reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie wg Pięciu Przemian

ja wiem jakie sa gozdziki,a to wyglada tak jak gniazdo nasiennejablka przecietego na pol,i takiej mniej wiecej wielkosci.A jak pachnie ta lukrecja??Jakos ladnie,slodko??
 
reklama
takie gwiazdki to anyż:tak:
z lukrecji uzywa sie korzenia i nadaje ona słodki smak herbacie:tak:
zdjęcie -anyż

młoda mamka jak najbarzdiej mozna ta dietę stosować w przypadku takiego schorzenia, tylko wg odpowiednich zaleceń:tak:
 

Załączniki

  • anyż.jpg
    anyż.jpg
    12,2 KB · Wyświetleń: 82
ja cie krece, nawet nie wiedzialam, ze tak anyz wyglada:D no ale coz, tak to jest jak sie mieszka w malej miescinie:D gdzie nawet kardamonu nie mozna kupic, nie mowiac o innych rzeczach:D
 
cholerka to to wlasnie.A u mnie(w szwecji) to sie nazywa po prostu gwiazdki...Dobrze ze nie zrobilam z tego herbatki...Rosmerta,ty podawalas kiedys przepis na herbate z lipy,mogla bys napisac jeszcze raz,bo nie moge tego znalezc,a mam swoja lipke??Acha zaczynam dietke pp z moim dzieciatkiem,ktore juz tak jest wysypane,ze nawet pani dermatolog rece zalamala...Pozdrowionka dla wszystkich w nowym roku.I uklony dla Iwki,ktora zaczela ten temat,szkoda tylko ze w "dzieci z 2006",ciezko znalezc.
 
sa dwa rodzaje anyzu, jest własnie ten tzw gwiazdkowy stosowany głównie jako przyprawa i jeszcze jest taki co są ziarenka takie małe i jego wtedy sie stosuje sie do herbatek:tak:

herbata z lipy: na wrzątek (ok 1 litr) wsypujemy ok 2 łyzek lipy, do tego szczypta anyżu i imbiru, gotujemy ok 10 minut. Im dłużje stoi tym ciemniejszego koloru nabiera:tak:

Zanecik powodzenia!! i zdrówka dla maluszka!!! no i wytrwałosci w diecie, bo to naprawdę pomaga:tak::-)
 
Witajcie w Nowym Roku :-)
Życzę Wam w tym roku przede wszystkim zdrowia, reszta sama się ułoży :-)

Blog się powoli modernizuje - robię spis treści, który bardzo ułatwi życie.

A propos anyżu - taki gwiazdkowy można zmielić lub rozbić w moździerzu i też dodawać do herbatki. Zresztą opisane wyżej ziarenka wypadają właśnie z tych gwiazdek ;-)
 
reklama
Może być tak jak mówisz, ale z gwiazdek wypadają nasionka (na moim blogu na górze po prawo są takie zdjęcia anyżu gwiazdkowego właśnie z ziarenkami).
Ja do herbatki daję taki gwiazdkowy utłuczony.
 
Do góry