reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

mój mąż bardzo chętny na amorki, ale po moich ostatnich skurczach i podbarwionych śluzach mocno się wystraszył i wziął na wstrzymanie:cool2:

pieluszkowanie to rozumiem masz na myśli szerokie, tak? W szpitalu nic ci nie powiedzą na ten temat. Trzeba się zapisac na usg bioderek do przychodni ortopedycznej, najlepiej jak maluszek ma około 4 tygodni. Zapisać się trzeba szybko, bo często się sporo czeka. Same pampersy są już profilaktyką, tak samo jak leżenie na brzuszku. Możesz kłaść noworodka na brzuszku, ale wtedy nigdy nie zostawiaj go samego. Bardzo fajnie się sprawdza kładzenie maluszka na brzuszku na tatusinym brzuszku - oni się zaprzyjaźniają, poza tym maluszkowi dobrze wykształcą się bioderka.

Moje spodnie są 38, ale pas na brzuch to by trojaczki pomieścił...


POPROSZĘ PRZEPIS NA SYROP Z CEBULI, BO MOJA ZNOWU KASZLE OD RANA
no Antylopka chudznka jesteś... 36 rozmiar i duży :szok:

dzięki za odp...to wiedziałam,ze nie mozna zostawiac samego na brzuszku, ale nie byłam pewna od kiedy mozna kłaść, co pieluszkowanie to własnei chodziło mi o to szerokie - -dodatkowa pieucha np. flanelowa...

Sok z celuli: duzą cebule pokroic w kosteczke i posypać 1-2 łyżeczkami cukru...polecam zamknać w soiczku, bo strasznie nieprzyjemny zapach - po kilku godzinach puszcza sok...kilka razy wyleqć soczek na łyżeczke i pić...:tak:

polecam też czosnek z mlekiem i miodem (mleczko lekko ciepłe, nie gorące) no jak mała skończyła 3 lata (miód)
herbata z cytryną i miodem, lub malinowa z owocem

taki zestaw zawsze mi pomagał jka przeziebienie sie zaczynało
 
reklama
O pieluszkowaniu powiedzą Ci po usg bioderek czy trzeba czy nie i tak jak pisze Antylopka trzeba się dosyć szybko zapisywać:tak:, najlepiej zaraz po powrocie ze szpitala, bo różne są terminy. U nas koło miesiąca się czeka.

Przepis na syrop, który ja robię:happy2:: 2 duże cebule, 3-4 ząbki czosnku zmielić tak drobno jak się da. Dodać dwie łyżki miodu i sok z jednej dużej cytryny. Żeby to to się dobrze wymieszało można dodać trochę wody przegotowanej. Najlepszy po 24h jak się przegryzie wszystko. Miód i cytryna doskonale zabijają czosnek i cebulę. Można go modyfikować według potrzeb. Ja dla męża np to dałam zwiększoną dawkę czosnku, a dla siebie więcej cytryny.
 
antylopka najprosciej to kroisz drobno cebule zasypujesz cukrem w pojemniku lub sloiku z pokrywka i wydzielony sok podajesz dziecku :]
Wersja dluzsza jest z gotowaniem, ale nie znam przepisu.
 
no Antylopka chudznka jesteś... 36 rozmiar i duży :szok:

dzięki za odp...to wiedziałam,ze nie mozna zostawiac samego na brzuszku, ale nie byłam pewna od kiedy mozna kłaść, co pieluszkowanie to własnei chodziło mi o to szerokie - -dodatkowa pieucha np. flanelowa...

Sok z celuli: duzą cebule pokroic w kosteczke i posypać 1-2 łyżeczkami cukru...polecam zamknać w soiczku, bo strasznie nieprzyjemny zapach - po kilku godzinach puszcza sok...kilka razy wyleqć soczek na łyżeczke i pić...:tak:

polecam też czosnek z mlekiem i miodem (mleczko lekko ciepłe, nie gorące) no jak mała skończyła 3 lata (miód)
herbata z cytryną i miodem, lub malinowa z owocem

taki zestaw zawsze mi pomagał jka przeziebienie sie zaczynało
herbatę z malinami lub miodem i cytryna pijemy już od dłuższego czasu
mleko dziś odstawiłam, bo była brzydka kupa...:baffled:
to jest cholerny wirus przedszkolny, praktycznie co kilka dni sraka i kaszel!! Teraz sa u nas wakacje szkolne, więc muszę ją jednak przetrzymać w domu i wyprowadzić z tego

O pieluszkowaniu powiedzą Ci po usg bioderek czy trzeba czy nie i tak jak pisze Antylopka trzeba się dosyć szybko zapisywać:tak:, najlepiej zaraz po powrocie ze szpitala, bo różne są terminy. U nas koło miesiąca się czeka.

