reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Galeria brzuszka i maluszka :)

No i niestety, trzeba uwzględnić to, że z każdą kolejną ciążą i porodem jest gorzej - i w kwestii rozstępów i powrotu brzucha do "płaskości".

Ja stosowałam kilka kremów i zdecydowanie polecam Mustelę, jest znacznie lepsza od np Pharmaceris M.
 
reklama
Będzie ciężko pewnie znowu mieć płaski brzuch, używacie jakieś fajne kremy na rozstępy?? Chociaż to i tak jest raczej nie uniknione, ale myśle, że trochę coś pomagają.
w pierwszej ciąży używałam od początku oliwki dla dzieci i nie miałam ani jednego rozstępa/u i teraz też zamierzam używać oliwki , w mojej rodzinie żadna kobieta rozstępów nie posiadała więc myśle że to trochę dziedziczne
 
ja myślę, że ta która ma skłonność do rozstępów, to będzie je miała, mimo smarowania kremami, oliwkami i innymi specyfikami, ja niestety mam dużo rozstępów na ciele więc liczę się z tym, że na brzuchu też się pojawią, podobno pomaga też taki pseudo masaż, lekkie podszczypywanie skóry, żeby była bardziej jędrna i elastyczna :)
 
A ja tam się zastanawiam po jakim czasie od porodu można ćwiczyć brzuszki... Ja powiedziałam, że nowych ciuchów po porodzie nie będe kupywać tylko mam po czasie wejść w te stare może to będzie mobilizacja jak nie będe miała w czym chodzić.



Po porodzie sposobem naturalnym zaleac sie wstrzymac z ćwiczeniami przynajmniej przez okres pologu -6 tyg. Jednak w miedzyczasie dopytasz sie gina, bo i tak bedzie to zalezalo od przebiegu porodu :) Natomiast ciąża nie musi oznaczać wielkiej oponki. Ja karmiac piersia w ciągu miesiąca wróciłam do starej wagi a macica sie obkurczyla na tyle szybko, ze miałam brzuszek jeszcze bardziej plaski niż przed ciążą. Co prawda skóra była wyraźnie miększa i nie napięta, ale w "stare" ciuszki sie mieściłam bez problemu. Przytyłam dopiero rok poźniej, w zimie, bo siedziałam dużo w domu z dzieckiem i sie objadałam.



No a oliwke czy kremy dobrze stosowac chocby z tego wzgledu ze w ostatnim trymestrze napięta skóra potrafi swędzieć, a wtedy te kremy są niezastąpione :p
 
Ja myśle, że mam figurę mojej mamy to u mnie będzie ciężko z brzuchem, chociaż przy pierwszej ciąży po porodzie moja mama ważyła 54kg niestety po drugiej już cały czas waży 83kg. Ciekawe jak to ze mną będzie. Nie które dziewczyny nie mają problemu nie muszą stosować żadnych diet same chudną i to dość szybko po porodzie, czasem zdarza się,że są chudsze niż przed, a nie którym zostaję już tak na dłużej, albo na zawsze jak nie ma się silnej woli, ja bym chciała tak bardzo żeby przyszło mi to bez problemu, ale nie ma nic tak łatwo :) Mieszkam na wiosce to też z dzieciaczkiem często latem będe spacerować... A i chyba kupię sobie ten dekator do tętna płodu, ale po 12 tyg jak wszystko będzie dobrze dla takiej osoby jak ja która się schizuję, czy wszystko gra to jest coś genialnego będe spokojniejsza, jak w chwilach w których będe mieć obawy sprawdzę tętno... Spytam jeszcze gin co o tym myśli...
 
Myśle ze na tycie na wpływ metabolizm i styl życia :) No i nieraz mozna to dziedziczyć po mamie, z tego co zauważyłam z obserwacji. Ale nie jest to reguła. Moja mama tyła 20 kg w ciąży a ja tylko 11kg i wszystko zeszlo ze mnie po porodzie :)
 
W sumie to racja, moja mama też znowu lubi słodkie to jest jej największa pokusa, a ja tam nie przepadam mi zawsze starczył jeden baton na miesiąc i już mi się odechciewało słodkie, a ona lubi ptysie, napoleonki i ciasta, ja to ciast nie trawie jedyne to co zjem jest babka zwykła, nawet tortów nie lubię mam mdłośći jak widzę.
 
Jem teraz wiecej słodyczy niz w pierwszej ciązy. Za to wtedy zajadalam sie fast foodami. Jednak mysle ze przytyje wiecej w drugiej ciązy bo i zaczynam wyjsciowo od większej wagi niz te 3 lata temu.
 
reklama
A to ja w 10t 1d ciąży brzuch jak balon... Obraz.jpg
 
Do góry