reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

coś tam pozciemniam:) albo wprost powiem-nie piję
zresztą jeśli chodzi o toast za państwa młodych to tylko udam i zamoczę usta w kieliszku i na tym się skończy :)
w warszawie medicover to jest rewelacja, ja się do gina umówiłam dzwoniąć o 7.17 na 8.30 w tym samym dniu, dostęp do lekarzy i badań jest natychmiastowy, więc jak się ta lekarka rzeczywiście fajna i kompetentna okaże to u niej zostanę, zresztą medicover tu ma szpital swój więc rodzić nawet będę mogła w prywatnej klinice, zresztą zawsze tak chciałam

a powiedzcie mi, czy to, że nosze okulary, duże minusy: -5,5 to czy poród może być zagrożeniem dla mojego wzroku, czy powinnam o tym poinformować gin który mnie będzie prowadził?
 
reklama
coś tam pozciemniam:)
w warszawie medicover to jest rewelacja, ja się do gina umówiłam dzwoniąć o 7.17 na 8.30 w tym samym dniu, dostęp do lekarzy i badań jest natychmiastowy, więc jak się ta lekarka rzeczywiście fajna i kompetentna okaże to u niej zostanę, zresztą medicover tu ma szpital swój więc rodzić nawet będę mogła w prywatnej klinice, zresztą zawsze tak chciałam

a powiedzcie mi, czy to, że nosze okulary, duże minusy: -5,5 to czy poród może być zagrożeniem dla mojego wzroku, czy powinnam o tym poinformować gin który mnie będzie prowadził?

w lodzi tez mozna sie umowic na wizyte od razu, tylko niestety ci najlepsi lekarze sa najbardziej oblegani i do nich juz trudniej niestety. a iwesz ile kosztuje porod w medicover? i czy posiadacze kart maja jakies znizki?

o wadzie wzroku powinnas lekarzowi powiedziec - na pewno poprosi o konsultacje okulistyczna.
 
słuchajcie, ja jak zaczęłam się tłumaczyć dlaczego nie piję, to zrobiłam się czerwona, zaczęłam dukać coś o grypie żołądkowej, do tego głupie miny - taka ze mnie kłamczucha, że wszyscy się od razu domyślili. Zresztą po raz pierwszy się chyba zdarzyło, żebym nie piła na imprezie:) to też było dla znajomych baaardzo zastanawiające;)

co do wady wzroku do myślę że -5,5 to już jest za duża wada na poród naturalny.
dziewczynom przy mniejszych wadach potrafi przy porodzie polecieć, więc zgłoś to koniecznie lekarzowi.
 
Witajcie. Jestem marcówka 2010 i zycze wszystkim grudniowym mamusiom slicznych i zdrowych dzieciaczków "pod choinką"

Missis1301 - nie wiesz nawet jak sie ciesze ze masz fasoleczke !!! Kochana moja nie zapominaj o mnie !! nasze dzieciaczki beda z tego samego roku tak jak chciałas. Antos wrócil i zobaczysz ze tym razem bedziesz go tuliła w ramionach " lub Antosie " :) trzymam kciukasy zeby było wszystko ok i dbaj o siebie i odpoczywaj ile wlezie.
 
co do wady wzroku do myślę że -5,5 to już jest za duża wada na poród naturalny.
dziewczynom przy mniejszych wadach potrafi przy porodzie polecieć, więc zgłoś to koniecznie lekarzowi.

moja kolezanka z pracy rodzila silami natury przy wadzie wzroku -6. nie bylo przeciwskazan. lekarze teraz latwa reka wypisuja zaswiadczenia o przeciwskazaniach do porodu naturalnego, bo cc jest dosc powszechne. ale jesli komus zalezy, to trzeba udac sie na konsultacje do okulisty - z tego co wiem sama ilosc dioptrii nie przesadza, sa jeszcze dodatkowe czynniki, ale nie bede sie wymadrzac ...
 
Hej Dziewczynki - pojawiam się i znikam ale jestem na bierząco bo prawie codziennie Was podczytuje - mozecie zajrzec na wątek lekarski ?
Moze cos doradzicie ? dzięki !!!
 
cześć wszystkim :)
dawno mnie nie było bo miałam ciężki tydz, ciągle zmęczona jestem, a dziś idziemy na wesele, właśnie w papilotach siedzę,
i w związku z tym mam pytanie: jak się wymigać od picia alkoholu nie mówiąc, że jestem w ciąży,bo właśnie nie chciałabym się chwalić jeszcze, czekam na Wasze pomysły,
choć jak dobrze pójdzie to będę może musiała być kierowcą i tłumaczenie gotowe :)
jednakże chciałabym żebyście coś mi poradziły- jakąś dobrą wymówkę:)
co do mdłości, to też mnie coraz gorzej męczą, więc jestem w tym z Wami, do tego w połowie jedzenia kanapki mam wrażenie, że zaraż zwymiotuję, a jestem przecież strasznie głodna...
byłam w czwartek na badaniach:morfologia, toksoplazmoza, mocz itd. Pobrali mi 5 fiolek krwi, aż się biała zrobiłam :)
no i czekam na wyniki mają być za tydz gdzieś ok czwartku,piątku, i będę szła na usg,choć nie wiem czy wytrzymam do piątku bo już strasznie chciałabym usłyszeć bicie serduszka naszego maleństwa

