reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Dzień dobry :tak:

u nas tez slonce na przemian z chmurami czarnymi ... a jutro mamy zaproszenie na grilla i nie wiem, czy cos z tego wyjdzie.

Wiolcia - a jakie masz badania? napisz koniecznie jak bylo i trzymam kciuki.

Milego dzionka :happy2:
 
reklama
Ja rowniez witam w ten słoneczny poranek. Pomyślałam, że wkleję Wam "instrukcję" oddawania moczu, mam badania niemal co miesiąc teraz i choc juz troszke lat żyje to nie wiedziałam o tych zasadach - az Pani w labolatorium nie zwróciła uwagi, że próbka jest zanieczyszczona (zwlaszcza w ciazy trzeba pamietac o tym "srodkowym stumieniu"). Może którejs z Was tez sie przyda.

1. Przed badaniem zakup w aptece pojemnik do badania moczu (w przypadku badania mikrobiologicznego, „na posiew”) kup pojemnik jałowy,
2. Do badania oddaj pierwszy po nocy mocz (w przypadku konieczności oddawania moczu w nocy postaraj się by próbka do badania została pobrana po minimum 4 godzinach od ostatniego oddawania moczu) – mocz poranny. W przypadku oddania innej próbki moczu do badania poinformuj pracownika laboratorium przy przekazywaniu materiału z jaką próbką ma do czynienia,
3. Tuż przed oddaleniem moczu umyj okolicę krocza i narządów moczowo-płciowych. Nie wycieraj się lub użyj jednorazowego ręcznika (szczególnie istotne przy badaniu „na posiew”),
4. W przypadku kobiet – rozchyl wargi sromowe, a w przypadku mężczyzn odprowadź napletek,
5. Pierwszą partię moczu oddaj do sedesu, a następnie około 30 ml do pojemnika na badanie (środkowy strumień). Zakończ oddawanie moczu do sedesu. Pamiętaj by nie dotykać ręką wewnętrznych powierzchni pojemnika. Pojemnik szczelnie zamknij dołączoną do niego zakrętką,
6. Dostarcz pojemnik z moczem do laboratorium w czasie maksymalnie do 2 godzin. Jeżeli nie możesz dostarczyć moczu do laboratorium w tym czasie, umieść pojemnik w lodówce w temperaturze 2-8° C. O takiej formie zabezpieczenia poinformuj pracownika laboratorium,

(cyt. za Strona główna :: Alab Laboratoria)
 
Wiolcia u mnie też słoneczko od rana, a przynajmniej od 8:30 ( wyspałam się!!! ) Bo mąż dziś zrobił za mnie dyżur przy synku, za to ja wieczorem za niego kąpię i usypiam..
Trzymam kciuki za badanie. Przywieź mnóstwo ślicznych fotek- u ciebie maluszek pewnie ma już z 6-8 cm ( zależy jak patrzeć na twoje terminy). Wyobrażacie sobie taką miniaturkę człowieka ! Niesamowite!

Gufi odpowiem za Wiolcie- robi dziś usg prenatalne, bo w rodzinie był przypadek zespołu Downa. Wydaje mi się, że jak usg będzie ok to nie będą jej robić innych testów.

Little pony wrzuć instrukcję do Ważne, przydatne, potrzebne. Swoją drogą jak byłam w pierwszej ciąży to już po pierwszych wynikach gdzie było sporo bakterii zostałam poinstruowana przez lekarza o tym że przed oddaniem próbki trzeba się koniecznie podmyć i wytrzeć ręcznikami papierowymi ew. chusteczkami, no i oczywiście siuśki ze "środkowego moczu". A wyniki- bakterie jak ręką odjął. Czasem człowiek stary a głupi jak but :) Ale o tych 2 h nie wiedziałam ;/
 
czesc dziewczynki jestem :)

przepraszam ze dopiero teraz sie odezwalam ale wczoraj po w sumie nawet udanej wizycie poszlismy na impreze do znajomych i siedzielismy do 1 w nocy a pozniej przyprowadzilampijanego mojego m do wyrka ;)

to moze wejde na wizyty i tam napisze co i jak nie bede tu zasmiecac :)

