reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Farbowanie włosów w ciąży...

Szczerze głupota to nie wpływa na płód nie jeden lekarz mi tak mówił spokojnie można farbować ...ja nie wiem ale nie wyobrazam sobie przez całą ciąże nie zadbać o kolor włosów i naprawdę jak widzę takie zaniedbane kobiety w ciąży to okropnie wygląda jak u lekarza siedzą maja jakieś odrosty nie uczesane w dresach i do tego z 20 kg więcej albo i z 30 ... ...kurcze szok ja rozumiem apetyt w ciąży ale do 12 kg jest ok a potem to juz wina kobiety i jedzonka za 4 :):):)

Tu sie nie zgodze z toba. Ja w pierwszej ciazy przytylam 22 kg . Nie jadlam za 4 ( czesto nawet nie dojadalam dobrze) pracowalam do konca ciazy po 12 godzin na nogach przez 4 dni (praca fizyczna) WIec nie uwazam ze to byla moja wina bo z czego przytylam? Teraz jem o wiele wiecej niz w poprzedniej a o wiele mniej przybralam i juz siedze na macierzynskim. Wiec wedle tego powinnam byc jak beczka.
 
reklama
Agula8888 co do farbowania włosów to się z Tobą zgodzę, ja mam siwe prawie wszystkie i wstydzę się tego, w ciąży co miesiąc farbowałam odrosty. Ale z wagą to nie do końca tak jak mówisz. A co ma zrobić ktoś, tak jak ja od 5 tyg ciąży przykuty do łóżka? Jeść trzeba a nie spalasz tego. łatwo tak mówić, jak ma się dobrą przemianę materii, ja niestety nie. Mam problemy hormonalne, cudem zaszłam w ciąże. Do 27 tyg przytyłam 16kg. Jadłam owoce na kilogramy, bo takie miałam zachcianki, dużo nabiału, codziennie porcja mięsa. I Bogu dzięki, bo moja córeczka miała większe szanse przeżycia, jak na 27 tydz ważyła sporo bo 1100g. Do tego zatrzymywała mi się woda w organizmie, nawet leki na nadcisnienie nie bardzo pomagały. A najgorsze, że miałam ogromny brzuch, jakby na końcówkę ciąży, mój lekarz to zbagatelizował. Pękł pęcherz i wody się lały... Było ich zbyt wiele, stąd taki brzuch i szybki poród. Ale zgadzam się, że są kobiety, które nie dbają w ciąży o to co jedzą, ja się nie przejmuję, że mi zostały kg. Moje dziecko żyje i to mnie najbardziej cieszy.
 
Co do farbowania to ja poprawialam sobie kolor w pierwszym trymestrze , ale powiem jedno ze farbowalam na czarny i wyszedl brazowy:-( . Wydaje mi sie ze niektore kolorki moga wychodzic nie tak jak sobie tego zyczymy ale nie nalezy sie bac farbowac. Ja teraz ma odrosty ale dla tego ze scielam dosc znaczaco wlosy i chce odzyskac moj naturalny kolorek.
Co z tego ze ciaza: wybrac sie do fryzjera, kozmetyczi czy na masaz - wszystko co rabisz poprawia samopoczucie i czlowiek czuej sie tak poprostu nisamowicie:-)
 
Farbować można tylko blond wychodzi żółty.
Wcale nie jest to reguła,moze byc i tak ze wyjdzie jeszcze lepiej niz przed ciaza.Nie mozna generalizowac bo kazdy ma inne włosy i u jednej kolory w ciazy wyjda ładniejsze ,u innej brzydsze a u jeszcze innej nic sie nie zmieni.
Takze dziewczynki jesli tylko samopoczucie Wam na to pozwala to dbajcie o swoje włosy w ciazy:)
 
Ja jestem blondynką i mi wlosy wychodzą na taki kolor jaki oczekiwalam wcale nie sa zolte.. Prada jest to ze kazdy jest inny i u kazdego wyjdzie inaczej.. mnie na poczatku straszyli ze zielone wyjda a g..prawda.. bylo ok;]
 
mamaPaulinki Zgadzam sie z toba ..ale ty jestes w takiej sytuacji ze nie mozesz chodzic nie mozesz sie ruszac ... bo masz ciaze zagrozona to jest zrozumiale jak najbardziej .....chodzi mi o kobiety ktore swiadomie obzeraja sie ......ze tak powiem a potem placza ze sa grube .....
 
to nie jest prawa że jak kobieta przytyje 20 kilo czy 30 to jest jej wina.niektóre maja taka przemine energi a w ciazy wiadomo
 
Poprawka- byłam w ciąży ;-) Moja córa nie ucierpiała od farbowania, raczej z nieudolności lekarzy :wściekła/y: Mnie akurat w ciąży ładnie włosy łapało, mimo, że siwa jestem. Ale tęsknię teraz za tymi gęstymi włosami, za mocnymi paznokciami, mimo leżenia w łóżku czułam się kobieco ;-)
 
Pysia29d No nie wiem przytaczam tylko wypowiedzi znanych ginekologow z roznych zrodel medialnych ktorzy twierdza ze to zaniedbanie ..moze i tak nie jest nie wiem .... i wczeniej napisalam ze ja pisze o kobietach ktore swiadomie jedza za 4 a nie o takich ktore maja problemy z przemiana materii ..bo nawet taka nie je zbyt duzo a ma problemy z przemiana i tyje duzo ale to juz inna sprawa ..mi chodzi o czyste obzarstwo :):):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
farbowanie włosów w ciąży jest ok
Ja osobiście tylko dwa razy bylam u fryzjera w ciąży na balejage bo później poprostu nie miałam na to ochoty i farba mi śmierdziała.Chodziłam z odrostem i co z tego i tak byłam piękna bo nosiłam pod sercem dziecko.przytyłam 18 kg ale przy mojej niedowadze z przed ciaży wiele nie ważyłam idąc na porodówke bo zaledwie 63kg.I powiem wam że dopiero po 4 miesiącach po porodzie poszłam do fryzjera zafarbować włosy bo wcześniej jakos nie bardzo bylo mi to potrzebne.i tak spinałam włosy w kitka.co do ubierania sie to ja w ciąży potrafilam sukienke dosyć krótka ubrać:-)w dresach nie chodziłam ale w legginsach.
Wszystko zależy od samopoczucia kobiety ja miałam różnie czasem bylo mi to obojętne jak wyglądam a czasem sie stroiłam.
Acha a co do farbowania włosów to jestem za ale nie zbyt często bo farby podrażniaja skóre głowy a w ciąży wszystko jest bardziej wrażliwe.
 
Do góry