reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

reklama
mam pytanie w jakim programie robicie te swiecace imiona swoich coreczek i synkow!!!! ja tez tak chce moj maly urodzi sie dopiero okoli 31 grudnia bedzie miala na imie ALESSANDRO. z gory dziekuje za pomoc
 
Dzięki dziewczyny! Ja mam taki normalny ciśnieniomierz na ramię, ale też mi sie wydaje że czasem wariuje. Zmierzę jeszcze w odstępach ze dwa trzy razy i jakby co to dzwonię do gina.

Ale mi dzis malutka od rana wariuje, jakby chciała mi znów fiknąć koziołka:)
 
Dziewczyny może za często mierzycie ciśnienie...kontrola ciśnienia w takich przypadkach powinna być do 4 razy dziennie......;-)
 
No ja wczoraj mierzyłam 3 razy - raz to mi nawet 150/90 wyszło, ale potem normalne 125/80 dwa razy.
Ehhh trza się teraz pilnować....

Dziwi mnie tylko to dlaczego mi puchnie tylko jedna strona.... normalnie lewa noga bania, a prawa szczuplusieńka...
 
Witam, dawno się nie odzywałam, ale czytam Was z wypiekami na twarzy nawet pare razy dziennie. Napisze w końcu co u mnie: stosuje diete cukrzycową i wystarcza, cukier na szczescie w normie. Jestem 18 kilo do przodu wiec nie jest tak zle- gdyby nie dieta pewnie juz dawno bym przekroczyla 20;-) Chodze na ktg co tydzien- teraz to juz nawet 2 razy w tygodniu. W poniedzialek wyszly na zapisie juz jakies skurcze, wogole ostatnio brzuszek twardy jak skala bardzo czesto. Biore luteine 2 razy dziennie i aspargin 4 razy dziennie od dluzszego czasu na wyciszenie skurczy. Od ginki dostalam zielone swiatlo na odstawienie tych lekow w sobote bo skoncze wtedy 37 tydzien i niech sie dzieje co chce;-) Szyjka skrócona 1,5 cm ale zamknieta, mały napiera ostro w dół więc mam się oszczedzac.Cos czuje ze pojdzie szybko po odstawieniu leków. Kubus w poniedzialek wazyl wg USG 3200 wiec calkiem niemaly jak na swoj wiek plodowy.
Mąż mial dzisiaj sen ze nasz synek urodzil sie z dlugą biala brodą :-)i był duży, więc może 6 grudnia... hehe
 
ja to wogule nie widze zebym byla opuchnieta a jak jestem u poloznych to zawsze mowia ze mam stopy troche spuchniete no i czasami ciezko mi zdjac obraczke tylko wtedy wiem ze troche spuchlam :sorry:
ja jutro znowu ide na pomiar cisnienia takze zobaczymy czy juz jest oki no i wkoncu do mojego gina jeszcze chyba nigdy tak sie nie cieszylam z wizyty u ginekologa:-D
 
Witajcie Brzuchatki! a nas jak zwykle od rana sie dzieje....

Agacia WIEKLKIE GRATULACJE!!!
To znowu ja ;-) Zapewniam Wam lekturkę na rano, co by się Wam nie nudziło:-) Chociaż powinnam się chyba przenieść na wątek porodowy.
Skurcze nadal co 5-4 minuty, bardzo już bolesne. Ale trzymam się dzielnie, ciągle w domku. Kąpiel w ciepłej wodzie naprawdę pomaga, znowu przesiedziałam tam prawie półtorej godziny. Staram się relaksować pomiędzy skurczami, w ich trakcie skupiać na oddychaniu (to tez baaaardzo pomaga!), no i czekam. Wody na razie nie odeszły, ciągle schodzi czop z krwią.
Najważniejsze, że nastawienie mam mega pozytywne :)

hej dziewczyny mi własnie odeszly wody jade do szpitala trzymakjcie kciuki

Trzymam kciuki za Was dziewczyny oby szybko i bez bólów.

Dziewczyny, które miały problem z ciśnieniem i obrzękami mam pytanie... Przy jakim ciśnieniu mam się niepokoić?? Bo od wczoraj mam spuchniętą lewą stronę - lewą nogę i rękę , a teraz zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 143/90....

Spokojnie nie ma co panikować, ale mieć pod kontrolą. Doskonale napisała Ewlew. To ciśnienie to granica ale musisz kontrolować. te ciśnieniomierze elektroniczne też czasem sa do d... bo trzeba mierzyć w ciszy ( nie np przy telewizorze) i nie ruszac się i tak czasem pokazuja "cuda wianki" ja nie raz musiałm powtórzyć bo raz wychodziło mi wysokie a za chilke juz ok. Przede wszystkim jesli Ci skoczy wyżej np na 150/90 to ważne jest to zebys sie położyła i żeby po jakims czasie Ci spadło. Jesli sie utrzymuje wtedy dzwoń do gina albo do szpitala.
Yoka to nie prawda że samo ciśnienie nie jest niebezpieczne - jest i to bardzo. Mi w szpitalu zeszły na dwa dni obrzeki a ciśnienie skoczyło na 180/120 i jeśli z takim cisnieniem dziecko ma poodawana krew przez dłuższy czas to może umrzeć albo odklei sie łożysko co w konsekwencji kończy sie tak samo. Więc nie ma co panikowac jak cisnienie spada ale jak sie utrzymuje powyżej granicy to jest bardzo niebezpieczne.

A ja nadal w dwupaku, przenoszone - dzień 1.
to czekamy na dalsze nasze forumowe dzieciatka Miłego dnia mamuski.
 
reklama
Do góry