reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności

pytasz o ubezpieczenie na życie i takie co się wypłaca w razie urodzenia dziecka czy śmierci teściów, rodziców itp?

To niestety nie - musi być ponoć pół roku wstecz, bo każdy by sobie takie zakładał jak już by było rozwiązanie blisko:)
 
reklama
alicja, twoj malzonek musi sie dowiedziec jaki jest okres karencji przy wyplacie takiego "odszkodowania" w niektorych zbiorowych ubezpieczeniach nie ma okresu karencji, ale to zalezy od wielu czynnikow, w sporej czesci przypadkow tak jak pisze ivette niestety jest np. 6msc czy nawet wiecej, zalezy jakie warunki ubezpieczenia wynegocjowal pracodawca twojego meza
my niestety olalismy kwestie ubezpieczen i nie bedzie dodatkowego zastrzyku gotowki, ktora by sie tak przydala, bo u mnie nie bylo okresu karencji i po co placic na zas, a jak zaszlam w ciaze, to sie okazalo, ze okres "bez karencji" sie skonczyl i jest teraz 8msc, wiec bo ptokach bylo
 
może któras z Was jest obyta w tych sprawach: mój małż od początku września ma inna prace i (wreszcie !) normalne ubezpieczenie. Czy wiecie może kiedy zaczyna ono obowiązywać tzn. z chwilą podpisania umowy, czy np. po miesiacu? Z tytułu urodzenia dziecia przysługuje mu parę groszy i chciałabym wiedzieć czy jeśli urodziłabym pod koniec września to przysługiwałyby nam...

Tak, jak napisała marrgeritta. Zdarza się też tak,że dla nowych pracowników ten okres jest skrócony. Niech mąż się dowie dokładnie, jakie są warunki ubezpieczenia.
 
Dziewczyny mój mąż chce wziąć na mnie L4 ze względu na CC i teraz mam pytanie... on musi iść po to L4 do mojego lekarza ogólnego czy do ginekologa prowadzącego ciąże? Bo uzyskałam dwie sprzeczne informacje i już sama nie wiem. Może któraś z Was się orientuje i mi powie :)
 
mała mi dla pracodawcy nie ma znaczenia jaki lekarz wystawi takie zwolnienie, najważniejsze są kwestie formalne czyli prawidłowo wystawione zwolnienie z zaznaczeniem odpowiednich opcji aby było wiadomo na kogo to zwolnienie jest wystawione bo na dorosłego członka rodziny można maksymalnie wziąć 14 dni zwolnienia lekarskiego.
 
reklama
Ja dostałam zaświadczenie o tym, że w ciąży byłam pod stałą kontrolą lekarską - spisane wg karty ciąży. Ale nie jest to teraz konieczne do uzyskania prawa do becikowego - wystarczy potwierdzenie przez lekarza na piśmie co najmniej jednej odbytej wizyty w czasie całej ciąży. Poproście o nie swoich lekarzy, wystawią od ręki.
 
Do góry