reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Macius urodził sie w 35tc z waga 2550 i niedotleniony, w inkubatorze był tylko dwa dni potem jeden dzien kroplówka i po 5 dniach wyszlismy napoczatku było wszystko super nawet na pierwszej wizycie u neonatologa było ok ale potem wyszlo ze ma poszerzone przestrzenie miedzy komorowe i bardzo duza asymetrie i napecie on prawie nie miał szyji tak byl naprezony i powyginany wiec napoczatku rehabilitacja ruchowa i logopedyczna a potem co rok badania psychologiczne i wychodziło ze Maciek jak w normie ale tej nizszej i tez pedagoterapia...jednego zaluje ze jak mu ciemiaczko zaroslo i zaczoł chodzic w wieku 1,5 roku to neurolog zbagatelizował sprawe i nie sprawdził co z tymi przestrzeniami tylko wypisłam Macka jak miał 2 lata ale wtedy nadal chodził na cwiczenia i pedagoterapie potem miła w pedagoterapi przerwe ale okazało sie ze jesli nie jast symulowany to sie nie rozija wiec od 3 roku znowu wrocił do pedagoga i na rehabilitacje i teraz we wrzesniu wypisala go rehabilitanka ale po wszystkich testach i konsultacjach dyrekor i psycholog powiedziieli ze Macka nie wypisza bo on wymaga dalszych cwiczen i chcieli go dac do programu biofeccbeck ale tam trzeba było miec eeg i zrobilismy i wyszedł wynik taki jak nie inny...teraz znowu ide do neurologa ale juz kogos inego i zobaczymy
 
reklama
Dzięki Kunda.
Przy pierwszym EEG babeczka, która robiła badanie mówiła mi o biofedback. Mówiła, ze każde dziecko może mieć je zrobione, ale dopiero po 3 roku. Narazie nie interesowałam się tym bliżej, bo u nas do 3 roku jeszcze daleko..
Ale ile punktów Apgar dostał Maciuś? (Franiu 3/5/6).
Mówiłaś o poszerzeniu przestrzeni międzykomorowych - czy to to samo co poszerzone komory? Czy Maciuś miał wylewy dokomorowe?
 
Macius nie mial wylewow a dostal 7pkt Narazie dostalismy skierowanie na rezonans jutro bede dzwonic aby sie zorientowac w terminach

z dobrych wiadomosci taka ze Adas rozija sie dobrze i narazie mamy spokoj z neurologiem no chyba ze cos zle zaobserwujemy
 
no fajowe Maciuś ma okularki:tak: A chetnie nosi??? no trzymam kciuki za dobre wyniki:tak::tak::tak:
My byliśmy u neurologa i babka zadowolona, bo chodzi, ale psycholog stwierdziłą, że stanowczo za mało mówi. No i za tydz. mamy z nią spotkanie....:baffled:
 
Hm..ale przecież chłopcy z reguły później zaczynają mówić.. Trzymam kciuki dziewczyny za Wasze wizyty u specjalistów. Franek ma w najbliższy wtorek badanie słuchu. 2 przesiewy wyszły fatalnie, trzeci ok, zobaczymy co wyjdzie w badaniu w szpitalu.
 
Witam w Nowym Roku

nie było mnie bo dzień przed wigilią wylądowałam z Michaśką w szpitalu na zapalenie płuc:-(to był koszmar mała miała problemy z oddychaniem
ale jesteśmy w domku
tylko teraz mam męża w szpitalu i jestem sama z dziewczynkami

byłam w poradni wcześniaków i nie jest źle z tą naszą kruszynką
troszkę rehabilitacji

no i we wtorek czeka nas kardiolog

ogólnie jestem mega padnięta od tych szpitali:-(
 
Hm..ale przecież chłopcy z reguły później zaczynają mówić.. Trzymam kciuki dziewczyny za Wasze wizyty u specjalistów. Franek ma w najbliższy wtorek badanie słuchu. 2 przesiewy wyszły fatalnie, trzeci ok, zobaczymy co wyjdzie w badaniu w szpitalu.
ooo to na pewno będzie ok:tak: Farniu to silny facet;-)
Kaśka nie dziwie Ci sięwcale....w szpitalach to lepiej nie bywać w ogóle. A małą już dobrze sięma???
 
Witam! Mnie dawno nie było. Zajęta jestem wysyłaniem apeli do darczyńców. Założyliśmy wreszcie konto Zuzi we fundacji. Zmieniliśmy neurologa. Z nerkami narazie spokój. MAmy kontrolować przez posiew żeby nie dopuścic do zakażenia dróg moczowych. W lutym usg dopplerowskie. Potem ewentualnie tomograf. Pani neurolog zadzwoniła na oddział rehabilitacji(bylismy zapisani na turnus na wrzesień 2010) i powiedziała że jak tylko zwolni się miejsce to w pierwszej kolejności mają dzwonić do nas. Ogólnie dowiedziałam się że Zuzia jest od początku źle rehabilitowana bo już dawno by chodziła:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Przez 1,5 roku jeździliśmy taki kawał(80km)na rehabilitację a teraz takie coś:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:Jak tylko pojawią się pieniążki na koncie fundacji to zaraz jedziemy na porządny turnus. A miałam wrócić do pracy... My mamy pierwszy raz psychologa 14 stycznia. Powiedzcie mi jak to jest? Czy dziecko zostaje samo z panią psycholog? Jak długo trwa badanie?
 
WEitam i ja .U nas narazie ze zdrówkiem wszystko ok.W lutym mamy alergologa.Zobaczymy co teraz wymyśli.Wcześniejszych leków Jula nie może brać bo po nich występują bóle brzucha.Musieliśmy je odstawić.Mimo to nie kaszle.
 
reklama
ja mam doła bo mamy zrobic rezonans tylko ze u nas robia dziecia to usypiaja i maja tylko podpisana umowe z jednym szpitalem i za rezonans mam zapłacic 800zł...no nic nadal szukam i prubuje cos wykombinowac...w kazdym razie Macieus narazie nie moze brac udział w programie biofeecbeeck ( niegdy nie pamietam jak to sie pisze )

Mamita jesli dziecku i psychologowie nie przeszkadza obecnosc rodzica to bedziesz mogła byc ja np u Macka nigdy nie byłam obecna bo on nie chce wspolpracowac jak ja jestem tylko potem miałam spotkanie z psychologiem na omowienie wynikow i rozowe
z Adasiem była obecno bo on nie zwracał na mnie uwagi
 
Do góry