reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności

Hej dziewczyny niestety nie łapie się w tych wszystkich formalnościach :|
Proszę powiedzcie mi czy należ mi się to drugie becikowe jeśli oboje z mężem jesteśmy "bezrobotni", ale nie pobieramy żadnego rodzinnego.
 
reklama
Dziewczyny mam dylemat bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat - gdzie się rozlicza małżeństwo z dzieckiem jeśli należą do zupełnie innych Urzędów Skarbowych?? Nie wiem jak to wygląda - ja i Zuzia jesteśmy pod Warszawę, mąż pod Wołomin. Czy mogę oddzielnie z córką się roliczać czy muszę z mężem?? I gdzie składać PIT??
 
ewulka ja jestem obecnie na bezrobotnym moj M.tak samo.Zalatwiamy wlasnie zasilek rodzinny po to aby dostac wlasnie to 2 becikowe.Bez rodzinnego go nie dostaniesz!przynajmniej tak jest u nas.Potrzeba zaswiadczenie z urzedu skarbowego o dochodach Twoich i malzonka i zaswiadczenie z urzedu pracy ze jest sie bezrobotnym trzeba druk wypisac i to tyle.Warto zalatwic bo kasa zawsze sie przyda!
 
Dziewczyny mam dylemat bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat - gdzie się rozlicza małżeństwo z dzieckiem jeśli należą do zupełnie innych Urzędów Skarbowych?? Nie wiem jak to wygląda - ja i Zuzia jesteśmy pod Warszawę, mąż pod Wołomin. Czy mogę oddzielnie z córką się roliczać czy muszę z mężem?? I gdzie składać PIT??
jeśli rozliczasz się sama to do twojego urzędu, jeśli z mężem to do jednego z urzędów obojętnie do którego czy twojego czy małżonka. Córkę możesz odpisać tylko dla siebie, zaznacz tylko w PIT-0 wszystkie miesiące.
 
A ja zastanawiam się nad jednym..
Chciałam załatwić sobie ten zasiłek rodzinny, żeby dostać podwójne becikowe no i nie wiem dokładnie jak mam to wszystko obliczyć bo: z ojcem Adasia nie jesteśmy małżeństwem i nie mieszkamy razem, więc on też się liczy jako członek rodziny?
Nie wiem kogo mam tam wpisać, do rodziców już się nie zaliczam czyli wychodzi, że tylko ja i syn i moje dochody mam podzielić na nas dwoje tylko?
Czy chłopak i jego dochody też...?

P.S Podobno po nowym roku mają zlikwidować becikowe więc trzeba się spieszyć...
 
reklama
sivle69 chlopak tez musi.Wiem bo ja tak samo nie jestem z moim po slubie i musi miec zaswiadczenie o dochodach!Jest jako Twoj konkubent nam tak tlumaczyla w urzedzie!
 
Do góry