reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Farbowanie włosów w ciąży...

Jedynym przeciwskazaniem farbowania włosow w ciazy jest nadwrazliwosc na zapachy w pierwszych miesiacach ciazy.Nie ma rzadnych naukowych dowodow na to ze farbowanie w ciazy szkodzi matce czy dziecku,powie to kazdy normalny ginekolog i fryzjer.Jedynym ryzykiem moze byc niespodziewany efekt zwiazany z burza hormonow ale to tez raczej zdarza sie przy trwałej ondulacji niz przy farbowaniu,czesto zdarza sie ze nawet podczas miesiaczki włosy inaczej sie zachowuja np farba nie łapie albo szybciej sie rozjasniaja ale jest to kwestia indywidualna.
Moim zdaniem nie ma nic gorszego nic ciezarna kobieta z odrostem na poł głowy.
 
reklama
Jedynym przeciwskazaniem farbowania włosow w ciazy jest nadwrazliwosc na zapachy w pierwszych miesiacach ciazy.Nie ma rzadnych naukowych dowodow na to ze farbowanie w ciazy szkodzi matce czy dziecku,powie to kazdy normalny ginekolog i fryzjer.Jedynym ryzykiem moze byc niespodziewany efekt zwiazany z burza hormonow ale to tez raczej zdarza sie przy trwałej ondulacji niz przy farbowaniu,czesto zdarza sie ze nawet podczas miesiaczki włosy inaczej sie zachowuja np farba nie łapie albo szybciej sie rozjasniaja ale jest to kwestia indywidualna.
Moim zdaniem nie ma nic gorszego nic ciezarna kobieta z odrostem na poł głowy.

podpisuję sie pod tym rękoma i nogami ;) gdybym mial słuchać tych wszystkich mądrych rad, to chodziłabym z odrostem na pół głowy i nadwaga juz w I trymestrze ciąży... nie dajmy sie zwariować. dbac trzeba o siebie zawsze i wszedzie, ciąża nie może być pretekstem do tego, by wuglądać jak nieszczęście.
 
wlosy mozna farbowac ale nie w pierwszym trymestrze ciazy...czyli tych pierwszych 3 miesiacach! kazdy fryzjer ktory jest odpowiednio wyszkolony o tym wie i nie pofarbuje takiej kobiecie wlosow! Wiec jesli trafisz na fryzjera ktory bez problemu chce pomalowac ci wlosy to znaczy ze chyba nie uczyl sie zasad jak nalezy.W kolejnych trymestrach mozna juz spokojnie malowac wlosy!Pozdrawiam!


sprecyzuj proszę , co takiego może sie stać, jesli pofarbujesz włosy w I trymestrze ciąży... nie tylko moja fryzjerka, która sama nie tak dawno rodziła, ale i moja ginekolog nie widziały żadnych przeciwskazań do tego. ja włosy farbuje i co więcej czuję się świetnie i na duszy i ciele :) w farbowaniu włosów, tak jak i w przypadku tych wszystkich chemikalii jakie stosujemy chociażby do mycia klozetu czy innych rzeczy, chodzi o to, aby nie wdychać ich oparów i kropka. jak z pewnośćią wiesz włos jest martwy, wobec tego nie "transportuje" szkodliwych substancji do organizmu :)
 
Ja farbowałam od drugiego miesiąca,bo tak mi wyszło akurat. I nic się nikomu nie stało. Dziecko urodziło się maksymalnie zdrowe jak się da.
 
Ufff... Właśnie dziś w pracy usłyszałam, że broń bozia się farbować! A ja właśnie chciałam za dwa-trzy tygodnie (będzie to 6-7 tydzień ciąży). Niestety, ostatnia fryzjerka kompletnie popsuła mi fruzurę i tylko wypatruję terminu u mojej dawnej fryzjerki, by się umówić i zafarbować włosy. Uspokoiłam się i spokojnie wyglądam terminu u fryzjerki :).
 
No właśnie... w szkole na biologii uczyli, że włos to martwy wytwór skóry czy tez naskórka, więc niczego nam do krwioobiegu nie powinien wciągnąć ;-)...
ale i tak, dmuchając na zimne, poczekałam do końca 1. trymestru ze swoim samodzielnym farbowaniem włosów
(farba chwyciła równo i wyszło super, od razu czuję się mniej... bezbarwnie:tak:)
 
ja słyszałam że mozna tylko s=pasemka zeby nie dotykać skóry.Widocznie co lekarz to inna opinia.Moja fryzjer uwaza że nie watro bo inne kolory wychodzą w ciąży
 
reklama
Szczerze głupota to nie wpływa na płód nie jeden lekarz mi tak mówił spokojnie można farbować ...ja nie wiem ale nie wyobrazam sobie przez całą ciąże nie zadbać o kolor włosów i naprawdę jak widzę takie zaniedbane kobiety w ciąży to okropnie wygląda jak u lekarza siedzą maja jakieś odrosty nie uczesane w dresach i do tego z 20 kg więcej albo i z 30 ... ...kurcze szok ja rozumiem apetyt w ciąży ale do 12 kg jest ok a potem to juz wina kobiety i jedzonka za 4 :):):)
 
Do góry