reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

witajcie,

dopiero teraz zauwazylam watek o wczesniaczkach:zawstydzona/y:...i pragnelabym do was dolaczyc...jestem mama wczesniaczka-urodzonego w 30 tc. dzisiaj moj synus skonczyl 3 m-ce i wszystko jest w jak najlepszym porzadku:tak:
 
reklama
Może tutaj mi ktoś doradzi.
Pisałam już na wątku o mleczkach, ale jeszcze raz się zapytam.
Otóż od miesiąca zaczęłam dokarmiać synka mleczkiem modyfikowanym, najpierw Nan 1, a teraz Nan 2, i od dłuższego czasu mały robi rzadko kupki. Raz na tydzień i w dodatku są bardzo twarde. Ostatnio nawet zauważyłam smużkę krwi i nie wiem jak mu pomóc. Pija codziennie herbatki dostaje też już jedzenie ze słoiczka.
Może za wcześnie podałam mu to mleczko Nan2? A może trzeba iść z tym do pediatry?
Proszę podpowiedzcie mi co mam robić o się zaczynam martwić:-(
 
Witaj Alexandra:)

Monik, ja Franiowi wprowadzałam wszystkie nowosci zgodnie z wiekiem korygowanym, nie urodzeniowym - takie miałam zalecenie naszej dr z IMiDz. Z kupkami u nas tez był duzy problem, ale to z powodu leków. Ppros fizjoterapeute żeby nauczył Cie masazu brzuszka, proś tez zawsze, żeby małemu fachowo wymasowali brzuszek. Traw to kilka minut. Wypróbuj tez deserku ze śliwek i soczku ze sliwek - działają cuuuuda:)
A mleko wprowadzałas stopniowo?
 
Dzięki Franiowa Mamo że odpisałaś. Na Ciebie zawsze można liczyć:tak:
Mleczko wprowadzałam stopniowo, zresztą nadal podaję najpierw pierś a potem modyfikowane. Brzuszek małemu masuję otwartą dłonią w stronę wskazówek zegara, tak kiedyś pokazał mi pewien lekarz przy starszej córeczce.
Jutro kupię te śliwkowe przysmaki może one nas poratują;-)
 
amorzka krwi to moze byc dlatego ze robi twarde kupki i podraznił sobie te okolice...a długo juz pijecie 2 bo moze napoczatek organizm musi sie przyzwyczaic...w sumie to do konca nie wiem co doradzic bo Adasiowi wprowadziłam nan 2 jak mial 4 miesiace i było wszystko ok
 
Mleczko pije już od miesiąca i tylko jedną puszkę dałam jedynki. Może za szybko przeszłam na dwójkę?
Dzisiaj mały jest bardzo rozdrazniony i sprawia wrażenie że boli go brzuszek. Nie ma apetytu i nie chce pić.
Chyba jednak odwiedzenia jutro pediatrę.
 
Monik, myślę że nie zaszkodzi odwiedzić z tym lekarza. Mój synek jak był sporo mniejszy też miał zaparcia. Usłyszałam od pediatry, że kupka raz na tydzień to jest jeszcze w granicach normy, ale u nas nie były to bardzo twarde kupki. Odkąd zaczęłam synkowi podawać inne rzeczy niż tylko mleko, co jednocześnie zbiegło się z odstawieniem żelaza, to problem sam zniknął. Śliwki też dobrze działały.
Jeśli chodzi o wprowadzanie nowego mleka to raczej problem nie jest w tym, że za szybko - mój zaczął pić Bebilon 2 jak miał 6 miesięcy i 1 tydzień. Jedno co to może dla dziecka za szybkie okazało się przejście z 1 na 2 (u nas stopniowe wprowadzanie trwało około 3 tygodni).
Wiem, że każde dziecko inaczej reaguje, ale u nas po prostu mleko Nan zupełnie się nie sprawdziło (PreNan). Synek wyraźnie źle się po nim czuł, ulewał, płakał z bólu brzuszka i niestety znów stopniowo musieliśmy wracać do Bebilonu. Może i u Was to jest przyczyną?
 
Zadzwoniłam wczoraj do siostry a ona zadzwoniła do swojej koleżanki która jest pediatrą i poleciła podawać Lactulosum, mam też wrócić z powrotem na mleczko 1 i jak kupki się unormują to pomału wprowadzać 2. Mówiła że to jeszcze nic strasznego jak kupki są raz na tydzień.
Wczoraj wieczorem dałam Juniorkowi soczek śliwkowy z tym syropkiem na kupkę i NIC:cool:
Czekamy dalej
 
Może tutaj mi ktoś doradzi.
Pisałam już na wątku o mleczkach, ale jeszcze raz się zapytam.
Otóż od miesiąca zaczęłam dokarmiać synka mleczkiem modyfikowanym, najpierw Nan 1, a teraz Nan 2, i od dłuższego czasu mały robi rzadko kupki. Raz na tydzień i w dodatku są bardzo twarde. Ostatnio nawet zauważyłam smużkę krwi i nie wiem jak mu pomóc. Pija codziennie herbatki dostaje też już jedzenie ze słoiczka.
Może za wcześnie podałam mu to mleczko Nan2? A może trzeba iść z tym do pediatry?
Proszę podpowiedzcie mi co mam robić o się zaczynam martwić:-(

Ja mam wrazenie, ze to alergia. Być moze nie toleruje mm. Spróbuj podać gruszkę.




Mam takie pytanie. Gdzie i za ile można kupić ta dużą piłkę do ćwiczeń ???
 
reklama
Do góry