reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Dziewczyny, które miały problem z ciśnieniem i obrzękami mam pytanie... Przy jakim ciśnieniu mam się niepokoić?? Bo od wczoraj mam spuchniętą lewą stronę - lewą nogę i rękę , a teraz zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 143/90....
 
reklama
Dziewczyny, które miały problem z ciśnieniem i obrzękami mam pytanie... Przy jakim ciśnieniu mam się niepokoić?? Bo od wczoraj mam spuchniętą lewą stronę - lewą nogę i rękę , a teraz zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 143/90....
140/90 to jest już ciśnienie graniczne i teraz powinnas ostro sie obserwować...a najlepiej zadzwoń do swojego lekarza.....:tak:
 
Yoka ale ta nocka to chyba takie preludium i zobaczysz, że do jutra nie wytrzymasz w dwupaku:-)

Pytia, Moniawycint trzymam mooocno kciuki:tak:

Kurdę.....z jednej strony się cieszę, że się tak rozpakowujemy, a z drugiej smucę-bo zostanę w końcu sama na polu do rodzenia...ja też już bym chciała URODZIĆ:-:)-p
No mama nadzieję i może ten nów podziała :-)
 
Dziewczyny, które miały problem z ciśnieniem i obrzękami mam pytanie... Przy jakim ciśnieniu mam się niepokoić?? Bo od wczoraj mam spuchniętą lewą stronę - lewą nogę i rękę , a teraz zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 143/90....

Ja nie mam problemów z cisnieniem, ale powiem ci taką ciekawostkę.
Duże znaczenie ma jakim aparatem mierzysz..Na ostatniej wizycie ginka najpier zmierzyła mi nadgarstkowym i wyszło 145/90 a potem takim rękawem an rzmię ale z czytnikiem elektronicznym i wyszło 125/75 wiec ten nadgarstkowy podobno zawyża nawet o 30, sama już nie wiem jak to jest.
Zawsze możesz iśc do internisty i poprosic aby Ci zmierzył.
Mam nadzieję ze to pomyłka bo masz troszke za wysokie ciśnienie.
 
Dziewczyny, które miały problem z ciśnieniem i obrzękami mam pytanie... Przy jakim ciśnieniu mam się niepokoić?? Bo od wczoraj mam spuchniętą lewą stronę - lewą nogę i rękę , a teraz zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 143/90....
Anka i moja ginka mowiła, że 140/90 to jest "graniczne" - i już wysokie - jak jestpowyżej to trzeba coś działać... Najlepiej mierzyć ze 2-3 dni i wtedy dopiero... No bo skoki ciśnienia w 9 m-cu są normalne - ważne żeby się dlugo nie utrzymywały - bo wtedy zatrucie grozi (a opuchlizna to już kolejny objaw zatrucia - po ciśnieniu )
 
Anka i moja ginka mowiła, że 140/90 to jest "graniczne" - i już wysokie - jak jestpowyżej to trzeba coś działać... Najlepiej mierzyć ze 2-3 dni i wtedy dopiero... No bo skoki ciśnienia w 9 m-cu są normalne - ważne żeby się dlugo nie utrzymywały - bo wtedy zatrucie grozi (a opuchlizna to już kolejny objaw zatrucia - po ciśnieniu )
Samo wysokie ciśnienie nie jest objawem zatrucia......:baffled: zatrucie plus obrzęk to juz można traktować jako objaw....
 
Wiam
Ja nadal w 2-paku, czop odchodzi taki z krwią, raz jest go wiecej raz mniej a bywa ze przez cały dzień nic nie schodzi.Nocka była spokojna bez skórczy:-):-):-)Przespałam cała noc od niepamietnych czasów, nawet corcia sie nie obudziła ani razu:szok::szok::szok: ma zwyczaj sie budzic, a to siusiu, a to pic, a to mama poloz sie ze mna itp.

Pytia trzymam kciuki, wracaj z Hanią

moniawycint trzymam kciuki, bądź dzielna:-)

edee24 to będziesz 100% grudniówką:tak::-)

Musia pakuj torbe i to szybko:tak::tak::tak:
 
Agatka gratulacje dla Ciebie i dla Maleństwa :-)

pytia, moniawycint trzymam mocno kciuki "bezbolesny" poród ;-)

Dziewczyny, które miały problem z ciśnieniem i obrzękami mam pytanie... Przy jakim ciśnieniu mam się niepokoić?? Bo od wczoraj mam spuchniętą lewą stronę - lewą nogę i rękę , a teraz zmierzyłam ciśnienie i wyszło mi 143/90....

Agatkas myślę, że dziewczyny maja rację i powinaś pójść do lekarza, żeby Ci zmierzył ciśnienie. Ale myśle, że nie powinnaś się martwić, bo to może być tylko jednorazowy skok ciśnienia. Daj znać później, czy się unormuje :-)
 
reklama
Agatkas ja mialam ostatnio podobe bo 140 z kawalkiem na 88 i w moim przypadku to juz nie bylo takie grozne bo predzej mialam 170/100 ale mowili ze nadal nie jest za dobre takze mysle ze lepiej zebys to skonsultowala o ile wlasnie cisnieniomierz zle nie wskazal bo ja jak mierzylam sobie takim na nadgarstek to co chwile mialam inne dlatego juz sobie sama nie mierze:-D
 
Do góry