reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

reklama
dziewczyny, przeczytałam poprzednią stronę i trochę mną rzuciło:-p
Wydaje mi się, że tak to natura stworzyła, że niemowlę miało być karmione na żądanie, a jeśli któreś nie może, to nie oznacza, że zna tabele na odwrocie opakowania od mleka modyfikowanego. Takie maluszki mają małe żołądki i nie koniecznie muszą wypić tyle czy tyle. Wg mnie istotna jest ogólna ilość wypijanego mleka, a nie czy wypija na jeden raz tyle, co niby powinno, bo skąd wiadomo, ile by wypiło z piersi, gdyby było karmione naturalnie.Ja sama byłam w szoku, gdy okazało się, że mój wtedy 3-miesięczny synek wypija na jeden raz 40 ml. Tyle wypijał herbatki i mleka wprowadzonego za radą lekarki również. Powoli zwiększył tę ilość do mleka ze 150-180 ml wody obecnie.Jednak na początku cieszyłam się, gdy z 40 ml zrobiło się 60, a potem 100. Mamuśki nie marudźcie, tylko uzbrójcie się w cierpliwość i ewentualnie w większa liczbę butelek.;-)
 
Rapunzel, wierz mi nie o to chodzi w sumie ile wypija mleczka, tylko o to, że po :
1.Wcale go nie chce pić, a jednocześnie jest głodny i płacze
2. Trzeba go caly dzień namierzać i przystawiać by cokolwiek wypił
a to nie jest normalne..
Gdyby mi dziecko wypiło spokojnie , normalnie ciagiem 60 ml to zrozumiem że wiecej nie chce , ale skoro on w ogóle normalnie nie chce łyka zrobić to cos jest nie tak
Wierzcie mi dziewczyny lub nie, ale naprawdę nie histeryzuję, a skoro moja własna matka , ktora dwoje swoich dzieci wychowala a teraz bawi dwoje wnuków też nie może się nadziwić, to chyba cos w tym jest..
A dodam jeszcze, że siada mi juz z tego ciagłego nachylania kręgosłup bo naprawde cały dzień tak się nie da..
 
Ostatnia edycja:
Tak jak pisałam wcześniej, nie czytałam całego wątku, więc odnosiłam się głównie do ostatniej strony... to zdaje się u Ciebie jest problem z bebilonem pepti, który chcesz mieszać z kaszkami... no cóż serdecznie współczuję i mam nadzieję, że jakoś wyjdziecie na prostą. Powodzenia!
 
Rapunzel, wierz mi nie o to chodzi w sumie ile wypija mleczka, tylko o to, że po :
1.Wcale go nie chce pić, a jednocześnie jest głodny i płacze
2. Trzeba go caly dzień namierzać i przystawiać by cokolwiek wypił
a to nie jest normalne..
Gdyby mi dziecko wypiło spokojnie , normalnie ciagiem 60 ml to zrozumiem że wiecej nie chce , ale skoro on w ogóle normalnie nie chce łyka zrobić to cos jest nie tak
Wierzcie mi dziewczyny lub nie, ale naprawdę nie histeryzuję, a skoro moja własna matka , ktora dwoje swoich dzieci wychowala a teraz bawi dwoje wnuków też nie może się nadziwić, to chyba cos w tym jest..
A dodam jeszcze, że siada mi juz z tego ciagłego nachylania kręgosłup bo
naprawde cały dzień tak się nie da..
Rózyczka całkowicie ale to całkowicei się z tobą zgadzam, dziecko głodne a nie może chwycić. A jak juz chwyci to pije szybko i nawet dużo, więc musi być głodne, ale coś mu przeszkadza jeść, dlatego musimy miec duzo cierpliwości, robić podchody, to właśnie o to chodzi.:tak:
 
Ewuś powiem jedno..kto tego nie przeszedl naprawde nas nie zrozumie...czasami myślę , że mogłabym mieć nawet trojkę dzieci, ale które by normalnie jadły...:baffled:
 
witaski:-) jestem nowa:-) i co prawda nie mam problemow z jedzeniem jezeli chodzi o mojego najmłodszego 2 miesie cznego Olivera,za to moj 5 -latek to niejadek,bo 20-miesieczny synek je wszystko za siebie i za starszego braciszka:happy2: widze ze Wy tu o Bebilonie pepti rozprawiacie,ja karmie piersia i dokarmiam Pepti bo synek alergik i mam dylemat czy całkiem nie przejsc na butle,bo dieta ktora trzymam mnie wykańcza a zmiany nadal są:-(poza tym po moim pokarmie synke ulewa a po Pepti prawie wcale,tylko smak tego mleka mu nie odpowiada:no:woli moje ale pije to Pepti jakoś ,100 ml wypije 2 razy dziennie .a jakl u was maluszki,jakie butle macie i jakie mleczka pija wasze skarby?
 
Ewka, Różyczka nie ma u was żadnej poprawy?? u nas jest we wtorek u lekarza byłam i moje słońce waży 7300:-):-):-). Są dnie ze je lepiej są dni że gorzej. ale za to mamy inne problemy atopowe.... oj biedactwo moje... tylko maści zmieniam
witaj DZIUNECZKA moja Malwinka jest na pepti i generalnie nie miała żadnego problemu z piciem tego mleka, Piersią karmiłam tylko miesiąc i powiedziałam dość moja dieta mnie psychicznie wykończyła i powiedziałam że nie ma takiej opcji żebym się męczyła. Na początku była na Nan HA, potem na Nan Active i niestety lekarz stwierdził azs i przepisał pepti. i powiem szczerze że nasłuchałam się jakie to mleko jest niedobre i w ogóle, ale jak spróbowałam to w szkou byłam, :szok: nie jest takie złe.
Ja kupiłam butle tommy tippe i są świetne. Używam również dr. browna np do kleiku.:-)
 
agag28 dzieki za posta:) ja tez mam dość tej diety,zwłaszcza ze teraz posiłki je raczej w biegu bo niestety tak przy trojce dzieci wygląda,Oliver generalnie pije Pepti bez problemu ale sa momenty ze płacze i nie chce,dopiero po chwili sie przekonuje i 100 ml wypija.A powiedz mi jak dostawiałas od piersi,stopniowo czy tak z dnia na dzien,zamiast cyca butla i laktacja sama sie zakonczyła? A Nan ha ja uczuliło? ja myśle zeby moze spróbowac Nan ha bo mzoe by je mały tolerował i nei musiał pic tego Pepti?ja mam butleki Lovi Canpola-super są i synek akceptuje od początku:)
 
reklama
od cyca odstawiłam natychmiast . rano dostała cyca poszłam do sklepu i kupiłam nan ha i dałam butle:-D i po 2 dniach odciągania pokarmu w ogóle nie miałam go.
a co do płaczu to Malwina też tak czasami ma że zanim zassie smoka to płacze.
Nie wiem co ją uczulił, mój alergolog mówi, że teraz dzieci to z powietrza potrafią się uczulić.Zmianę mleka to z lekarzem skonsultuj. ale wiesz zalety pepti to takie że na receptę i taniej wychodzi ja płacę ok 11 zł za puszkę a nan ha ok 28 zł.
na pepti robię jej kleiki ryżowe i je.
Najważniejsze że akceptuje butle.:-DSłuchaj jak chcesz tylko butlą karmić to powinien być to tylko Twój wybór i nie powinnaś mieć żadnych wyrzutów z tego powodu. Ja na szczęście nie miałam z tym problemu gorzej z moją mamą :-):-):-):-)
 
Do góry