka:)ale obeszło się bez antybiotyków, tylko jakieś tabletki na bazie żurawiny brałam.Na razie mam spokój, ale od czasu do czasu zakuje w pęcherzu, to łykam te tabletki profilaktycznie.

Moja siostra w ciąży miała takie zapalenie pęcherze, że sikała z krwią ale mówi że lekarz jej zapisał furagin, bo chyba po pierwszym trymestrze jest już bezpieczny i tym się wyleczyła.
 
reklama
Dziewczyny ratujcie!!!!!

Dzis w nocy zaczęła tak jakby piec mnie prawa pierś i nad nią in ololice pachy, rozmasowalam i przeszło ale teraz tak troszke jeszce to czuje:((( niewiem co to może być:( biore duphaston może to jakieś minusy teko leku?? Prosze pomóżcie po zwariuję:((((
 
Kurcze a nie przygniotłaś jej w nocy? może zdrętwiała, ja raz tak miałam... co do duphastonu to u mnie nie powoduje takich dolegliwości wręcz dzięki niemu nie odczuwam bólu piersi, podobno takie objawy ciąży nie są tak dokuczliwe jak u dziewczyn które nie biorą dupka.
 
Nieraz śpie na tej stronie mogłam japrzygnieśc ale myśle że juz by to przeszlo:( naczytałam sie że może t byc pólpasiec:((
 
Myślę że ją przygniotłaś - a teraz piersi są wyjątkowo wrażliwe.

Znalazłam w encyklopedii leków:
Możliwe skutki uboczne: W nielicznych przypadkach w trakcie leczenia może pojawić się krwawienie międzymiesiączkowe, któremu można zapobiec zwiększając dawkę dydrogesteronu. Mogą także wystąpić: plamienia, zmiana objętości krwi traconej w czasie menstruacji, wtórny brak miesiączki, nudności i wymioty, zmiany parametrów czynności wątroby, żółtaczka (rzadko), bolesność i/lub wzmożone napięcie gruczołów sutkowych, świąd, alergiczne reakcje skórne, stany depresyjne, ból głowy (w tym także typu migrenowego), wzdęcia, zmiany libido. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Ciąża to odmienny stan - i tu piersi często bolą, a brodawki pieką, czasami piersi swędzą- najczęściej pojawiają się wtedy rozstępy.
 
czytaj więcej:) no skąd półpasiec, ja tam w to nie wierze :) pewnie ją przygniotłaś, moja była póżniej przez pół dnia taka jakaś dziwna.Poczekaj troszkę, jak nie przejdzie to skocz do lekarza, może coś zaradzi...
 
Monia- proszę nie szukaj na podstawie tak uogólnionego objawy tak nieprzyjamnych i ciężkich chorób jak półpasiec. Zresztą musiałby być to ciągły ból utrzymujący się przez okres choroby.

Spokojnie :)
 
tiaaa:sorry: internet powinien byc zakazany dla kobiet w ciazy;-) tez juz wyczytalam tyle rzeczy ze jeszcze musze poszukac poradni zdrowia psychicznego:-p

co do bolu Monia to faktycznie potrafi przygniecenie bolec strasznie, ja tam akurat piersi nie jestem w stanie przygniesc sobie chyba ale zdarzylo mi sie ostatnio ucho wygiac:wściekła/y: i bol byl koszmarny a na dodatek trwal jeszcze jakis czas po wstaniu, poczekaj sobie do jutra z martwieniem sie.


no i musze sie pochwalic heh moje libido powrocilo z ciezkiej wyprawy:szok: chyba wyglodniale jakies bo nie poznaje moich reakcji a na dodatek mialam snyyyyyy jak zaawansowana nimfomanka:-D przylecialy do mnie ufoludki plci meskiej na golaska z wielkimi... i myly mi okna eheheheh:-D
 
Salomii uśmiałam się do łez:D Nie ma co:) do mnie mogli by wpaść kosmici - ale tylko po to by okna umyć hehe bo po zimie to przez nie wiosny jakoś nie widze:)

Swoją drogą wygiąć sobie ucho... powiem CI że to nie lada wyzwanie:)
 
reklama
salomi hahaha :D:D:D jaki sen :p a mi sie ostatnio snilo ze leze w lozku z moim i jakas mascmialam na barku i wzielam zeby nie widzial i mu posmarowalam i mu taaaaaki wielki grby urosl :D dodam ze sie nie kochalismy ponad miesiac juz :/ i pewnie dlatego takie sny mamy hehe :) u mnie libido niestety nie wzrasta :/ co mnie martwi bo jak mi szew zaloza to juz dupa bedzie juz niebedzie mozna sie bzykac... a widze czasm jak mnie zacheca i czasem wpadnie do lazienki no ale jakos nie mam ochoty :/ trzba cos z tym zrobic :) bo do czerwca malo czasu :)

monia tak znam to naczytanie sie w necie roznych dziwnych rzeczy :) na szczescie o glowce mojego dzidzia w tym tc nic nie moglam znalezc bo pewnie bym sikala po nogach ze strachu :) kochana jak nie przejdzie do jutra to idz do lekarza sie zapytac na wszelki wypadek i bedziesz spokojniejsza. ale oby to bylo tylko cos jednorazowego i by jutro juz przeszlo :)

kucze ywpilabym juz ten lek i miala z gloy i miala jakies poczucie ze dziala a tu mjusze do wiecczora czekac

ewwe kurcze ja bym wolala antybiotyku ni ebrac w 1 trymestrze bo si eboje no ale jak przepisal ?? kurcze no i teraz si eprzestraszylam bo on powiedzial ze jak to nic nie da to furagin mi przepisze a jeszcze bede w 3 miesiacu wtedy :/
 
Do góry