reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

witam was,my dalej w szpitalu,wszystko nam dzis pozmieniali i pisze do was standardowo o pomoc.niewiem czy juz wam pisalam o tym ze szymonowi badanie USG wykazalo zwapnienia na nerkach nastepne badanie mamy 13 a dzis stwierdzili ze moj maly ma ograniczac mleko i zazywac sinac bo to moze byc od mleka na poczatku powodem tego zwapnienia mialy byc sterydy ktore maly zazywal po urodzeniu na pluca dzis niewiadomo skad podejrzewaja ze to moze byc od mleka????niewiem wiem ze moj maly przepada za mlekiem i pije go litrami dzieki niemu przybiera na wadze i jak mam go ograniczyc?i tak wazy malo bo tylko 6,800 czy spotkalyscie sie kiedys z tym problemem u waszych maluchow?
 
reklama
Ja nie mialam takich problemow:no:Ale zastanawiam sie dlaczego od razu masz przejsc na sinlac(tak przy okazji to moje male wlasnie sinlac uczulalo):confused:Jezeli podejrzewaja ze to od mleka to chyba powinni przejsc najpierw na preparat mlekozastepczy np bebilon pepti.
A ile Twoj maly teraz ma?
 
w styczniu skonczyl rok.ja lekarzem nie jestem ale wydaje mi sie ze to nie moze byc od mleka! kazali mi dawac tez 2x bebilon no i ten sinlac poza tym kaszke mleczno ryzowa no i posilki stale,wparowadzic duzo miesa i warzyw chociaz juz i tak ja mu duzo daje niewiem ale niechce rezygnowac z tego mleka teraz pije juz bebiko junior a tego bebilonu nawet niechce tknac niewiem co robic
 
A dajesz Jemu bebilon pepti?Ja k tak to ono jest gorzkie w smaku:no:Moze na poczatek powinnas je mieszac z tym bebiko,a pozniej do tego bebilonu pepti dodawac chociaz 1 miarke kaszki(ja tak robilam i robie).Dziwne jest dla mnie to ze kazali odstawic mleko bebilon a masz dawac kaszki mleczno-ryzowe:confused:Przeciez w tych kaszkach jest rowniez mleko modyfikowane
 
nic jeszcze nie zmienilam bo dopiero dzis na wizycie mi kazali pozmieniac diete od malego dla mnie tez to jest wszystko bardzo dziwne bo tak jak piszesz w kaszce tez jest mleko!maly ma tez duzo pic zeby wysiusiac te kamienie tylko ze on nic niechce oprocz mleka pic daje mu cherbatki niechce soku tez nie!niewiem czym go skusic! rece opadaja!
 
to faktycznie nieicekawie...hmmm bo to jest tak, że ile lekarzy tyle opinii. A może twój synek w końcu zaakceptuje coś innego do picia...może musisz być po prostu konsekwentna. Wody też nie pije?? Hmmm może jak nie bedzie mial wyboru, to w końcu wleje w siebie coś co nie jest mleczkiem.tak sobie myśle, że może im chodziło konkretnie o mleko "dorosłe" może to jakaś róznica jest?? Ale z drugiej strony chodzi o wapno...:confused:sama zgłupiałam....Bo dlaczego mówie, że może im chodzić o rodza mleka. Michaś miał okropne problemy z ulewaniem. Tylko, że to nie były zwykłe ulewania mlekiem które się nie zmieściło albo wodą z grudkami. to wyglądało bardziej jak budyń. Strasznie gęsty :wściekła/y: i on często zwracał buzka i nosem. no i wtedy jak go taki budyń zatkał, to nie mogł oddychać. Ja nie raz już myślałam ze mi się udusi. Mały był fioletowy. Pojechaliśmy do Polski na święta i wszystko przeszło!!Wróciliśmy i znowu to samo:wściekła/y:i wtedy myślenie oco chodzi. I to była wina mleka. Ale najciekawsze jest to, że w Polsce też piłam mleko!!Czyli wniosek taki, że coś w tym hiszpański jest nie tak. Przestałam pić i jest ok:tak:Pediatra kazał dokarmiać sztucznym i to samo. Także z tego co wynika to mleko mleku nie równe. Przy polskim ok a hiszpańskim i nawet sztucznym ble:confused:. Można zgłupieć.
DOWIKLA okres katarkowy i u Was:shocked2::shocked2:a mogą jeść czosnek?? bo to wiesz naturalny antybiotyk...i jeszcze podgrzany z mlekiem..ohyda ale działa cuda:tak:
 
jeszcze mi się przypomniało. DOWIKLA mieszasz mleko jednoz drugim?? Bo my dostaliśmy Nutriben hidrolizado-nie wiem czy w Polsce jest takie. No i oczywiście ani sie nie czepi!! A zapomniałam spytać pediatry czy można powoli go przyzwyczajać do innego smaku. Z tego co widzę to dużo osób miesza...teraz mamy z Nestle nidina premium1 no i okazuje się, że nie za dobrze n a niego działa. AHA!!!zapomniałąbym!!No jesteśmy po drugiej próbie kaszkowej. Zrobiłam tak jak radziłyście, rzadziutka no lejąca. Na początku się krzywił, a potem otwierał chętnie buzke:tak::tak::tak:posmakowało mu, żresztą wczoraj też. Ale co z tego jak jeszcze w trakcie wszsytko zwrócił...:wściekła/y:fakt że nie płakał tym razem.Po prostu haft i już. A potem nie chciał więcej i znowu nic.:no: i co teraz...jutro powtórzyć??:confused:
 
Malgosia23-moja corka urodzila sie w 30 tygodniu ciąży.Teraz ma rok i 8 miesiecy.W wieku 7 miesiecy lekarz stwierdzil kamienie na nerkach,po drugim usg okazalo sie ze to wlasnie zwapnienia.Zlogi ktore powstaly od mleka.Tyle ze u nas problem polegal na tym ze Amelia nie chciala pic zadnych napojow procz mleka modyfikowanego.I ot cala sprawa.Amelka pije rozne herbatki i soki od 3-4 miesiecy.Lekarz powiedzial na ostatnim usg ze nerki wygladaja duzo lepiej,i ze to powinno z czasem sie rozbic tylko musze duzo poic dziecko.Nie wiem jak jest u was,u mnie diagnoza byla ze to od mleka.Moze sprobuj przepajac dziecko.Pozdrawiam
 
elmaluszek czy to znaczy ze mam przestac calkowicie dawac mojemu dziecku mleko?przeciez nie moge tak z dnia na dzien calkowicie mu go odstawic...tymbardziej ze on mi naprawde niechce nic innego pic...zwariuje z tym moim dzieckiem chyba!
 
reklama
KERNA:-)Ja im nie mieszam i nie mieszalam mleka:tak:Dalam im od razu wieczorkiem bebilon pepti i mi wypily bez problemu:tak::tak::tak:
Mleka mozna mieszac a nawet sie powinno zeby przyzwyczaic pomalu dziecko jak nie chce pic:-)
A ta kaszke to dawalas malemu jak byl glodny czy po mleczku???Bo dziwne ze ja Tobie oddaje:confused:
Moze sprobujesz dac Jemu lepiej te pierwsze obiadki ze sloiczkow zamiast kaszki do jedzenia,a kaszke lepiej z butli?
 
Do góry