reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności

Zeby otrzymać zasiłek z up trzeba być zarejestrowanym i mieć udokumentowane pół roku zatrudnienia. A mi brakło dwa miesiące... Więc siedzę w domu za friko :-(
 
reklama
Zeby otrzymać zasiłek z up trzeba być zarejestrowanym i mieć udokumentowane pół roku zatrudnienia. A mi brakło dwa miesiące... Więc siedzę w domu za friko :-(

Tylko pół roku? A nie rok? Chodzi o umowę o pracę? Bo ja miałam właśnie przedłuzona umowę do porodu i jestem bezrobotna. Miałam umowę o pracę jakoś 7 miesięcy, wcześniej na umowę zlecenie pracowałam. To będzie mi przysługiwać zasiłek dla bezrobotnych jak skończy mi się macierzyński? No i ile wynosi ten zasiłek dla bezrobotnych?
 
Maż przyniósł mi papiery do uzupełnienia na te becikowe i mam jedno pytanko, bo jak wypełniam te wnioski to wpisuję wnioskodawcę- męża bo on będzie składał te papiery i tam trzeba wpisać adres zamieszkania drugiego małżonka jeśli zamieszkują w dwóch innych miejscach. Mam rozumieć że adres zameldowania a zamieszkania to coś innego tak? Bo ja zameldowana na Śląsku jestem a zamieszkuję tutaj... tak więc wpisać mam ten krakowski adres?
 
Maż przyniósł mi papiery do uzupełnienia na te becikowe i mam jedno pytanko, bo jak wypełniam te wnioski to wpisuję wnioskodawcę- męża bo on będzie składał te papiery i tam trzeba wpisać adres zamieszkania drugiego małżonka jeśli zamieszkują w dwóch innych miejscach. Mam rozumieć że adres zameldowania a zamieszkania to coś innego tak? Bo ja zameldowana na Śląsku jestem a zamieszkuję tutaj... tak więc wpisać mam ten krakowski adres?
my mieszkamy w Bartach a meldunek mamy w Lublinie i trzeba było napisać ten adres zameldowania stałego bo oni sprawdzają czy się nie korzysta w tamtym MOPS-ie.
 
mała_mi ja wpisywałam wszędzie adresy zameldowania, tez mamy z mężem różne. Ja skladałam dokumenty w mopsie podlegającym pod mój adres zameldowania i taki wpisałam, mimo że mieszkam gdzie indziej. Adres zamieszkania to dzisiaj mam taki a jutro moge mieć inny. Wszystko zależy od tego gdzie bedziecie składać dokumenty.
 
czy któraś z Was (tzn. z tych, które też miały umowę tylko do dnia porodu) zarejestrowała się już w UP? chociaż pewnie jeszcze za wcześnie, ale dziewczyny dzielcie się jak już będziecie załatwiać, bo w życiu tam nie byłam i boję się, że coś pochrzanię ;-)
 
reklama
czy któraś z Was (tzn. z tych, które też miały umowę tylko do dnia porodu) zarejestrowała się już w UP? chociaż pewnie jeszcze za wcześnie, ale dziewczyny dzielcie się jak już będziecie załatwiać, bo w życiu tam nie byłam i boję się, że coś pochrzanię ;-)

trzeba tylko powypełniac papierki. Ja sie zarejestrowałam zaraz po studiach i sie nie opłcało bo po miesiacu znalazłam prace tylko szkoda ze okazała sie beznadziejna i z niej zrezygnowałam
 
Do góry