reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

reklama
U nas też przedszkolna, ale zerówka. Czyli będą 2 grupy zerówki.
Ja mam jeszcze cichą nadzieję, że wszystko się zmieni i nawet jakby miała posiedziec w tej zerówce 2 lata to byłoby super, ale to pewnie tak się nie skończy.
 
witajcie
ja juz nic nie rozumiem z ta zerowka :szok::szok:przeciez zerowka to od wrzesnia 2013 w przedszkolu, a nie w szkole chyba ze czegos nie wiem?
a co do szkoly we wrzesniu 2014 to slyszalm od nauczycieli ze dzieci ktore urodzily sie po sierpniu 2008 to rodzice decyduja, a do sierpnia 2008 to obowiazkowo szkola
i jakie papierzyska wypelniacie???????
 
Ostatnia edycja:
I ja sie witam;-) U nas tez piekne sloneczko i od razu nastroj lepszy:tak:

U nas zerowka tez przedszkolna, ale przedszkole jest i tak w tym samym budynku co szkola. Nie wiem, ale ja zadnych innych papierow nie wypelnialam, dostalam taki sam druczek jak dla Zuzi. I ja jestem prawie pewna, ze nasze dzieci nie beda musialy isc do szkoly, ze wlasnie bedzie ta mozliwosc wyboru. Zreszta Filip absolutnie do szkoly sie jeszcze nie nadaje i jest to nie tylko moje zdanie.
 
mamusiu a jacy nauczyciele tak mowią???
ja tylko od kany to slyszałam ale potem szukałam na forach i nikt o niczym takim nie slyszał żeby rodzice decydowali o tym ze dziecko urodzone po sierpniu 2008 mieli sami decydowac. podobno caly rocznik ma isc i juz. nawet na stronach ministerstwa szukalam i nic nie znalazlam:(
 
mamusiu a jacy nauczyciele tak mowią???
ja tylko od kany to slyszałam ale potem szukałam na forach i nikt o niczym takim nie slyszał żeby rodzice decydowali o tym ze dziecko urodzone po sierpniu 2008 mieli sami decydowac. podobno caly rocznik ma isc i juz. nawet na stronach ministerstwa szukalam i nic nie znalazlam:(
znajomi z podstawowki, ze byla rada i na tej radzie rozmawiali na ten temat, na stronach ministerstwa niema bo jeszcze ostatecznej decyzji niema
 
Janek idzie do grupy wyżej w tym samym przedszkolu. Więc do zerówki tylko, że w przedszkolu nie w szkole.

Wiecie tak na dzień dzisiejszy tez wiem, że Jasiek się nie nadaje do szkoły. Ale to jeszcze rok jest. Więcej nawet niż rok. Przecież to szmat czasu. Może się okazać, że w zerówce sobie świetnie radzi i bez problemu sobie poradzi i w 1 klasie.

Nie panikuję na razie, bo to naprawdę kawał czasu jeszcze. A w tym wieku u dzieci każdy miesiąc to jak rok świetlny, nowe umiejętności, szybkość uczenia się, chęci, przyswajanie wiedzy. Nie jesteśmy jedynym krajem na świecie gdzie dzieci zaczynają naukę w wieku 6 lat. Można długo dyskutować nad jakością nauczania, systemem edukacji w pl ale od tego są rodzice żeby pracować z dziećmi, pomagać im, pokazywać świat na swój sposób ucząc ich tego świata. Ja jestem dobrej myśli :-)
 
Dziewczyny liczymy na zmiany a czy któras z was podpisala sie pod mozliwościa wyboru...pod referendum w tej sprawie...ja wydrukowalam listy i zostawilam w przedszkolu...rodzine tez zmobilizowałam do podpisów

tutaj macie gdzie mozna zostawic swoj podpis
Gdzie można złożyć podpis pod referendum edukacyjnym | Rzecznik Rodziców

ulotka i czyste listy i działamy....

http://rzecznikrodzicow.pl/sites/default/files/referendum_edukacyjne_formularz.pdf
http://rzecznikrodzicow.pl/sites/default/files/ulotka_referendum.pdf
 
Mamusia w Rzeszowie jest tak, że dzieci do przedszkola i szkoły zapisuje się elektronicznie a potem z tymi papierami idzie się do wybranej placówki, dlatego pisze o dokumentach. Każda miejscowość ma inne zasady naborów.

Też macie takie piękne słońce???
Nie mam pomysłu na obiad.
Przydałyby się jakieś wiosenne zakupy ubraniowe, a tak mi się nie chce chodzić i szukać.
 
reklama
Witam mamuski:)

Widze ożywienie po weekendzie:)
i to od samego rana na pełnych obrotach w obronie swoich pociech:)

No mnie raczej ten problem nie będzie juz dotyczył, chociaż tutaj ogólnie jest identycznie.... ale Mari pojdzie od razu do szkoly w przyszlym wrzesniu prawdopodobnie, chyba ,ze szybciej dostaniemy papaiery i uda sie cosik zalatwic teraz przed wakacjami,ze od tego wrzesnia ja wezma....do takiej zerówki.... byłoby to dla niej lepsze,bo podszkoliłaby jezyk juz...zobaczymy co u da sie zalatwic:)

U nas rowniez sloneczko ,ale za to mrozi -10.... niby od jutra ma byc juz coraz cieplej....
a niedziele moj brat przylatuje do nas....to znaczy najpierw do mojej mamy, a potem pomieszka troszke u nas zanim sobie nie odlozy na pokoj jakis.... bedzie wesolo;/

ok ja uciekam do sklepu po jakis chlebek i buleczki na sniadanko porządne:)

buziaczki:*do pozniej:)
 
Do góry