reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

głaszczę brzuszek i ...nadajemy imiona dla naszych maluszków :)

reklama
Klucha, u mnie też na pewno bedzie Jaś (na pierwsze) Tadeusz (po moim tacie). Mamy taką rodzinną tradycję, ze dzieci mają 2 po dziadkach. A co do długości - ja mam na imię Agnieszka i 4-literowe nazwisko panienskie i nigdy mi to nie przeszkadzało, że są różnej długości. A mąż imie i nazwisko 5-literowe i też był zadowolony.
Wiec chyba nie ma reguły. Grunt, żeby się dobrze ze sobą łączyły :-):-)
 
właśnie grunt by się dobrze łaczyło imię z nazwiskiem....ja jednak szukam długich imion dla dzieciątka....pozdrawiam:-)
 
jas lub hania beda miec nazwisko po tacie 5 liter, moje jest dllluuugie bo 11 liter

jak sie hajtniemy jezeli sie hajtniemy to biore dwa nazwiska wiec bedzie kupa
 
a ja zapomniałam o wymśleniu drugiego imienia :szok: tzn. zostawiłam to mojemu P., bo jakoże to bardziej ja niż on wybrałam pierwsze, nie chciałam być zołza co dwa wybiera, więc wczoraj pytam jakie to drugie wymyślił, i zaproponował Paweł, po moim tacie, więc miło, że tak pomyślał, bo to pierwszy wnuk dla mojego taty, więc będzie Karol Paweł :-):-)
 
u mnie w rodzinie też jest tradycja dwóch imion, natomiast u mojego męża nie ma. Mi bardzo zależało żeby mały miał dwa imiona, a mąż nie proterstował więc będzie Wit Aleksander, pomimo dziwnego wyglądu z nazwiskiem brzmi całkiem nieżle, przynajmniej mi pasuje ;-)drugie imie po moim pradziadku
 
U nas w zasadzie nie ma jakiejs sztywnej tradycji w tym zakresie, myslalam zeby na drugie Wojtas mial Krzysztof albo Dariusz, ale jesli juz sie zdecydujemy na drugie imie, to znajac zycie M przemyci tego Constantine'a... Kurcze tez mi sie podoba, z pisownia wlacznie, no ale nie w Polsce...
 
Moja Oliwka ma jedno imie i druga cora tez tylko jedno dostanie - latwiej i krocej. Mimo ze w obu rodzinach mamy tradycje dwoch imion....ale mnie moje drugie zawsze wkurzalo i wydawalo mi sie absolutnie zbedne dlatego tez dziewczynkom nie wybralam.....
 
reklama
u mnie w rodzinie jakoś więkoszość ma po dwa imiona ale ja i mąż mamy po jednym i córci też damy jedno LENA a nazwisko mamy 11 literowe także chyba pasuje
 
Do góry