Tunia, to jakby moja historia sprzed paru tygodni: wczesna ciąża (to był 6 tydzień), badania krwi, niecierpliwe czekanie na usg i na dodatek wesele znajomego. Z alkoholem nie było źle (często nie piję), za to gorzej z jedzeniem. Postanowiłam, że na okres ciąży zacznę dla świętego spokoju jeść mięso i akurat nadarzyła się okazja żeby popróbować (wcześniej nie jadłam 8 lat). Niestety ze zgubnym skutkiem - następnego dnia zaczęły mi się potworne mdłości. Zresztą nie opuszczają mnie do dzisiaj, ale wtedy było najgorzej. Dlatego przestrzegam - byleby nie za dużo wszystkiego. :-(

No i ciągle nie wiem co z tym mięsem - bo jem jak na razie śladowe ilości. W ogóle średnio zdrowo się odżywiam chyba, bo cały czas czuję się jakbym miała niestrawność. :-( Byleby bo końca pierwszego trymestru...
 
Ostatnia edycja:
gufi: co do porodu w medicover to jeszcze nic nie wiem bo się nie dowiadywałam, najpierw po 1 usg musze wiedziec, że z dzieciaczkiem wszystko ok, i nie wiem czy coś się płaci czy obejmuje to ubezpieczenie przy jakiejs większej składce, ale za jakiś czas będę się pewnie dowiadywać
 
moja kolezanka z pracy rodzila silami natury przy wadzie wzroku -6. nie bylo przeciwskazan. lekarze teraz latwa reka wypisuja zaswiadczenia o przeciwskazaniach do porodu naturalnego, bo cc jest dosc powszechne. ale jesli komus zalezy, to trzeba udac sie na konsultacje do okulisty - z tego co wiem sama ilosc dioptrii nie przesadza, sa jeszcze dodatkowe czynniki, ale nie bede sie wymadrzac ...

ja myślę,że konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi, jeżeli ktoś szanuje własne zdrowie. Może niektóre osoby nie mają przeciwwskazań, ale nie wolno ignorować takich wad.Zresztą ile ludzi tyle przypadków.Ja bym chuchała na ciepłe:)
 
reklama
Antylopka dotąd byłam przekonana że Francja jest mega prorodzinnym krajem, ale być może później ta opieka o matkę i dziecko jest bardziej zadowalająca, cóz wszedzie sa swoje zwyczaje i pewnie jakaś Francuzka czy angielka będą w ciązy w Polsce dziwiłaby się że lekarze tak lubią sobie pozaglądać hehehe....
A jakim językiem się dogadujesz? znasz francuzki? :) i czemu akurat Francja? to tak z ciekawości bom ciekawska;)
jest bardzo prorodzinna: w czasie ciąży masz jeden dzien w miesiącu wolny na badania lekarskie, bardzo dobrze płatny macierzyński, zasiłki na dzieci począwszy od drugiego (tylko przy jednym dziecku nie ma zasiłków) - i z tego co wiem, to próg dostania nie jest żebraczy jak u nas, normalnie dostają ludzie, gdzie oboje rodzice pracują. Około 350 euro miesięcznie, przy 2 dzieci. jak dzieci są starsze to zasiłki sa większe.
Opieka jest bardzo dobra, jak już się dostaniesz do szpitala. Musisz się tam zgłosić z potwierdzeniem ciąży (beta zrobiona gdzieś w laboratorium) i wtedy masz lekarza prowadzącego ze szpitala, w którym będziesz rodzić.
U mnie był jeden problem - czekałam 4 tygodnie za potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego i nikt mi jasno nie powiedział, gdzie mam najpierw iść i co zrobić. Dopiero jak poszłam do szpitala chcąc już płacić za wizytę, bo mi babka wszystko wytłumaczyła. W ten sam dzien otrzymałam potwierdzenie ubezpieczenia i na następny rano zrobiłam betę.
teraz mam nadzieję, że już wszystko pójdzie gładko.
Muszę się zapisac do szpitala przed końcem I trymestru, aby mi refundowali opłaty za prowadzenie ciązy (tzn. aby koszty pokrywało moje ubezpieczenie)
 
Do góry