Przepis na syrop, który ja robię:happy2:: 2 duże cebule, 3-4 ząbki czosnku zmielić tak drobno jak się da. Dodać dwie łyżki miodu i sok z jednej dużej cytryny. Żeby to to się dobrze wymieszało można dodać trochę wody przegotowanej. Najlepszy po 24h jak się przegryzie wszystko. Miód i cytryna doskonale zabijają czosnek i cebulę. Można go modyfikować według potrzeb. Ja dla męża np to dałam zwiększoną dawkę czosnku, a dla siebie więcej cytryny.
moja uwielbia cytrynę, więc powinno przejść:)
 
krolcia to przepis 5 w 1 :) ciekwy..nastepnym razem wypróbuję :)

gdzie będziesz zapisywała swoje dziecie na usg...wiem tylko,ze jest w intercorze na powstańców?
 
ja dzis "spalam" od 23 do 9!!! w nocy mialam kilkanascie pobudek, bo Ninka miala zapchany nos i budzila sie co chwile miedzy 2 a 4. do tego Alicja przy kazdym przekreceniu na prawy bok kopala mnie jak szalona. no i maz wstawal o 5 i oczywiscie mnie zbudzil. po prostu wymarzona noc :sorry2:

ja dzis mam w planach sprzatanie mieszkanka, ale chyba mi szybko pojdzie, bo jakos tak dziwnie czysto jest :-)

olkale
- o pieluszkowaniu dokladnie tak jak pisza dziewczyny. u nas na pierwszym usg cosik wyszlo nie tak i mielismy zalecone takie cwiczenia 2-3 razy dziennie no i noszenie wlasnie z "rozkraczonymi" nogami. potem juz wszystko bylo ok :)
 
Witam mamuśki.
Ja miałam super nockę,jeden raz na siusiu:szok: a tak super sen. Może dlatego że też męża wykorzystałam:-p:-pi po takiej przerwie to było extra:-p:-p:-p
Za to dziś mam lenia i niewiem co mam z sobą zrobić.

Sarka współczuję tego psa,wiem co to znaczy myć podłogi w nocy bo mam to samo z moja suką,tyle tylko że ty masz gorzej bo moja szafek nie obszcza bo łapy nie podnosi:no::no::no:wstrętne psy,mogłyby nam dać urlop na to sprzątanie w ciąży:-p









 
wiecie co, mi się wydaje, że ten cholerny wirus przedszkolny, to wina ubikacjowego przyzwyczajenia dzieci, które nie myją rąk! Co mi z tego, że Wikunia wyciera pupcię i myje rączki mydłem, jak po chwili rysuje tymi samymi kredkami co dziewczynka co robi kupę i wciąga gacie po czym wychodzi z kibelka?? (sorki za opisy...)
Nigdy nie byłam sterylna, nie wyparzałam wszystkich zabawek jak widzi zaczęła zwiedzać świat i raczkować i więc nie jest jakoś wrażliwa, no ale toaleta to jednak toaleta! wkurzona jestem!!
 
reklama
Witam Grudniowe Mamy,
Również mam termin na grudzień, dokładnie na 30.12, to moja druga ciąża i będzię drugi synuś. Początki ciąży nie należały do łatwych, brałam leki na podtrzymanie, obecnie wszystko jest w porządku i mam nadzieje, ze teraz bedzie już z górki.
Ps. Kombinowałam z suwaczkami, ciekawe czy uda się je wkleić tak jak powinny być, bo szczerze powiedziawszy jestem zielona jeżeli chodzi o forum.
 
Do góry