reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie wg Pięciu Przemian

squomage - natchnienia zycze:) i aby word nie bzikowal;-)
gdzie dajecie serek kozi? (chodzi mi o doroslych i o dzieci). czytajac forum a.c. mozna sie dowiedziec, ze z czosnkiem...smazonym, ale to dla dzieci raczej nie. nieraz daje synowi ociupinke do ziemniakow, albo na kanapke, czy tak moze byc? a mozecie podac przykladowe zestawy kanapkowe? dokladnie od A do Z. niby wiem, ale boje sie, ze jednak nie-do-konca. dzieki za wszystko.pa
 
reklama
na kanapki mam tylko takie:
  • czerstwy chleb pszenno-żytni na zakwasie + masełko + pieprz ziołowy + uszlachetniona wędlina +cieniutko pokrojona cebula +serek kozi lub jajko z kleksem keczupu
  • z utartą cebulką i przezroczystym plasterkiem koziego serka
  • serek kozi camembert, cebulę i pieprz, potem ketchup
  • z czosnkiem duszonym i odrobiną serka koziego
  • grzanki: Kromki niezbyt grube smarujemy masłem, posypujemy przyprawami, okładamy cebulą raz przy razie, na to kładziemy cienki plasterek uszlachetnionej wędliny i na nią plaster sera koziego lub owczego. Układamy na patelni, przykrywamy pokrywką i stawiamy na duży, ściszony gaz. Podgrzewamy ok. 15 minut, powinny się od spodu lekko zrumienić. Można je zjadać z kleksem ostrego keczupu
 
dzieki Rosmerta:* czytalam o kanapkach przed wyslaniem zapytania na forum i nadal mialam pustke w glowie, pozniej przeczytalam Twoja odpowiedz i pomimo tego,ze wlasciwie mialam cos podobnego napisane w moich dokumentach ppowych to i tak mnie oswiecilas:) jakbym pierwszy raz na to spojrzala!:)) juz teraz Wam zycze Wesolych Świat!!:) ja wlasnie przegladam archiwum A.C.zeby znalezc jakies przepisy na swieta,ale im dluzej szukam tym sie bardziej stresuje, ze za malo czasu, ze nie znajde skladnikow itd:| pozdrawiam!
 
nie koniecznie, ale najlepszy jest rzepakowy bo jest najdelikatniejszy w smaku:tak:

Daria gratulacje:-) w którym tygodniu jesteś??
jesli chodzi o dania wigiljne to u nas bedzie m.in. kapusta z grzybami, kapusta z grochem, karpik i sandacz smażony, uszka z grzybami, barszcz, i jeszcze makowiec i placek z makiem,
 
poczatek, 18sty tydzien...:) jeszcze troche przede mna jest:D ale sie biedna narobilas, albo narobisz. ja chcialam zrobic uszka z przepisu a.c.,ale wystraszylam sie cena borowikow:| moze odwaze sie na nastepny rok...makowiec tez bede miala, ale niestety robiony przez moja mame nie wg pp.... a taki dobry jest...heh... bedzie musial wystarczyc zapach:) a poza tym rybki, barszczyk, kapusta z grzybami jak u Ciebie:) z ciast zrobilam pierniki i planuje zrobic ciasto czekoladowe Magdy C.,podobno wysmienite, tyle ze nie wiem, czy bede mogla jesc, bo wlewa sie do niego kieliszek spirytusu, moze alkohol w temp.wyparuje, moze nie, nie wiem:| jak myslicie? jesli chodzi jeszcze o ciaze, to jakos ciezko trzymac sie radykalnie diety, ale staram sie jak moge:) pozdrawiam serdecznie!!!
 
reklama
hej zanecik,nie jestem pewna,ale gwiazdki kojarza mi sie z gozdzikami,natomiast lukrecja to takie paproszki,takie wlokienka,no jedynie,ze znalazlas w innej postaci;-)sprawdz po zapachu, gozdziki maja bardzo intensywny zapach :-),moze poczekaj co powiedza dosw.kobitki:-) dziekuje squomage za odp. kasnelem :D //aha, musze wprowadzic poprawki do mojej poprzedniej wypowiedzi, chyba faktycznie bylam zaabsorbowana swietami, teraz jestem w 15/16 tyg.:-)
 
Do góry