reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

W dodatku synek ma pleśniawki. :no: Nie zawsze jestem wstanie myć piersi na bierząco.


watpie, zeby to było od niemycia piersi :dry:... ja nie myje piersi wcale w ciagu dnia, rano prysznic, wieczorem prysznic i to tyle, nigdy nie myje w ciagu dnia. Przy Juli tez nie myłam i nigdy plesniawek nie miala :no:... Może smoczka oblizujesz albo chodzisz w mokrym od mleka staniku?
 
reklama
co do diety mamy karmiącej to nie wolno na początku
cytrusów
kakao-czekolada
pomidory
miód
smażonego
kapustnych czy grochowych fasolowych rzeczy
kawy czy herbaty mocnej
gazowanego
mało przypraw (nawet sól czy pieprz)

więcej nie pamiętam, ale pamiętam że po miesiącu dodaje się jedną rzecz do diety i się patrzy co na to dzidzi
po tygodniu jesli nic się nie dzieje można śmiało wpisać na stałe do diety

ja kanapki z miodem dostałam na porodówce na sniadanie
 
Sarka - ja z tabletek łykam tylko żelazo z powodu poporodwej anemii. Po niedzieli robię morfologię i jak będzie ok to odstawiam suplementy zupełnie.

Elena - ja myję piersi dwa razy dziennie (częstsze mycie chyba by skórę na wiór wysuszyło)- rano i wieczorem pod prysznicem i żadnych pleśniawek nie mamy, więc u Was pewnie też przyczyna tkwi gdzie indziej.

U nas dzisiaj fajnie wyglądało mycie. Ida spała i nie mogliśmy się doczekać aż się obudzi, więc po 23 zabraliśmy ją do łazienki. Została rozebrana i nawet wyglądała na obudzoną. Wsadziliśmy ją do wanienki - wydarła się - i usnęła ;-) Obudziła się ponownie, kiedy wyciągnęliśmy ją z wody. Teraz znów śpi. Ciekawe, kiedy następna pobudka...
 
cześć:-)
u nas nocka kiepska, tzn do 4 ok, potem marudzenie do 6 (o 4 zjadł, przebrany - teoretycznie powinien spać). Zauważyłam już kilka razy, że właśnie od tej 4 nie spi. cholercia. a w dzień przecież nie śpi godzinami, wiec w nocy raczej mógłby pospać:baffled: a, no i ulewanie się zaczęło. Juz zje z butli, jeszcze marudzi, to trochę daje pierś, oczywiście rzuca się jak dziki, a potem leci. A dużo raczej nie zje, bo jak pisałam wczesniej, w tych moich cyckach niewiele jest, podejrzewam, że to bardziej do picia niż do jedzenia.

Elena, tak jak dziewczyny pisały - chyba te pleśniawki to nie od piersi.Ja tez myję 2x dziennie.
 
na połozniczym dają wszystko ogólnie jeść
a przy wyjściu ze szpitala informują : tego nie wolno, tamtego nie wolno
"polskie obyczaje" :)

witaminy u nas "każą" brac te które się brało w ciąży (jeśli się karmi piersią) jakoś 3 miesiące

CZY WASZE DZIECI "ZAŁAPAŁY" SMOCZKI bez problemu?
Mój Adaś kurna nie kuma o co chodzi ze smoczkiem :szok:
a ile mozna wisieć z dzieckiem na piersi :sorry2:
jego starsza siostra jak tylko dostała smoka czy pierś od razu wiedziała co i jak a Adaś...z piersią się męczył dwa dni a teraz ze smoczkiem się męczymy :baffled:
 
czesc dziewczyny ja mam wielkiego doła
wczoraj pisałam ze maly ma katar i chrzaka niestety wieczorem mu sie pogorszylo pojechalismy na pogotowie i sie okazalo ze ma zapalenie oskrzeli :(((
ku pzrestrodze nie lekcewaszcie nawet zwyklego katarku
 
gabi moj jasiek tez czasem w ogole cioma monia i nagel za mocno i mu wychodzi az do konca z buzi i zaraz szybko wciaga i tak kilka razy az mu wypadnie i sie wkurza :)

w oole moje dziecko mnie dzisiaj zadziwilo... SPALO OD 24 DO 8 rano :O!!! i to sama go obudzilam bo az sie balam co mu jest :) i pozniej mezu zaglada do pampk a tam tylko zasiurane i sie martwimy ze kupki nie ma i maz na mnie patrzy a tam nagle rozlegl sie po pokoju ogromny odglos wychodzacej sraki na papka przewijak i mojego meza haha :D dobrze ze byl w pizamie a nie normalnych ciuchach haha zaczelam sie smiac az mnie rana po cieciu zaczela bolec a maz cisza... ja przez smiech jakos udalo mi sie powiedzie: no to masz swoja wyczekana kupke !:D myslalam ze umre :)

a co do lekarza to te moje bole ponoc zoladek. w umie to watpie bo skoro mi pomagaja tabletki na jelita... odkat biore trilac jest super juz boli nie mam :)
 
a jak wyglądają te pleśniawki w buzi? czy biały nalot na języczku to właśnie to?

i te leki na kolki i brzuszek macie od lekarza i podajecie za zgodą pediatry? czy na wlasna reke?
 
reklama
Do góry