reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Anoli no to koniecznie musimy miec jakis kontakt...spisze sobie numerek do Ciebie....:))) ja tez bede trzymała przy okazji kciukasy za Ciebie:) Ja mam sie tam stawic tak do 10.... no to zobaczymy;-)
 
reklama
Misiowka, Natalkaa czy wy wiecie jak nazywa sie ten zastrzyk na lozysko? Ja usiluje znalezc nazwe ale mi nie idzie...:-(

Anoli a na 34tyg check up, polozna sie Ciebie nie pytala o to?


Jesli chodzi o ta morfine, to tu jest wlasnie pethidine i to pochodna morfiny, jeden z 4 srodkow znieczulajacych oferowanych przy porodzie. Sprawia ze maluch jest ospaly i moze dostac mniej w skali apgar. Ale o takim przypadku ze po 20h to jeszcze nie slyszalam...:confused:

A oto co znalazlam...

Petydyna - Wikipedia, wolna encyklopedia

Juz skanuje ta ulotke...
 
Dostałam o 16:06 smska od Oli2in1:

"Maks przespał całą noc, a jak o 7 dostał cycka to ssał do 11 z krótkimi przerwami...Mały musi brac antybiotyki przez to,ze ten poród tak długo trwał, a wody odeszły...wieć nie wychodzimy jutro :( dopiero we wtorek.... a co na forum, kto jeszcze sie rozpakował? Pozdrawiamy Was cieplutko:)"
 
anoli - tak, zakładają klamerkę i normalnie kąpiesz dziecko, zanurzasz jej w wodzie sobie, nie martwisz się o pępuszek, przemywasz tylko wodą podczas kąpieli i tyle. Misi przemywałam spirytusem, cudowałam i odpadł dopiero po 9 czy 10 dniach, a Inan ce szybciutko i bez problemu. Co do karmienia piersią podczas gorączki, to oczywiście nie ma przeciwskazań, ja karmiłam Misię jak miałam 39,8.

kana, anoli - a ja za was obie będę trzymać kciukasy!!
 
Porod opisalam wlasnie dzisiaj;-)
A odnosnie pielegnacji pepuszka to kazali malutkiej przemywac jedynie czysta woda...
A napiszcie czy do kapieli maluszkow stosujecie jakies kosmetyki? Bo w UK dzidzi po urodzeniu nie myja a jedynie wycieraja.... I kapac tez mam przez 6 tygodni tylko w wodzie a po kapieli uzywam tylko oliwki z oliwek z apteki. I jeszcze moja malutka karmie butelka, pytalam poloznej czym mam ja przepajac, powiedziala ze niczym ,ze tylko mleko, ale malutka ma zaparcia wiec i daje jej herbatke koperkowa i rumiankowa..
 
dzwoneczka - nie mam pojęcia jak to się nazywa, bo nie wymieniła położna nazwy, tylko, że włąśnie na odklejenie łożyska i że po paru minutach ona je delikatnie odklei ciągnąc za pępowinę.

Kana - całuski dla Oli - trzymam kciuki, żeby szybko wrócili do domku!
 
nikita - ja używam na razie do kąpieli parafiny ciekłej i nic więcej nie trzeba, do pupki czasem Sudokrem, ale może z 3 razy się zdarzyło, bo w sumie nie ma takiej potrzeby. Karmię piersią, więc niczym nie dopajam, a sama piję herbatę z kopru włoskiego 2x dziennie kubek.
 
dzwoneczka cos mi sie wydaje ze moja połozna nie powiedziała mi o wielu rzeczach:no:, nawet nie spytała o birth plan:no:. Mam nadzieje ze w pon. mi wszystko dokładnie wyjaśnią, boje sie tylko tego medycznego języka. Nie beda mieli łatwo bo nie zgodze sie na nic dopóki mi tego nie wyjasnia w zrozumiały dla mnie sposób:crazy:

Misiówka kolejny raz dziekuje za kciuki:-)miło z twojej strony:-)
 
reklama
Do góry