ale nabawilam sie zapalenia pecherza nie wiem skad i czemu i jak jak siedze w domu i nigdy nie mialam no ale coz dostalam antybiotyk :/ na ktorym pisze w razie wielkiej koniecznosci uzyc w ciazy czy jakos tak ale pod opieka lekarza brrr rozwalaja mnie te teksty. no ale na szczescie to jednorazowy lek granulki do rozpuszczenia w wodzie i po dwoch dniach mam powtorzyc badanie i zobaczyc czy pomoglo jesli nie to jakies inne leki dostane w tabletkach a jesli tak to super

to ide na wiesciach naskrobac :)

wiolcia to ja trzymam mocno kciuki za to usg prenatalne !!! &&& :) i bardzo sie ciesze ze sloneczko nareszcie si eu was pojawilo :)
 
Missiiss a teraz powinnaś dostać po tyłku za sianie paniki :-p
A zapalenia pęcherza raz dwa się pozbędziesz :)

Kurdę ważyłam się dzisiaj rano i chyba muszę ograniczyć trochę słodycze bo mi nagle waga skoczyła..eh Pewnie to ta pizza, którą wczoraj 22 szamałam z mężem :-p
Mój mąż mnie tuczy- feeders jeden. Wczoraj ta pizza to był jego pomysł, dziś rano kupił mi pączki a nawet nie prosiłam- i to nie jednego tylko trzy. A ja nie umiem się opanować jak je widzę i wszystkie zjem.............
 
mamolka bo ja jestem nerwus i panikarz... straszny:sorry2: ale tonawetnie chodzi o to bo ta glowka dalej mnie nie pokoi przez tego profesorka :no: no ale nic postaram sie opanowac nerwy wazne ze ze wzrostem jest ok wsio tylko ten glupi pecherz nie wiem skad sie to wzielo dziadostwo... ale mam nadzieje ze ta jednorazowa dawka antybiotyku mi pomoze. dzisiaj wieczorem wezme bo pisze ze najlepiej przed snem na pusty pecherz... zobaczymy jak mis ie to uda bo ja zawsze wieczorem litry pije i latam do kibla pozniej :-) ty wczoraj pizze o 22 a ja po 12 smazone frytki :-D kielbaska mi nie smakowala a frytki byly dobre olej siena balkon wylal i chester kotek kolegi pers super rudy wlazil na olej i sie slizgal haha jaja byly jak nie wiem ;-)

ja przez dwa tygdodnie schudlam pol kg jak sie wczoraj wazylam... no i dobrze nadrobie pewnie pozniej. ale brzuch i tak mi wypycha cos bo sa rozstepy nowe abu :sorry2:

a i wiecie co chyba mam dzisiaj wizytacje w domu :wściekła/y: jak znow ni eprzyleza i nie dadza znac to zabije normalnie

ide sobie kupic cos do jedzenia bo maz oczywiscie jak rano wyszedl do sklepu to tylko picie mu bylo w glowie i zapomnial o sniadanku dla swojej zonki :)
 
eheheh :)) Missiis jak Cie czytam to nie moge powstrzymac chihotania:D w sumie zglupialam jak sie pisze to slowo
a moze zapalenie powstalo bo np kilka razy zdarzylo Ci sie wstrzymac mocz? Chodzilas zreszta na zewnatrz w deszczu, teraz w taka pogode to chwilka i cos sie przyplacze.

Umnie na szczescie slonce i cieplo 12stopni :D moj kot pozbawil mnie jedzenia:/ zrobilam sobie salatke podeszlam do lodowki po mleko patrze a ta cholera na blacie z kocia geba w mojej misce :///
 
reklama
salomi moze , ale ja nigdy nawet gdy przychodzilam zmarzneta mokra to nigdy nic mi si etam nie dzialo nigdy zapalenia zadnego na dole nie mialam nic... dlatego mnie to zdziwilo no ale zawsze mus byc ten pierwszy raz :p ja od tego pisania czasem wiem jak cos sie pisze ale albo zjem literke albo napisze inaczej i pozniej czytam i sobie mysle boze co ja napisalam :-D
 
Do góry