reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

no właśnie też byłam na tej stronie - chyba by coś tam napisali że już nie ma albo coś. Muszę się w mojej gminie dowiedzieć czy może wypłacają to samorządowe becikowe
 
reklama
Elena u nas w polsce jest tak że co miasto to co innego. W Bydgoszczy jest becikowe od prezydenta niezależnie od dochodów, i w Urzędzie Miasta wypłacane jest becikowe przez sejm w rodzinach których dochód na jednego członka nie przekracza 504 zł netto. „Becikowe” w wysokości 500 zł wypłacane jest razem z dodatkiem do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wynoszącym również 500 zł. Można się też starać o trzeci tysiąc gdy jest się matką samotnie wychowującą dziecko. Ale jak mówie zależy wszystko od miasta w którym mieszkasz.

Renczysia witam w klubie zadowolonych hi hi












 
Ja mam takie samo zdanie jak Antylopka,to wszystko wina pań które nie pilnują dzieci w ubikacjach buu. Oliwka non stop miała biegunkę i gorączkę. Ciągłe infekcję:-(
Tutaj dzieci mają wszystko, włącznie z nakładkami na ubikacje, o mydle i ręczniczkach takich przekręcanych nie wspomnę. Wiki np. nie lubi z kimś chodzić, idzie zawsze sama i sama dba o czystość, bo wie że od "brudnych rączek choruje brzuszek".
Przed spacerami i obiadkiem wtedy idą całą grupa z paniami i myją ręce. Ja to chyba poruszę na zebraniu, aby w domu dzieciom o tym przypominać. Sorki, ale tutaj mieszka pełno brudasów!!
 
W Bydgoszczy jest becikowe od prezydenta niezależnie od dochodów, i w Urzędzie Miasta wypłacane jest becikowe przez sejm w rodzinach których dochód na jednego członka nie przekracza 504 zł netto. „Becikowe” w wysokości 500 zł wypłacane jest razem z dodatkiem do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wynoszącym również 500 zł. Można się też starać o trzeci tysiąc gdy jest się matką samotnie wychowującą dziecko. Ale jak mówie zależy wszystko od miasta w którym mieszkasz.

lwiczka z tego, co ja wiem to becikowe od prezydenta miasta też jest uzależnione od dochodów. Trzeba mieć nie więcej niż 1000 zł na członka rodziny. Ty na 100% wiesz, że ono jest dla każdego? Jeśli tak to byłoby super!
 
Tutaj dzieci mają wszystko, włącznie z nakładkami na ubikacje, o mydle i ręczniczkach takich przekręcanych nie wspomnę. Wiki np. nie lubi z kimś chodzić, idzie zawsze sama i sama dba o czystość, bo wie że od "brudnych rączek choruje brzuszek".
Przed spacerami i obiadkiem wtedy idą całą grupa z paniami i myją ręce. Ja to chyba poruszę na zebraniu, aby w domu dzieciom o tym przypominać. Sorki, ale tutaj mieszka pełno brudasów!!


No ja na zebraniu jak mała chodziła do przedszkola wspominałam żeby pilnować dzieci w ubikacji ale pani derektor stwierdziła że nie ma tylu ludzi by mogły zapanować nad obyczajami dzieci w toalecie i że powinno się uczyć dzieci higieny w domu.










 
hej babeczki:)

Sarka, to Ty masz z psem tak jak ja z kotem... u mnie na razie robi do kuwety odkąd ma miskę z jedzeniem na podłodze w miejscu w którym lała i moja głowa trochę jest spokojniejsza, ale miałam już takie momenty że nie spałam tylko nasłuchiwałąm czy JUŻ leje czy jeszcze nie.... myślę że klapsy w pupę u psa mogły by coś zdziałać - no chyba że już to robisz i nie skutkuje to nie wiem, zawiąż mu siurka na supełek :D:D

Tuniaaaa napewno sobie smacznie podsypia Wasza Zuzia, ja też zauważyłam taką zależność że dwa dni mi młody daje czadu tak że aż sobie pokrzykuję momentami, a potem dzień czy dwa ciszy.... a próbowałaś ją budzić?? potrząść trochę brzuchem, czy zjeść czekoladę?

Ze spodniami to u mnie tak że kiedyś kupiłam dwie pary dzinów z hmu na all i w dupie dobre a pas mi się i w jednych i w drugich wżyna w brzuch, ale za to kiedyś kupiłam na ciuchach leginsy w rozmiarze 44 mimo iż noszę 36/38 ten 44 sprawdza się super:D

Aha cholestazy nie mam:D ale pieruńsko swędzą mnie piszczele i nadgarstki.... kremuję i G mi to daje:)
 
cieszę się, że mnie już to nie dotyczy. My już tutejsze becikowe dostaliśmy:) W Poznaniu nie będziemy składać, bo ja nie mam zaświadczenia od polskiego lekarza o prowadzeniu ciąży o tłumaczenie olewam...
 
becikowe a zasiłek to dwie różne rzeczy - becikowe od państwa dostaje każdy niezależnie od dochodu, o ile samorząd ustalił becikowe samorządowe (np. w Poznaniu nie ma) to też są to pieniążki dla każdego niezależnie ile kto zarabia. Dopiero zasiłki rodzinne są zależne od dochodu
 
W związku z becikowymi sprawami: adresy i telefony co prawda wszędzie inne, ale dokumenty się raczej pokrywają, możecie więc poczytać sobie wstępnie, jak to wygląda w Krakowie - dość przejrzyście to opisali: Teczka Narodzin - Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
Tutaj jest tez becikowe gminne/samorządowe, czyli dodatkowy 1000 zł. Wystarczy udokumentować, że jedno z rodziców mieszkało w Krakowie co najmniej rok przed urodzeniem dziecka. Nie musi być meldunku, wystarczy dowód najmu.
 
reklama
Do góry