reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

lwiczka z tego, co ja wiem to becikowe od prezydenta miasta też jest uzależnione od dochodów. Trzeba mieć nie więcej niż 1000 zł na członka rodziny. Ty na 100% wiesz, że ono jest dla każdego? Jeśli tak to byłoby super!

Sejmowe becikowe jest niezależne od dochodów,wystarczy przedstawić skrócony akt urodzenia i wypełnić wniosek,nawet zaświadczenia nie musisz mieć od lekarza bo znieśli to że trzeba mieć opiekę od 10 tyg ciąży.










 
reklama
Sejmowe becikowe jest niezależne od dochodów,wystarczy przedstawić skrócony akt urodzenia i wypełnić wniosek,nawet zaświadczenia nie musisz mieć od lekarza bo znieśli to że trzeba mieć opiekę od 10 tyg ciąży.
ej, skoro tak to złożę:) a co! składki i ubezpieczenie mam opłacane cały czas, więc wykorzystam. A czy wystarczy jak moja mama pójdzie odbierze wniosek? albo brat? chyba że trzeba osobiście, to załatwimy to w lutym jak przylecimy.
 
ej, skoro tak to złożę:) a co! składki i ubezpieczenie mam opłacane cały czas, więc wykorzystam. A czy wystarczy jak moja mama pójdzie odbierze wniosek? albo brat? chyba że trzeba osobiście, to załatwimy to w lutym jak przylecimy.

Wniosek może odebrać każdy tylko złożyć musisz go osobiście lub mąż.


Któraś z was pisała że koleżanka nie dostała becikowego,pewnie w związku z zaświadczeniem od lekarza,ale teraz może się starać powtórnie.










 
Ostatnia edycja:
lwiczka to, że sejmowe jest dla każdego - to wiem, ale pytałam o to od prezydenta miasta. Pisałaś w jakimś wcześniejszym poście (albo źle zinterpretowałam), że od prezydenta jest dla każdego. Dobrze byłoby wiedzieć. Bo szkoda aby przepadło.
 
lwiczka to, że sejmowe jest dla każdego - to wiem, ale pytałam o to od prezydenta miasta. Pisałaś w jakimś wcześniejszym poście (albo źle zinterpretowałam), że od prezydenta jest dla każdego. Dobrze byłoby wiedzieć. Bo szkoda aby przepadło.

Olcia na to drugie jest kryterium do tysiąca zł/os w rodzinie niestety:-(









 
Napiszę tak żeby było zrozumiale i najprościej.

W Bydgoszczy sa 3 rodzaje dodatków.
jest jedno "becikowe" to z funduszy państwowych dla wszystkich bez wzgledu na dochody( akt urodzenia , pesel Dzieciatka),
kolejne to "becikowe" z Urzedu miasta - i tutaj jest kryterium dochodowe około 1000 zł na osobe w rodzinie.No , i zameldowanie na terenie miasta minimum 1 rok wstecz( do tego dołacza sie zasiadczenia)
3 "becikowe" to dodatek do zasiłku rodzinnego , jesli spełniasz wymogi do zasiłku rodzinnego to i to becikowe otrzymasz ::)Czyli 504 zł na osobe itp.
Mam nadzieję że pomogłam:-)a nie bardziej zamotałam hi hi:-)









 
reklama
kolejne głupie kryterium, przecież 1000zł na osobę to mało żeby dom utrzymać, wyżywić rodzinę.... W Polsce te progi to są takie, aby mało kto mógł skorzystać, ale żeby nie było, że nie ma.
 
Do góry