reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Gotujące czerwcówki

Lencia prosiła o przepis na zupę koperkową (na wątku Co jeść jak się karmi.. ) więc podaje, choć wyżej już ktoś podał swój :)

Do wody wrzucam nogę z kurczaka, włoszczyznę, trochę pieprzu, vegety i pół kostki rosołowej Knorra. Jak zacznie wrzeć, to wyjmuje mięso i włoszczyznę, żeby ostygło. Wrzucam 4 łyżki ryżu i poszatkowany koperek. Jak jarzynki już nie są gorące, to marchewkę, pietruszkę i seler ucieram na dużych oczkach na tarce. Mięsko kroję na drobne kawałeczki i wrzucam do zupy.
Gotowe! :)
 
reklama
pychota :)


Ciasto "włoskie" - jabłkowe - BEZ MLEKA ALE Z JAJKAMI:

6 jabłek
1 szkl. cukru (jeśli jabla są słodkie to cukru mniej)

Jabłka pokroić w grubą kostkę i z cukrem odstawić na godzinę.

3 jajka
2 szkl. mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
0,5 szkl. oleju
bakalie (rodzynki, ale do słodkich jabłek polecam morele)

Do jabłek z cukrem dodać powyższe skłądniki i wymieszać drewnianą łyżką. Masa sprawia wrażenie jabłek troszkę oblepionych ciastem - tak powinno być.

To jest porcja na średnią tortownicę lub kwadratową blaszkę. Na blachę typową prostokątną wziąść 1,5 porcji. Piec w 180 stopniach ok. 45-50 min (aż wierzch będzie brązowy).
 
ja nie mam i nawet nigdy nie robiłam
a na wątek zaglądnęłam z myślą że wrzuciłaś jakiś nowy przepisik a tu nic ;)
 
Sprawdzony przepis na pyszną pizze:

Składniki:
1 szklanka ciepłej wody
pół kostki drożdży babuni (50g)
2 szklanki mąki
pół łyżeczki soli
pół łyżeczki cukru
łyżka oleju


Wkruszamy drożdże do ciepłej wody. Dodajemy pół szklanki mąki i pół łyżeczki cukru. Mieszamy dokładnie ( ja zagniatam lepiej się łączą składniki) zostawiamy na 30 min. do wyrośnięcia.
Następnie dosypujemy 1,5 szklanki mąki, pół łyżeczki cukru oraz łyżkę oleju. Zagniatamy ciasto i pieczemy.
Gdy ciasto jest upieczone "do połowy" wyjmujemy i smarujemy je sosem zrobionym z ketchupu i oregano. Na to dodajemy dużą ilość startego sera, 4 pokrojone w plastry pieczarki, 1 pomidora i salami. Pieczemy ponownie.


Do tego polecić mogę pycha sos czosnkowy:
4 duże łyżki jogurtu naturalnego
1 duża łyżka majonezu
1 łyżeczka oregano
2 ząbki czosnku
szczypta pieprzu



 
KRÓWKA

Ciasto:
pół kg mąki
1 łyżka miodu
pół szkl. cukru
pół kostki masła
2 jajka
1 cukier waniliowy (16g)
1 łyżeczka sody

Wszystko wymieszać dokładnie i podzielić na dwie części. Upiec je oddzielnie.

Krem:
pół litra smietany 30%
4 łyżeczki cukru pudru
2 mixy do śmietany (ja używam delecty)

Ubić śmietanę na bardzo sztywną. Dodać zmieszane mixy i cukier puder.

Karmel:
Dla mnie to po prostu mleko słodzone skondensowane gotowane przez 3 godziny :-D

Układamy ciasto na to krem, znowu ciasto po czym wylewamy karmel i całość posypujemy orzechami włoskimi :-) Ciasto to niebo w gębie :-D w sam raz dla koneserów słodyczy :rofl2:

Ciasto na początku będzie twarde, najlepsze jest jak poleży w lodówce jakieś 3 godziny :happy:


 
Ja mam przepis na rewelacyjne ciastokrówkę, poprostu wyśmienite i szybkie, gdybym nie musiała się dzielić to całe zjadłabym sama:)
oto link:-D:-D:
Krwka: przepis na ciasto => Ciasto krwka w Delecta.pl


kreatorka narobiłaś mi smaka na pizze i jutro zrobię, oraz ciasto z borówkami:

Ciasto z borówkami

Ile porcji: 11
Łączny czas przyrzadzenia:
Czas przygotowania: 90 min

Składniki

  • mąka pszenna 2,5 szklanki
  • jajka 5 szt
  • cukier 1 szklanka
  • proszek do pieczenia 1 łyżeczka
  • margaryna 1 kostka
  • mąka ziemniaczana 1 łyżka
  • borówki 3/4 L
Sposób przyrządzenia

Mąkę pszenną, proszek do pieczenia, połowę szklanki cukru, 5 żółtek, kostkę margaryny – wyrabiamy ciasto. Wkładamy na 1/2h do lodówki 2/3 wyrobionego ciasta, a 1/3 zamrażamy.
Wyjmujemy ciasto z lodówki i wykładamy na posmarowaną i posypaną bułką blachę. Wysypujemy borówki na ciasto i rozprowadzamy na całości.
Z 5 białek i połowy szklanki cukru ubijamy pianę, po ubiciu dodajemy 1 łyżkę mąki ziemniaczanej, lekko mieszamy.
Połowę zamrożonego ciasta ucieramy na tarce i posypujemy borówki. Na całość wlewamy pianę i posypujemy resztą utartego ciasta na tarce.
Wkładamy do piekarnika nagrzanego do temp. 150 stopni na ok. 40 minut.
 
reklama
Do góry