reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

olkale szerokie pieluszkowanie jeslicoś nie tak z bioderkami na usg wyjdzie. Mysmy akurat mieli w szpitalu po urodzniu robione. Profilaktcznie dzieciaczkom ułożonym pośladkowo. A ja kładłam Lolka na brzuszku bardzo szybko, połozne zalecały, tylko na początek nie za długo i główke podnosił błyskawicznie wysoko.
Ja syrop z cebuli robie tak :
1 duza cebula, 2,3 zabki czosnku, miód, cytryna.I tak warstwa miodu, na to warstwa cebuli i troche czosnku i cytryny i od początku. Najczęściej robie na wieczór, rano gotowe. Acha i jak boli gardło to mniej cytryny, więcej miodu bo cytryna podraznia gardło. Tak samo jak pijecie herbatke z miodem to miodu nie do wrzatku. To mi akurat podpowiedziała dziewczyna w szpitalu.Ja ogarniam pokój malucha bo mam tam taki sajgon, że wejśc nie można, ale robie to po malutku. Lolek siedzi na ziemi i radośnie bawi się drogą i autkami. Jak skończe to 'Gwiezdne wojny" będe ogladać, ale te stare.
 
reklama
Ayrin-witamy serdecznie

Ja mam takie samo zdanie jak Antylopka,to wszystko wina pań które nie pilnują dzieci w ubikacjach buu. Oliwka non stop miała biegunkę i gorączkę. Ciągłe infekcję:-(










 
ach tak to jest, uczysz dziecko czystosci a idzie do przedszkola i i tak na niewiele mus ię to zda. I macie racje toaleta to toaleta.
 
Z tymi toaletami to w przedszkolu było w miarę, ale w szkole... u mojego syna nie ma wcale papieru toaletowego! Panie twierdzą, że to zbyt drogo by wyszło! Moje dziecko zawsze ma chusteczki higieniczne, ale i tak w szkole robi tylko siusiu. Cały dzień wstrzymuje i grubsze kwestie załatwia w domu:)
 
Wiele chorób pasożytniczych mozna pozbyć sie poprzez mycie rąk. Nie myjąc rąk wracaja do organizmu ludzkiego ponownie.

Mam takie pytanie. Wczoraj powiedziano mi ,że nie ma juz becikowego. Mam znajomych ,którym urodziło sie dziecko w maju 2010 i wczoraj powiedzieli właśnie to ,że nie ma becikowego. Ja czytałam ,ze ponoć maja znieść od 2011, ale coś mi sietu niemozliwe wydaje ,zeby w tym roku zniesiono, bo by przecież huczało w mediach. To prawda, czy nie???
 
no ja wiem że jeszcze do końca tego roku jest becikowe, ale ostatnio podsłuchałam rozmowę w poczekalni że jeżeli rodzice dziecka są zameldowani w dwóch różnych miejscach to becikowego nie dostaną - wydaje mi się to niemożliwe bo co ma piernik do wiatraka, ale u nas w kraju to wszystko jest możliwe także już sama nie wiem
 
Witam Grudniowe Mamy,
Również mam termin na grudzień, dokładnie na 30.12, to moja druga ciąża i będzię drugi synuś. Początki ciąży nie należały do łatwych, brałam leki na podtrzymanie, obecnie wszystko jest w porządku i mam nadzieje, ze teraz bedzie już z górki.
Ps. Kombinowałam z suwaczkami, ciekawe czy uda się je wkleić tak jak powinny być, bo szczerze powiedziawszy jestem zielona jeżeli chodzi o forum.
hej witam serdecznie :)
z suwaczkami sie udało :)
 
reklama
Wychodzi na to, że jutro będę musiała sie w tej sprawie przejść i zapytać.
Przecież nawet piszą,że jeśli matka jest zameldowana w innym mieście , a mieszka w innym to moze pobrać becikowe tam , gdzie mieszka. Tylko musi być pismo, że w miejscu zameldowania nie pobrała.

To pierwszy link na Google:

http://www.becikowe.com/
 
Ostatnia edycja:
Do góry