reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

reklama
z tymi szczepionkami to zależy od miasta. u nas nic darmowego nie ma-niestety!tracimy macierzyńskie na pobytach w szpitalach i na wizytach u lekarzy, to choć te szczepionki mogliby nam zrefundować, a tu nic, ani macierzyńskiego nie przedłużą, ani szczepionki nie dadzą.
pozdrawiamy
Nie zależy od miasta tylko od lekarza. Ustawa obowiązuje w całej Polsce ta sama. Najpierw byłam w sanepidzie i powiedzieli mi,że dostanę Prevenar tylko rodzinny zapotrzebowanie musi zgłosić. A ten powiedział że zaświadczenie od neonatologa mam przynieść. To mu przyniosłam i dodatkowo od neurologa-że zalecaja szczepienie ze względu na uszkodzenie oun(tak dosłownie jest w rozporządzeniu). A on na to że i tak nie podpisze no i ja głupia zapłaciłam 3x310zł, zamiast sie przenieść do innej przychodni. Mało tego w aptece ta szczepionka kosztuje 250 zł:szok:
 
Dokladnie wszedzie powinny byc darmowe u nas tez lekarka napisala i dostalysmy gdybym byla tu u nas to bym placila bo maja to gdzies a ta zalatwila :)).
 
co do tych szczepień, to niektóre miasta fundują swoim małym mieszkańcom takie szczepionki, niezależnie od tego, czy są wcześniakami, czy nie.
 
reklama
Moja przychodnia dostała akurat te szczepionki z sanepidu i lekarka pomysłała o moich dziewczynkach:tak::tak::tak:stwierdziła ze sa malutkie a do tego w grupie ryzyka i ze jak ja sie zdecyduje to nie bedzie problemu:-):tak:
Ale moja lekarka jest poprostu super:tak::tak::tak:Nawet kosmetyki emolium dostałam gratis te duze butle-emolium i jeszcze jakies inne zebym zobaczyla ktore beda słuzyły moim dziewczynkom:tak::tak::tak:
 
Do góry