reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

reklama
Dziewczyny, generalnie jestem lewa w wypiekach, ale się zaparłam, ze zrobie sernik na rodzinny obiad za tydzien :) Znalazłam ten przepis:
Sernik nowojorski (New York Style Cheesecake) i bede próbować go nie zepsuć. A ponieważ to będzie mój pierwszy sernik w życiu, więc mam pytanie do bardziej wprawionych w boju - jaki ser jest najlepszy na sernik? Wiem, że są takie gotowe sery, ale której firmy jest najsmaczniejszy?
to byl pierwszy sernik jaki robilam :-) wyszedl fantastyczny, nie boj sie na pewno bedzie dobry. Ja polecam pieczenie dluzej w nizszej temperaturze :tak:
 
Arica- ja robię czesto ten sernik i uzywam sera President albo dr Oetker z wiaderka. No i tak jak Koriander piękę dłużej niż w przepisie- ok.2h!! president-twarog-smietankowy-poltlusty-1kg-Full.jpg
 

Załączniki

  • Twarog-aksamitny-4664-list.jpg
    Twarog-aksamitny-4664-list.jpg
    2,8 KB · Wyświetleń: 166
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, generalnie jestem lewa w wypiekach, ale się zaparłam, ze zrobie sernik na rodzinny obiad za tydzien :) Znalazłam ten przepis:
Sernik nowojorski (New York Style Cheesecake) i bede próbować go nie zepsuć. A ponieważ to będzie mój pierwszy sernik w życiu, więc mam pytanie do bardziej wprawionych w boju - jaki ser jest najlepszy na sernik? Wiem, że są takie gotowe sery, ale której firmy jest najsmaczniejszy?

Apetytu mi zrobilas:)

to byl pierwszy sernik jaki robilam :-) wyszedl fantastyczny, nie boj sie na pewno bedzie dobry. Ja polecam pieczenie dluzej w nizszej temperaturze :tak:

Kochana a jakich uzylas ciasteczek? hhhmmm chyba w poniedzialek go zrobie:0 jak wyjdzie pyszny to na swieta go zaserwuje:)
 
Lenko a jakis przepis na pyszne pierniczki??????
najlepiej zeby twarde nie byly...i oczywiscie prosty przepis hihi:)
PIERNICZKI:)


  • 50dkg miodu ja daje taki z domowej pasieki
  • 30dkg cukru
  • 10dkg masła
  • 2 jajka
  • szcypta soli
  • 1kg mąki
  • 4 łyżeczki płaskie proszku do pieczenia
  • 4 łyżeczki kopiaste przyprawy do piernika lub do ciastezek korzennych
  • W garnku podgrzewasz miód z cukrem i masłem, cały czas mieszając, aż do uzyskania jednolitej masy (nie dopuszczając do zagotowania). Przestudzić. Rozmącić jajka ze szczyptą soli i dodać do masy miodowej. Następnie dodać przyprawę do piernika lub do ciasteczek korzennych, proszek do pieczenia, przesiana mąkę i zagnieść gładkie ciasto. Rozwałkować i powycinca i gotowe;).
Tzn jezcze upiec tak ok 15 min max w 190 * z termoobiegem ja zawsze wszystko pikę;)
 
Dla mnie obowiązkowe ciasto świąteczne
STEFANKA
- przepis stąd (bo nie chce mi się wklepywać:wink:)Stefanka - Przepis z modyfikacją wg tak ja je od lat robię.

Składniki:
Ciasto miodowe:
2 jajka i 2 żółtka
125 g masła
300 g cukru pudru
150 g naturalnego miodu (najlepiej w półpłynnej konsystencji, ja lubię rzepakowy)
750 g mąki pszennej
3 łyżeczki sody
1 torebka cukru waniliowego2 łyżeczki kakao
Masa:
1/2 litra mleka
6 łyżek kaszy manny
1 torebka cukru waniliowego
cukier puder - do smaku, ja zwykle ok 150 g daję.
300 g masła
1 łyżeczka ekstraktu lub aromatu migdałowego (KONIECZNIE!!!)

Przygotowanie:

  • Ciasto miodowe: Przygotować średnią formę o wymiarach około 20 x 30 cm. Piekarnik nagrzać do 180 stopni. Zagnieść ciasto z podanych składników. Podzielić je na 3 części, do jednej dodać kakao, każdą część rozwałkować na placek o wymiarach formy, najlepiej bezpośrednio na papierze do pieczenia. Placki wkładać kolejno do formy i piec w nagrzanym piekarniku. Każdy placek piec przez 15 minut.
  • Masa: Ugotować kaszę na mleku, dodać cukier waniliowy i cukier puder. Wymieszać i ostudzić. Utrzeć masło i dodawać po łyżce ostudzoną kaszę, na koniec dodać ekstrakt migdałowy.
Wykończenie ciasta:
Na papierze do pieczenia ułożonym na tacy lub paterze położyć pierwszy placek ciasta (ja składam ciasto zawsze w blaszce do pieczenia, w której piekłam ostatni jasny podkład) Położyć drugi placek i rozsmarować drugą połowę masy. Położyć trzeci placek polać polewą czekoladową. Zawijam w folię i wkładam do lodówki, spokojnie może stać i 1,5 tygodnia o ile da się radę je upilnować przed domownikami. :-D
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie obowiązkowe ciasto świąteczne
STEFANKA
- przepis stąd (bo nie chce mi się wklepywać:wink:)Stefanka - Przepis z modyfikacją wg tak ja je od lat robię.

Składniki:
Ciasto miodowe:
2 jajka i 2 żółtka
125 g masła
300 g cukru pudru
150 g naturalnego miodu (najlepiej w półpłynnej konsystencji, ja lubię rzepakowy)
750 g mąki pszennej
3 łyżeczki sody
1 torebka cukru waniliowego2 łyżeczki kakao
Masa:
1/2 litra mleka
6 łyżek kaszy manny
1 torebka cukru waniliowego
cukier puder - do smaku, ja zwykle ok 150 g daję.
300 g masła
1 łyżeczka ekstraktu lub aromatu migdałowego (KONIECZNIE!!!)

Przygotowanie:
  • Ciasto miodowe: Przygotować średnią formę o wymiarach około 20 x 30 cm. Piekarnik nagrzać do 180 stopni. Zagnieść ciasto z podanych składników. Podzielić je na 3 części, do jednej dodać kakao, każdą część rozwałkować na placek o wymiarach formy, najlepiej bezpośrednio na papierze do pieczenia. Placki wkładać kolejno do formy i piec w nagrzanym piekarniku. Każdy placek piec przez 15 minut.
  • Masa: Ugotować kaszę na mleku, dodać cukier waniliowy i cukier puder. Wymieszać i ostudzić. Utrzeć masło i dodawać po łyżce ostudzoną kaszę, na koniec dodać ekstrakt migdałowy.
Wykończenie ciasta:
Na papierze do pieczenia ułożonym na tacy lub paterze położyć pierwszy placek ciasta (ja składam ciasto zawsze w blaszce do pieczenia, w której piekłam ostatni jasny podkład) Położyć drugi placek i rozsmarować drugą połowę masy. Położyć trzeci placek polać polewą czekoladową. Zawijam w folię i wkładam do lodówki, spokojnie może stać i 1,5 tygodnia o ile da się radę je upilnować przed domownikami. :-D

Super u mnie na pewno zagosci:)
a najlepiej ile wczesniej upiec??
 
reklama
Do góry