reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

reklama
Kankyia u ciebie zaczął sie 2 dni temu:tak:
Patrycja, Edee ogromne gratulacje:-)

Ja dziś byłam u mojej ginki która już wróciła do szpitala na szczęście:tak:, no i zleciła mi badania, bilirubinę, ALAT, ASPAT, i fosforazę alkaliczną (jutro wyniki) w związku z tym swędzeniem i jutro ma się okazać co to jest. Misiówka tez podejrzewaja cholestazę...ale w związku z tym ,że to już 38 tydzień to najwyżej szybciej poród będzie... Miałam też robione ktg, i wszystko jest dobrze... Zobaczymy co i jak
 
niom Agatkas chyba masz racje , ze taki byl powod odstawienia lekow, nic tylko czekamy Tygrysku az napiszesz, ze malenstwo sie przekrecilo tak jak trzeba:-)

a tak wogole kiedy zaczyna sie 9 miesiac??? w ktorym tygodniu....

Ja gdzieś przeczytałam, że od 36-40 tygodnia to 9 miesiąc i tego sie trzymam-zresztą sama sobie też wyliczałam z kalendarzem w ręku:tak:

Tygrysku ja jak mi zostało 29 dni do porodu też byłam u lekarza i kazał mi odstawić luteinę, a nospy nie-więc co lekarz to inna praktyka;-)
 
Ja dziś byłam u mojej ginki która już wróciła do szpitala na szczęście:tak:, no i zleciła mi badania, bilirubinę, ALAT, ASPAT, i fosforazę alkaliczną (jutro wyniki) w związku z tym swędzeniem i jutro ma się okazać co to jest. Misiówka tez podejrzewaja cholestazę...ale w związku z tym ,że to już 38 tydzień to najwyżej szybciej poród będzie... Miałam też robione ktg, i wszystko jest dobrze... Zobaczymy co i jak

kurcze jak oni nas mecza tymi badaniami:szok: trzymam kciuki za dobre wyniki Okruszku daj znac jak odbierzesz jutro, super, ze ktg ok;-)
 
Kiedyś znalazłam to na forum i sobie zapisałam:happy:

Rózne schematy rozliczania tygodni ciazy. ( zrobione przez Isis)

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

No i według którego schematu tu liczyć?

Ja licze schematem nr 2 i on mi sie wydaje najbardziej wiarygodny , szczegołnie ze kalendarzowo miesiac to własnie 4 i poł tygodnia. No i ciaza trwa 280 dni = 40 tygodni.

 
Paola licz wg tego, który Tobie pasuje;-). Co jeden to inne dane. Ja w szpitalu miałam wyznaczone 3 różne terminy wg OM. Żaden nie pokrył się z wyliczeniem mojego gina i internetowym kalkulatorem:-p.
Bądź tu mądry:-D.

Agatkas dziękuję za zaproszenie:happy:
 
dzdieki dziewuszki:tak::tak::tak:tylko ze ja mimo brania fenoterolu i tak mam skorcze i to bolesne, do tego brzuszek twardy juz tez czesciej niz nietwardy:baffled: wiec sobie nie wyobrazam tego jak przestane brac te piguły:-:)-( ech bedzie co bedzie zobaczymy jaki bedzie rezultat odstawienia lekow gdyz w sobote kolejna wizyta:sorry::sorry::sorry: tylko ciagle pamietam przypadek agatki ktora po fenoterolu zaraz urodzila i to mnie przeraaza:-:)-( a maz dopiero od 15 idzie na urlop wiec mam nadzieje ze do tego czsu bede jeszcze w dwupaku:-D:-D:-D sama na porodowke jechac nie zamierzam:-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
;-);-);-)dzieki Paolcia , nie mam juz zadnych watpliwosci:-D:-D


Nie ma sprawy;-)

Zapominajko ja już nie liczę-bo ja już i tak jestem w 9 miesiącu:happy:

A tak wogóle Wy piszecie, że chodzicie na to KTG, a ja ani razu nie miałam-tylko jak jestem u ginka to przed badaniem z pielęgniarką słuchamy serduszka Małej-ale chyba to nie to samo:baffled:Już sama nie wiem:baffled:
 
Do góry