reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy dla dziecka

ja też byłam w szoku bo w zyciu bym sie nie spodziewała fotelika firmy chicco.ja mam fotelik Nania Racer SP
najlepsze jest to ze oni nie wycofają go z rynku bo im on jest bezpieczny.wczoraj właśnie przeglądałam tą stronke co podaję e-stera i też nie jestem zadowolona bo mamy ocenę 3 za bezpieczeństwo
 
reklama
Witam!

Pozwolilam sobie podkrasc link i wkleic go do postow w temacie "tu zapytaj"- czy jakos tak. Wydaje mi sie ze przydalby sie osobny dzial ekspercki wlasnie dotyczacy fotelikow. Bo naprawde mozna sie zakrecic w wyborze!

Co do samego reportarzu to ten polski przedstawiciel E. powinien rowy kopac....:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Ja przyznam, ze nie ogladalam, dopiero teraz kliknelam na linka, bo nawet u mnie w pracy o tym programie sie glosno zrobilo...Straszne- i to chicco wydawaloby sie bdb firma, drogie te foteliki przeciez w sumie sa! Ciekawe, czy z tego jakiejs zadymy nie bedzie.. A nie wiecie moze, gdzie mozna znalezc wyniki testow innych fotelikow? chetnie takich dla wiekszych dzieci, my niedwano kupilismy Jane Exo. Poszukam na tym forum, moze cos w necie tez znajde, ale jakbyscie cos widzialy, dajcie znaka.
 
Masakra normalnie co się dzieje z fotelikami chicco. Oglądałam przerażona, a jednocześnie szczęśliwa, ze my nie oszczędzaliśmy na bezpieczeństwie naszej małej. My mamy jane strata i przynajmniej jestem pewna, ze w niej nie stanie się krzywda mojej maleńkiej. Dobiło mnie natomiast stwierdzenie pani w sklepie, że te chicco to "dla niższego segmentu społeczeństwa". czy to oznacza, że jak ktoś ma mniej kasy to może stracić dziecko???!!!

No, pani pojechala po calosci... ale w sumie chicco ma - przynajmniej w Polsce- opinie firmy nie takiej znowu taniej i dosc dobrej.. ja w kazdym razie takie wrazenie odnosze. Nie wiem, jak jest za granica, ale przeciez rzeczy Chicco tez maja atesty, przechodza rozne testy itp., wiec juz sama nie wiem, jalk to jest. No i patrzac po cenach- tez nie sa to najtansze rzeczy. Jak ktos chce kupic najtanszy fotelik to idzie do hipera i kupuje taki z 100 a nie Chicco za kilka razy tyle. choc byc moze- jak sie okqazuje - wielkie roznicy w jakosci miedzy takim chinskim fotelikiem no name a chicco nie ma....
 
Testowali chicco i jeszcze jakieś jedne na "e", ale niestety nie zapisałam sobie nazwy. Początkowo normalnie nie chciało mi się wierzyć w to co widzę! Nie moge też uwierzyć, że ktoś może kupić fotelik tylko kierując się ceną. chociaz w sumie przypomniałam sobie potem w jakim badziewnym foteliku jeździ mój własny trzyletni chrzesnik - na pierwszy rzut oka widać, że to nie moze ochronić dziecka, a dodatkowo jeszcze fatalnie sie wpina. Mały, jak czasem ze mną jeżdzi to nawet potrafi się wypiąć i zadowolony goni mi po aucie, a ja muszę stawać i go znowu zapinać. a jego mama i tak uważa, ze fotelik to tylko po to żeby mandatu nie złapać. Ja nie rozumiem takiego podejścia. my przed zakupem gadaliśmy z wszystkimi "dzieciatymi" przyjaciółmi, sprawdzaliśmy testy i jeszcze oglądalismy filmiki crash testów na youtube. i własnie dlatego wybralismy jane, bo nas przekonali. I jak już sprawdzilismy, że jest w pełni bezpieczny to cena przestała się liczyć. wolałam się zapożyczyć niż potem pluć sobie w brodę, ze oszczędzałam na bezpieczeństwie.
 
Mammusia zgadzam sie w pelni! Ludzie czesto maja wypasione auta, a w srodku jedzie maluszem w jakims tragicznym foteliku - ja ostatnio nawet widzialam stojac na swiatlach dziecko w jakims audi - wprawdzie bylo w foteliku, owszem, ale NIEPRZYPIETYM pasami.. Glupota ludzka (albo roztragnienie...) nie zna granic! Tak czy siak, ja sie ciesze, ze nasze Exo ma system pneumatycznej absorbcji uderzen - nowosc podobno zupelna. Mam nadzieje,ze wiekszosc firm 'fotelikowych' tak jak jane pracuje nad powiekszeniem bezpieczenstwa dzieci przewozonych w fotelikach, bo jak sobie pomysle, ze placi sie 500 albo i wiecej zlotych za kawalek styropianu i plastiku, ktory w ogole dziecka nie chroni, to az mi sie slabo robi..
 
no to chicco i emmaljunga mają przewalone po tym programie! To jest szok, że takie foteliki są wypuszczane na rynek! Ja mam po dziecku koleżanki maxi cosi priori, ale nie jestem zadowolona. Jest za szerokie i się kolebie podczas jazdy. Myślimy, żeby zmienić na nautiliusa od graco, bo to już będzie na jakieś 2-3 następne lata. Ale zainteresowałaś mnie tym exo od jane. Pooglądam sobie w sklepie.
 
dziewczyny a jaki fotelik byscie najlepiej polecaly??nie orientuje sie w nich wogole a musimy kupic niedlugo naszemu maluszkowi
 
My mieliśmy strate od jane, bo kupiliśmy wózek slalom i ten fotelik się na ten wózek wpinał. Ja byłam bardzo zadowolona i mogę polecić tę właśnie stratę. Teraz moja przyjaciółka jest w ciąży, ma termin na 10.06 i wybrała sobie unlimit, też od jane z fotelikiem matrix. Matrix wygląda na taki bardziej leżący, sprzedawca go polecał.
Teraz moja córcia ma skończone 11 miesięcy i jednak zdecydowaliśmy się na nautilusa od graco, bo on jest aż do 12 roku życia!! A kosztował dokładnie 639 zł, więc uważam, że bardzo się opłaca. Teraz mała jeździ w takiej specjalnej wkładce dla małych dzieci. Fotelik jest bezpieczny, ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Na razie jest super i mam nadzieję, że i dalej będzie git :)
Generalnie polecam Ci system 3 w 1 - czyli stelaż do wózka ze spacerówką, gondolą i fotelikiem, wszystko kompatybilne, pasujące do siebie. Ja tak właśnie za namowa mądrych koleżanek zrobiłam i jestem mega zadowolona. Później też łatwiej jest wszystko sprzedać jako komplet.
 
reklama
Pati, tak naprawde duzo zalezy od tego, ile mozecie wydac na fotelik kasy. Ceny sa bardzo, bardzo rozne- zobacz sobie na allegro chociazby.. Nie ma sensu ekscytowac sie fotelikiem za 1000 zl, ktory owszem, jest swietny, ale my chcemy wydac max 400. Tu jest bardzo fajnie opisane, co nalezy brac pod uwage, wybierajac najlepszy i najbezpieczniejszy fotelik dla dzidziusia:

Kupujemy najlepszy autofotelik
Moze ci sie przyda :-)
 
Do góry