reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

reklama
Lena - SUPER WIEŚCI!!!

widze, że dużo się pojawiło postów o badaniach - ja jeszcze nie nie robilam, pewnie dopiero po usg dostane. jak zaczelismy staranka gdzies 5 m-cy temu to mialam komplet badan lacznie z cytomegalia i toksoplazmoza. HIV tez mialam robiony w I ciazy, a teraz podobno rzeczywscie jest obowiazkowy.

ja wyszlo na to bede chodzi do dwoch ginow - do jednego w Medicover, bo mam pakiet z pracy i bezplatne prowadzenie ciazy. do drugiego prywatnie - prowadzil moje I ciaze i jest SUPER. wlasnie 17 maja mam usg w Medicover, a 18 maja wizyte u prywatnego.

ze mna troche lepiej - najdlam sie czosnku, chrzanu, napilam herbaty i jakos przeziebienie sie nie rozwija.
 
Majkaa, gufi - ja swoją pierwszą ciążę do 6 mca prowadziłam u 2 lekarzy, jeden z pakietu w luxmedzie, a drugi prywatnie. W Luxmedzie nie pojawiłam się więcej po tym jak mnie lekarz ochrzanił (!) że nie wiem, jakie mam cisnienie, a wczesniej mi sam nigdy nie zmierzył. Wiedzialam, ze mam dobre, bo prywatnie co wizyta mialam mierzone i zawsze w normie i dobrze się czulam. No i jeszcze na koniec wizyty ten doktorek dal mi swoją prywatnąwizytówkę i zachęcał do zrobienia USG prywatnie u niego. To bylo za wiele, nie chcialo mi się juz ciągnąć ciąży u 2 i zostalam przy jednym. Poki co nie zaluję, bardzo dobrze mi ciążę poprowadził, wszystkie badania zlecał sam z siebie, co wizyta bylo sluchanie bicia serduszka i badanie ginekologiczne. Najbardziej zaplusował, jak mu powiedzialam, ze chodze do drugiego (bo chcialam skonfrontowac diagnoze, tamten w Luxmedzie mi jakiegos polipa zobaczył), no i nie zareagował na to, tylko zbadał, stwierdził, ze polipa nie ma, tylko leczona dawniej nadzerka nieco podobniej wygląda i mam się nie martwic.
Teraz jak chodze na wizyty, to juz mnie pamięta i zawsze sobie o dzieciach pogadamy - jego ostatni synek jest 6 mcy mlodszy od mojego, to wspólny temat sięznajdzie ;)

Ale nie wkykluczam, ze jakby coś mi się przestalo podobac, to znowu bede szukac lekarza - przed pierwszą ciążą zmienialam kilka razy, tego wybralam po pozytywnych opiniach z internetu.
 
dziewczyny jeśli chodzi o tabletki na wzdęcia to mi się kiedyś zdarzyło wziąć i na ulotce pisało, że nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania w ciąży.
Gufi a dlaczego masz dwóch lekarzy jeśli można wiedzieć?? Będziesz robić USG dzień po dniu?? I który z lekarzy będzie prowadzil Twoją ciążę??
 
majkaa, ja do swojego lekarza mam 100%zaufanie. Wcześniej leczyłam się u innego, ale po poronieniu jakoś nie mogłam już do niego chodzić. Sam gabinet okropnie mi się kojarzył.

Jejkuu dziewczyny, nie wiecie może jak jest z espumisanem w ciąży?

Właśnie zjadłam 100 kg kapusty kiszonej i mam brzuch jak w dziewiątym miesiącu, a przy tym okropnie boli:szok:
już wiem, że kapucha niekoniecznie...:no:


ja specjalnie na ostatniej wizycie zapytalam sie o wzdecia i dostalam odpowiedz zeby po 1 jesc mniej a czesciej a po 2 espumisam mozna spokojnie brac :)
 
moonik1 ja i tak najprawdopodobniej bede leczyła się już za miesiąc w Angli ale puki co doktor u której byłam tydzien temu bardzo mi nie przypadla do gustu, sama sie upomniałam o badania i folik, do tego powiedziala mi ze to 5-tc, nie mówiła nic o USG -a to moja pierwsza ciąża i uważam że powinna mi wszystko wyjaśnić bo to oczywiste ze nie będe wiedziała nawet o co powinnam zapytać. Teraz nie wiem co myśleć czy zarodek jest za mały czy ona liczy od zaplodnienia te tygodnie bo wiem że zapłodnienie miało miejsce 27 -marca ale slyszalam ze liczy sie wiek ciazy od pierwszego dnia ost miesiaczki ktora miala miejsce 13-marca na pewno. Ewent, wiek zapłodnieniowy to 5-tyg. Czego nie zaznaczyła. Mam iśc do niej 14. 05
 
Antylopka w końcu jakiś postęp.Mam nadzieję, że już wszystko dalej pójdzie gładko a póki co wysokiej bety życzę:)

mja beta to 43 641 UI/L

a normy tutaj są takie:
5 tyd.: 1 000 - 50 tys
6 tyd.: 10 000 - 100 tys
1,5 - 2 m.: 15 000 - 200 tys
2 - 3 m.: 10 000 - 100 tys

czyli tygodnia z tego nie wyczytam zbytnio, ale przynajmniej mam już przepustkę do szpitalnego - ciążowego gina
 
Antylopka nie znam sie na tych betowych pomiarach ale wygląda na bardzo ok:tak::tak:

ja sprawdziłam dokładnie i takie mam zlecone badania:
oznaczenie przeciwciał anty D (jesli dzidzia ma grupę plus to mam konflikt:sorry2:)
WR
morfologię
mocz
glukoza
toxo
przeciwciała przeciwróżyczkowe
HIV
HBS
Orientujecie się ile te badanka kosztują, z tego co pamietam to dość sporo, ale nie pamiętam dokładnie, mam skierowanie od gina prywatnego więc wszystko w pełni płatne:dry:
 
reklama
Weszłam sie pożegnać......trzymajcie sie cieplutko z fasolkami i szczęśliwych oraz spokojnych miesięcy. Wyniki bhcg niższe niż dwa dni temu + plamienie = poronienie samoistne...cierpienie samoistne
 
Do góry