reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Malgosia-mysle zebys nie martwila sie na zapas bo jak na razie u Was jest tylko podejrzenie ze to mleczko a tak naprawde to do konca nie wiadomo.Mysle ze poki co to lekarze musza jak najszybciej wylapac przyczyne zlogow.U nas stwierdzono ze to ewidentnie przez mleczko.Powiem Ci tak,bo wiem ze dluga i zmudna droga przed Toba w nauce picia.Ja mleka nie odstawilam bo nie moglam.Amelia bardzo dlugo pila tylko mleko poniewaz mialam tez problem z wprowadzniem nowych pokarmow.Nie z zakazu lekarza,po prostu moje dziecie nie chcialo nic nowego probowac i wszystkim plulo.Wiec nie moglam zrezygnowac z mleka z wiadomych powodow-nie jadlaby nic:baffled:No wiec mleko pozostlo w naszej diecie,ale z uporem maniaka podawalam picie.Wiesz musisz probowac wielu rzeczy(soki,herbatki,woda kisiel itp.)Moze po prostu nie trafiasz ze smakiem.Powiem Ci tak.Amelia pije od niedawna(jak na ponad poltoraroczne dziecko) i pije tylko herbatke o smaku jablko z malisa i kisiel truskawkowy,nektar brzoskwiniowy i dawniej bywalo ze sko z marchwii.Czasem zdarzy sie zwykla herbata.Tydzien temu udalo mi sie wprowadzic wode z miodem.I nic pozatym nie ruszy absolutnie.Mozesz tez poprobowac z roznych butelek,moze bidon lub kubeczek?:confused:A noz widelec.W naszym przypadku przepajanie pomoglo na zlogi i nerki zaczely prawidlowo pracowac.Przede wszystkim poradz sie lekarzy co zrobic w takim przypadku,ale mysle ze picie odgrywa tu duza role.Nie wiem,moze zmiana mleczka?Amelka pije nadal mleko ale juz tylko 200ml rano i 200ml przed snem(jeszcze niedawno pila po 200ml 4-5 razy dziennie.Wiem ze latwo sie mowi ale sama to przezylam i wiem jak trudno nauczyc pic malego niepijka:-DZycze powodzenia i mamnadzieje ze lekarze szybko okresla co powinnas zrobic.A tym czasem nie martwiaj sie i podawaj mleczko,bo dziecko musi cos jesc.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
hehe a ku mojemu wielkiemu zdziwieniu dałam mu jeszcze raz to nowe mleko i zasmakowało mu że hohoho!!!:tak::tak::tak:bez marudzenia butla w buzie i do dna:-) Ale z tą kaszką to nie wiem:-( Dzisiaj mu dałam jakies 20min po karmieniu. i co z tego ze mu smakowała jak zwrócił...nie chciałam na głodnego bo wiadomo, że nie zje tkaiej ilości żeby się najadl a tylko sie wkurzy. Kurcze może iść do pediatry zeby faktycznie coś pozmieniał.....:confused::confused::confused:bo szczerze mówiac to ja byłam przygotowana na pierwsza marchewe a on mi mówi o kaszce....:sorry2:
 
no tez o tym myslalm, ale po rozmieszaniu ona nie jest super gładka. sa tam takie drobinki grubsze...nie wiem czy to pociagnie przez smoka...:confused:ale wszyzstkiego trzeba spróbowac .zobaczymy;-)
 
Witajcie
Jesteśmy po wizycie w szpitalu w Prokocimiu, u pulmonologa ok , mamy się zgłosić gdyby mały nadal chorował przy lekarstwie które berze( Singulair), ale u Chirurga przeżyłam szok:szok:, czeka nas operacja.Maciuś ma przepukline jąderek , a pierwszym razem twierdzono ,że to tylko wodniaki ,że się wchłoną do roku :-(i co? Opreacja!, a myślałam że jest ok , bo jąderka zmalały a tu taka wiadomość,nogi mi podcięło niedość że maały ciągle choruje to jeszcze operacja:-:)-:)-( Boje się najbardziej tego usypiania , spać w nocy nie mogę!Termin mamy na 10 marca , Trzymajcie kciuki!

 
czy wasze dziecko mialo przy urodzeniu wylewy III i IV stopnia? jesli tak to jakie moga byc tego skutki?lekarka znowu stwierdzila ze moj syn ma porazenie mozgowe!!!mam dosc!!!!
 
czy wasze dziecko mialo przy urodzeniu wylewy III i IV stopnia? jesli tak to jakie moga byc tego skutki?lekarka znowu stwierdzila ze moj syn ma porazenie mozgowe!!!mam dosc!!!!


Moje male mialy 1-2 stopien i ustapily same:tak::tak::tak:A czy lekarka ktora to powiedziala zrobila malemu najpierw usg przezciemieniowe czy tak sobie to powiedziala:baffled:
Nie wiem jakie moga byc tego skutki ale te wylewy sa w skali od 1 do 4:no:
Mam nadzieje ze ta lekarka sie myli:no:
A maly zaczal juz Tobie pic herbatki albo soczki?
 
czy wasze dziecko mialo przy urodzeniu wylewy III i IV stopnia? jesli tak to jakie moga byc tego skutki?lekarka znowu stwierdzila ze moj syn ma porazenie mozgowe!!!mam dosc!!!!


Znalazlam to na google
Krwawienia trzeciego i czwartego stopnia najczęściej nie pozostają bez wpływu na przyszły rozwój dziecka." (Fundacja Wcześniak)
Konsekwencjami uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego mogą być mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenia wzroku i słuchu, rozwój dysharmonijny i zaburzenia emocjonalne. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.wczesniak.pl

Trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok.


ANGELA:-)
Na pewno bede trzymala kciuki za Maciusia:tak::tak::tak:
Oby wszystko dobrze sie skonczylo:-);-)
 
wiesz co powiedziala mi to lekarka ktora widziala mojego syna pierwszy raz ot tak rzucila ze dziecko ma porazenie mozgowe!!!!!chodzimy do masy lekarzy i nikt mi tego nie stwierdzil maly mial USG pare miesiecy temu III wylew sie wchlonol calkowicie a IV narazie niewiadomo!maly narazie pod wzg psychicznym rozwija sie super jest bardzo radosnym dzieckiem rwaguje na wszystko i w sumie ciagle sie smieje fakt ze jeszcze nie mowi ale na to ma czas faktycznie pod wzg ruchowym jest do tylu i to mocno ale widac poprawy wiec niewiem o co tej lekarce chodzi!Szymus skusil sie jedynie na kisiel hahaaa i troche soku kubusia...oby tak dalej...buziaki
 
reklama
Małgosiu nie przejmuj sie jesli lekarz który nie laeczy twojego dziecka , nie robiac mu badan mowi cos takiego to co jasnowidz jakis czy co

Przeciez wasze dziecko jest pod opieka lekarzy a neurolog nic ci takiego nie powiedział. A to ze jest rtroszke opuzniony to nadrobi trzeba dac czasu
 
Do góry