reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

witam dziewczyny.
ja dzis z dobrymi wiadomosciami .
bylysmy po raz kolejny u okulisty iiiii wszystko jest OK retinopatia sie cofnela.
a i pani neurolog powiedzila ze jest zadowolona z Julki jak na to co ona przeszla to rewelacja.
tak wiec jeszcze nam zostal sluch za tydzien i mysle ze juz bedzie corazzzzz lepiej.
pozdrawiam
 
reklama
ja u obu chłopaków soczki wporowadziłam po 4 miesciacu ale oni od poczatku na sztucznym


A co do logopedy to my trafilismy jak chłopaki mieli po 3-4 miesiace....po prostu tam gdzie chodzimy na reabilitacje dziecko oglada pedagog, psycholog i logopeda...Adas chodzi narazie co poł roku a Macius z powodu skroconego wezadełka chodził co miesiac mielismy masarze jezyczka i podniebienia i rozne cwiczenia ale i tak bez zabiegu sie nie obylo a potem chodzilismy tylko na cwiczenia stymulujace mowe. A Adas mial tylko masarze ktore robiłam w domu
 
OLOGASIOR
Ale super ze wszystko w porzadku z oczkami i ze rehabilitantka tak mala chwali:tak::tak::tak:

ZUZU
Ja tez cwiczylam metoda Vojty i rowniez dziewczynki mi plakały:no:Ale u nas bardzo szybko było widac postepy
 
Część!
Dziękuje za szybkie odpowiedzi,:-)
Mamita: My na początku ćwiczyłyśmy Bobath, ale efekty były zbyt powolne, i zalecono nam Vojte. W instytucie mówią że Zuzik poczyniła ogromne postępy.:-) Wiem że to dla jej dobra, ale tracę siły:-(, dosłownie-Mała jest coraz silniejsza! Neurolog powiedziała że nie widzi wskazań na dalszą rehabilitację ale zastrzegła że trzeba to jeszcze skonsultować z rehabilitanką, a ta stwierdziła że Zuzik ma wciąż jakieś dołki między łopatkami i innymi metodami ( bobath,basen) tego nie poprawiamy. Na konsultacje do instytutu wybieramy się na koniec sierpnia i może wtedy coś więcej nam powiedzą..Czasami jak ćwiczymy to mam wrażenie że to nie działa, że nie tak się ułożyłyśmy itp. no i że mam o jakieś dwie ręce za mało aby ją trzymać..
Dowikla: gratuluję i zazdroszczę, jak skończymy ćwiczenia to wyprawie wielką impreze

pozdrawiam
 
ale upał :sorry:
zuzu - moglabym sie podpisac pod tym co napisalas o cwiczeniach Vojty, mialam to samo. normalnie nie dawalam rady. dlatego teraz cwiczymy bobath.
bylam juz na pierwszych zajeciach w nowym miejscu(nfz) i nie jest zle :tak:
logopeda w przyszlym tyg, no i jakos na szczepienie powinnam z mała isc niebawem :sorry:

a co do soczkow to ja bym chciala Marice podawac soczki lub wode nawet, cokolwiek ale jest pewien problem. mala nie potrafi pic z butelki (zapomniala) a z niekapka jakos jej nie idzie... kilka razy probowalam jej podac lyzeczka cos do picia ale od razu sie krztusi a jezeli cos juz uda sie jej polknac to od razu ma odruch wymiotny i wymiotuje to co wczesniej zjadla...
jeszcze jest na piersi, ale chcialabym zeby piła tez inne rzeczy-szczegolnie na spacerach..
macie jakies rady?:sorry:
 
witam.
My dzis bylysmy na szczepieniach.i nawet dostalysmy darmowe pneumokoki z czego sie cieszymy.
Jak narazie Juleczka dobrze znosi to i nic jej nie jest.
Co do soczkow dalam jej dzis troszeczke soku z jablka nawet ladnie pila i nic jej nie jest.
pozdrawiam wszystkich.buziolee.
 
witam.
My dzis bylysmy na szczepieniach.i nawet dostalysmy darmowe pneumokoki z czego sie cieszymy.
Jak narazie Juleczka dobrze znosi to i nic jej nie jest.
Co do soczkow dalam jej dzis troszeczke soku z jablka nawet ladnie pila i nic jej nie jest.
pozdrawiam wszystkich.buziolee.
no ja sie staralam o darmowe pneumokoki i musialam placic. A z jakiego powodu dostaliscie jesli moge wiedziec. u nas powiklan po tej szczepionce nie bylo. pozdrawiam
 
Witam. nam zalatwila pani doktor.
Ale jak bylam we Wroclawiu u neurolog i potem na badaniu oczu tak wszystkie dziewczyny mowily ze sa bezplatne bo wczesniakom sie nalezy kazda jedna bezplatna tylko rotawirusy platne ,wiec tez poszlam i zapytalam i prawda. Wczesniaki maja miec te szczepionki darmowe.
pozdrawiam
 
reklama
z tymi szczepionkami to zależy od miasta. u nas nic darmowego nie ma-niestety!tracimy macierzyńskie na pobytach w szpitalach i na wizytach u lekarzy, to choć te szczepionki mogliby nam zrefundować, a tu nic, ani macierzyńskiego nie przedłużą, ani szczepionki nie dadzą.
pozdrawiamy
 
Do góry