reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

reklama
witam!!!
czyli mam byc dobrej mysli że rehabilitacja pomoze?!!
a napiszcie mi jeszcze kiedy wasze malenstwa zaczeli raczkowac,siadac,chodzic?i kiedy zabki mieli.bo moi chłopcy maja 10 miesiecuy i sa na etapie raczkowania imikołaj(bl.2)ma jednego ząbka.
martwie sie tym że to już 10 miesiac a oni praktycznie nic nie umieja.:-(
pozdrawiam
 
witam!!!
czyli mam byc dobrej mysli że rehabilitacja pomoze?!!
a napiszcie mi jeszcze kiedy wasze malenstwa zaczeli raczkowac,siadac,chodzic?i kiedy zabki mieli.bo moi chłopcy maja 10 miesiecuy i sa na etapie raczkowania imikołaj(bl.2)ma jednego ząbka.
martwie sie tym że to już 10 miesiac a oni praktycznie nic nie umieja.:-(
pozdrawiam
Moje male zaczely raczkowac kolo 8 miesiaca,siedziec jedna miala 5,5 miesiaca a druga dwa tyg pozniej:tak:
A z chodzeniem to bylo tak ze Klaudia zaczela jak mila 9 miesiecy ale sie przewrocila i uderzyla glowka wiec na jakis czas przestala i zaczela jak miala 11 miesiecy a Wiktoria od razu za Nia:tak::tak::tak:
Pierwszy zabek Klaudi wyszedl dzien przed roczkiem a Wiktorii jak miala 13 miesiecy

Zobaczysz wszystko bedzie dobrze.Kazde dziecko rozwija sie indywidualnie
 
zabki chlopakom zaczely wychodzic ok 10mz a Maciek zaczoł siadac jak mial 9 raczkowac jak 11,5, a chodzic jak mial poltora roku a Adas mimo ze wczesniejszy wczesniak zaczol siadac tez ok 8-9 miesiac raczkowac ok 10 chodzic ok 10 i biegac juz jak mial 11

Lidka rehabilitacja naprawde pomoze tylko trzeba czasu czasem wydaje ci sie ze nie ma postpow a potem nagle wszystko wychodzi
 
Lidka, mój Franek miał wzmożone napiecie mięśnowe. Gdy zszedł z maszyn (2,5 mies), to miał podpór jak trzymiesięczne zdrowe dziecko. Tylko to u niego było b niezdrowe..:-( Poza tym miał silną asymetrię ulożeniową "S" - głowa w lewo biodra w prawo. Po miesiącu rehabilitacji (ale tak po bożemy, 4 x dziennie Vojtą) wycofały się problemy z napięciem, pozostała tendencja odgięciowa, która znikła po ok 2-3 tygodniach.
Tydzień temu Franiu skoczył pół roku i...czekam na jakiś spektakularny sukces:tak: Narazie cieszę się, że zaczął b żywo na nas reagować, zrobił się taki b kontaktowy. Czeka go jeszcze 1 operacja - ma b dużą przepuklinę, ona mu nie ułatwia życia... Przez nią odchyla miednicę itd, więc na siadanie pewnie poczekamy jeszcze do operacji.



A jutro zaczynamy rajd po lekarzach - codziennie 1 wizyta. Najbardziej stresuje się przed EEG i neurologiem. Reszta to pryszcz. Trzymajcie kciuki za krasnala;-)
 
Lidka a w ogóle rehabilitujesz chłopców? jak długo? jaką metodą?

Co do zębów - moja córcia urodzona praktycznie o czasie (koniec 37 hbd) zaząbkowała w ostatnim dniu 8 miesiąca. Dokładnie tak jak ja:tak:
 
Witam, zagladam tu czasami, ale bardzo rzadko pisze wiec pewnie nikt mnie nie pamieta.
Moj synek jest wczesniakiem urodzonym w 30 tygodniu. Wtej chwili ma 2 lata i 3 miesiace i rozpoznane wysokie napiecie miesniowe, nadal nie chodzi sam, jedynie przy meblach lub posuwajac zabawke, ale robi to niechetnie woli raczkowac. Rehabilitujemy sie metoda bobath. Za 3 tygodnie mamy badanie i neurolog ma zdecydowac czy podac botox. Czy ktores z Waszych dzieci mialo moze wszczykiwany botox w miesnie?? Jak to wygladalo i jaki dalo efekt?? Bede wdzieczna za kazda odpowiedz.
 
Lidka a w ogóle rehabilitujesz chłopców? jak długo? jaką metodą?

Co do zębów - moja córcia urodzona praktycznie o czasie (koniec 37 hbd) zaząbkowała w ostatnim dniu 8 miesiąca. Dokładnie tak jak ja:tak:
witam!!!!
tak oczywiscie chodzimy na rehabilitacje od 2 miesiaca życia u alana(bl.1)jest juz prawie ok zaczoł raczkowac i nawet już sam siada.gorzej jest troszke z mikołajem(bl.2)dalej jeszcze troszke mi sie napina ale to już nie jest to co na poczatku.lekarze mówia ze jest juz dużo lepiej i że widza poprawe.mikołaj powoli przygotowóje sie do raczkowania ale o siedzeniu tak mi sie wydaje ze nie ma jeszcze mowy.
 
reklama
Witam po dlugim niepisaniu :-)
Nie pisalam bo zmienialam swoje zycie a teraz od jakiegos czasu mam problem z synkiem.
Jestem tez mama wczesnego dziecka, opisywalam to juz jakis dlugi czas temu w jakim stanie sie urodzil synek, byl tez cwiczony metoda Vojty. 1 pkt Apqar to tak po krotce.
Synek w tym momencie za chwile skonczy 5 lat, mam z nim problem poniewaz gdy sie zdenerwuje od razu wymiotuje lub tez zdazaja sie sytuacje gdy czegos nie chce lub gdy nie chce gdzies isc tez wymiotuje :-( Powiedzcie drogie mamy wczesnych dzieci czy u Was cos takiego tez sie zdarza? nie wiem jak reagowac :-(
Prosze pomozcie drogie mamy...
 
Do góry