reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

cześć mamuśki

:-(adusia...brak słów...
tulę...
te poronienia wyglądają jak jakaś straszliwa loteria...
moja koleżanka też kilka dni temu poroniła
pytałam w zeszłym tygodniu lekarza u którego byłam na konsultacji (bo nie mogłam już doczekać się kolejnej wizyty - dopiero 13 maja w czwartek) i powiedział, że najwięcej obumarć płodu jest miedzy 6-8 tygodniem.
Więc dziewczynki - byle do przodu!

miłej soboty


a co do spodni, to ja już mam dwie pary
też chciałam kupić sobie coś nowego, ale stwierdziłam, że nie ma sensu inwestować w "normalne" ubrania, bo w zasadzie coraz ciaśniej...:tak:
 
reklama
Sarka mnie też pomału mdłości dopadają.Wczoraj jescze nie magłam spojrzeć na jedzenie a dziś już wszystko przeszło i wstałam głodna jak wilk:-)
 
cześć wszystkim :)
dawno mnie nie było bo miałam ciężki tydz, ciągle zmęczona jestem, a dziś idziemy na wesele, właśnie w papilotach siedzę,
i w związku z tym mam pytanie: jak się wymigać od picia alkoholu nie mówiąc, że jestem w ciąży,bo właśnie nie chciałabym się chwalić jeszcze, czekam na Wasze pomysły,
choć jak dobrze pójdzie to będę może musiała być kierowcą i tłumaczenie gotowe :)
jednakże chciałabym żebyście coś mi poradziły- jakąś dobrą wymówkę:)
co do mdłości, to też mnie coraz gorzej męczą, więc jestem w tym z Wami, do tego w połowie jedzenia kanapki mam wrażenie, że zaraż zwymiotuję, a jestem przecież strasznie głodna...
byłam w czwartek na badaniach:morfologia, toksoplazmoza, mocz itd. Pobrali mi 5 fiolek krwi, aż się biała zrobiłam :)
no i czekam na wyniki mają być za tydz gdzieś ok czwartku,piątku, i będę szła na usg,choć nie wiem czy wytrzymam do piątku bo już strasznie chciałabym usłyszeć bicie serduszka naszego maleństwa
 
Ja ciagle sie migam od picia alkoholu - moi znajomi sa przyzwyczajeni wiec teraz nie musze nic wymyslac :-) Raczej nigdy nie klamie. Poprostu mowie ze nie mam dzis ochoty i juz :) Przeciez nikt mnie nie bede zmuszal. Ale jesli twoje towarzystwo nie zrozumie i bedzie sie dopytywac:

-Jestem kierowca.
-Tak zle sie czulam rano, ze wzielam leki na bol glowy. Wole nie pic alkoholu bo troche ich bylo, a nie chce mieszac lekow z alkoholem.
- Jakos tak chyba choróbsko bierze, alkoholu wole dzis nie pic bo zasne przed oczepinami ;-)
- I najlepsze: Narazie dzieki! Dzis jakos nie mam na alkohol ochoty :)
- Zawsze mozesz pic sok i mowic, ze to drink...
- Ostatnio sie strulas po piciu i dzis nie masz na alkohol ochoty....

I takie tam :-)
 
d
Gufi a dlaczego masz dwóch lekarzy jeśli można wiedzieć?? Będziesz robić USG dzień po dniu?? I który z lekarzy będzie prowadzil Twoją ciążę??

Wiolcia - ze wzgledow ekonomicznych :tak: w medicover mam za darmo prowadzenie ciazy, wszystkie badania itd. na pierwsze usg ide tez za darmo do medicover. a lekarzem prowadzacym, do ktorego mam zaufanie i u ktorego bede rodzic to moj prywatny ginek. takze u niego bede na pewno robila to usg w 10-13 tyg.

adusia - tak mi przykro :-(

ja z przeziebieniem lepiej, bo katar zatrzymany, ale gardlo nadal boli :baffled: i slaba jestem jak nie wiem co - wstane na 15 min i pokrzatam sie po domu, to zaraz musze sie polozyc na 30 min. jak do pon mi gardlo nie przejdzie, to ide na chorobe.
 
antybiotyki czy grypa żołądkowa są ok, tylko, że na tym weselu będą moi rodzice, którzy specjalnie przyjechali do warszawy, bo to chrześnica mojej mamy, a nie widziałam się z rodzicami miesiąc, jeszcze o ciąży nie wiedzą, a to wesele to nie miejsce i czas na takie nowiny, no i jak zacznę wymyślać choroby to zaraz się mama zacznie martwić wypytywać co mi jest i że dlaczego nic jej przez telefon nie mówiłam,
i tak najlepsze będzie jak wjedzie jakieś danie na stół, a mnie się na jego widok zrobi mega niedobrze :)
 
Medicover jest super :) też tam wszystko robię, tylko, że mojego od lat zaufanego gina mam w krakowie i to jest problem, bo w medicover trafiłam do p. Babelskiej, nie wiem może któraś z Was zna to Panią i może coś powiedzieć, wydała mi się sympatyczna i kompetentna, zresztą widać było, że dużo ma pacjentek
 
antybiotyki czy grypa żołądkowa są ok, tylko, że na tym weselu będą moi rodzice, którzy specjalnie przyjechali do warszawy, bo to chrześnica mojej mamy, a nie widziałam się z rodzicami miesiąc, jeszcze o ciąży nie wiedzą, a to wesele to nie miejsce i czas na takie nowiny, no i jak zacznę wymyślać choroby to zaraz się mama zacznie martwić wypytywać co mi jest i że dlaczego nic jej przez telefon nie mówiłam,
i tak najlepsze będzie jak wjedzie jakieś danie na stół, a mnie się na jego widok zrobi mega niedobrze :)

Jak powiesz ze wzielas troche tabletek na bol glowy od rana i nie chcesz mieszac ich z alkoholem to nie bedzie problemu z tym, ze im wczesniej nie powiedzialas ze jestes chora.To sie przeciez moze zdazyc z powodu cisnienia czy czegos innego, nie oznacza zaraz choroby. Poza tym bedziesz wygladac pewnie troche nieswojo (zapachy+zmeczenie) wiec oni moga sobie to wytlumaczyc to tym, ze wymeczyl cie tak bol glowy i kiepsko troche sie czujesz, bo meczy cie od rana.
 
reklama
Tunia - w Łodzi medicover jest sredni. chyba maja za duzo pacjentow, a lekarzy ciagle tyle samo. ginka z medicover skierowala mnie na usg i w ciagu 2 tyg. kazala przyjsc na wizyte z wynikiem. problem w tym, ze usg uda mi sie zrobic, ale pierwszy dostepny termin wizyty u niej to 2 czerwca czyli o 2 tyg. za pozno. no to znaczy, ze co nie halo jest ...

a jesli chodzi o wytlumaczenie niepicia, to najlepiej jest byc kierowca. ja mialam takie na ostatniej imprezie :tak: mozesz tez wykrecic sie braniem antybiotykow (np. problemy skorne, bo to nic powaznego) albo zatruciem z dnia poprzedniego (to wytlumaczy tez niechec do jedzenia).
 
Do góry