reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

reklama
Witaj AGNIESZKA:-)
Fajnie ze zajrzalas:tak::tak::tak:Jak przygotowania malej do zerowki???
My sie przeprowadzilismy i musialam wypisac Dominika z zerowki z przedszkoal do ktorego caly czas chodzil i zapisalam Go do zerowki do szkoly w poblizu ktorej teraz mieszkamy
 
Gruszka mozesz sie starac o 3 swiadczenia pieniezne...wierze sie to z orzeczeniem o niepełnosprawnosci...w naszym wypadku czyli wczesniaków im wczesniej sie starmy to mozemy dostac na dluzej....i tak masz swiadczenie pielgnacyjne w kwocie 420 zl dla rodzica niepracujacego zalezne od dochodu na członka rodziny czyli teraz na jednego czlonka w rodzinie gdzie jest dziecko z orzeczeniem wynosi 583zł, zasiłek pielegnacyjny w kwocie 153zl niezalezny od dochodu, i jesli pobiera sie rodzinne to jeszcze dodatek na rehabilitacje w kwocie 60zł, dotego mozesz sie starac o dofinansownie na turnusy rehabilitacyjne, na hipoterapie na rehabilitacje na sprzet rehabilitacyjny czyli np na wozek jesli dziecko ni chodzi do jakiego wieku, acha masz tez darmowy przejazd komunikacja miejska...wiec troszke przywilejow jest ale najwaznjeiszy to darmowa rehabilitacja dzieci gdzie nikt nie moze ci powiedziec ze nie bedzie cwiczył z dzieckiem...jak chcesz jeszcze cos wiedziec to pytaj:-)
 
Dowikla....heh...u nas przygotowania w miejscu....musze kupic tylko cwiczenia i pare nowych łaszków.....bo przybory postanowilismy z innymi rodzicami ,ze ktos we wrzesniu kupi wszystkim dzieciom jednakowe aby nie było przykrosci,ze któres z dzieci ma lepsze.....Gosia własciwie zadowolona ze bedzie chodziła...ale szczerze mówiąc to az się tego boje.....no cóz urosły nam Dzieciaki.....
 
Dowikla....heh...u nas przygotowania w miejscu....musze kupic tylko cwiczenia i pare nowych łaszków.....bo przybory postanowilismy z innymi rodzicami ,ze ktos we wrzesniu kupi wszystkim dzieciom jednakowe aby nie było przykrosci,ze któres z dzieci ma lepsze.....Gosia własciwie zadowolona ze bedzie chodziła...ale szczerze mówiąc to az się tego boje.....no cóz urosły nam Dzieciaki.....
Ja tez sie boje tym bardziej ze mlody tu nikogo nie zna jeszcze:no:
Ale miejmy nadzieje ze bedzie dobrze:tak::tak::tak:
U nas przybory kazdy kupuje sam i ksiazki tez:tak:musze pozniej wejsc na stronke tej szkoly i spisac sobie te ksiazki;-)
 
Gruszka mozesz sie starac o 3 swiadczenia pieniezne...wierze sie to z orzeczeniem o niepełnosprawnosci...w naszym wypadku czyli wczesniaków im wczesniej sie starmy to mozemy dostac na dluzej....i tak masz swiadczenie pielgnacyjne w kwocie 420 zl dla rodzica niepracujacego zalezne od dochodu na członka rodziny czyli teraz na jednego czlonka w rodzinie gdzie jest dziecko z orzeczeniem wynosi 583zł, zasiłek pielegnacyjny w kwocie 153zl niezalezny od dochodu, i jesli pobiera sie rodzinne to jeszcze dodatek na rehabilitacje w kwocie 60zł, dotego mozesz sie starac o dofinansownie na turnusy rehabilitacyjne, na hipoterapie na rehabilitacje na sprzet rehabilitacyjny czyli np na wozek jesli dziecko ni chodzi do jakiego wieku, acha masz tez darmowy przejazd komunikacja miejska...wiec troszke przywilejow jest ale najwaznjeiszy to darmowa rehabilitacja dzieci gdzie nikt nie moze ci powiedziec ze nie bedzie cwiczył z dzieckiem...jak chcesz jeszcze cos wiedziec to pytaj:-)

O ten turnus rehabilitacyjny to z Pefronu tak? Czy jeszcze gdzieś można się starać? I może wiesz czy można samemu wybrać ośrodek czy oni sami wybierają? Dzięki z góry;-)
 
Witam Mamcie! Strasznie dlugo mnie tu nie bylo ale im starsze dziecie tym mniej czasu dla siebie i inne problemy!Duzo nowych mam doszlo wiec wszystkim zycze duzo cierpliwosci a dla maluszkow zdrowka!! Chcialam tylko napisac kilka slow odnosnie noszenia - ja swojego nosilam praktycznie 24h/dobe. Tak zalecil lekarz (no moze nie az tak ;)) Bujalam go, kolysalam, spal na moim brzuchu itp. Wtedy byl spokojniejszy. Wspomaga to rozwoj ukl nerwowego, takie "niby" doznania jak w brzuchu u mamy. Wiec nie martw sie ze go przyzwyczaisz albo rozpiescisz - od tego jestes. Moj po pewnym czasie nie potrzebowal juz bujania, glaskania i noszenia. Zasypial (i nadal zasypia) sam w swoim lozeczku i nie zaluje ze go nosilam. Teraz tez przychodzi czasami i mowi "mama apa" i nie ma zmiluj - trzeba rundke po mieszkaniu zrobic! Pozdrawiam wszystkie mamuski i ich skarby.
 
Witam wszystkie mamy i pociechy,kilka dni sie opuscilam w pisaniu ale jest taka ladna pogoda ze od rana do wieczora siedzimy na polku ,bo mojej juli to sluzy i je lepiej niz w domku.
caluski i pozdrowionka.
a i od poniedzialku znowu kontrole oczu sluchu i wylewu.pa
 
reklama
witajcie :happy: jak widać jestem tu od niedawna a dokładniej od dzisiaj :-) równiez jestem mama wcześnieczka , mój Michałek urodził sie w 27 tc i jest dowodem na to że pomimo tak wczesnego przyjścia na świat rozwija się prawidłowo :happy: owszem w niektórych czynnościach jest troche w plecy ale nie duzo , martwiłam sie o jego mówienie ale ostatnio tak się rozgadał ze szok :laugh2:
mam tez córeczke urodzona po terminie :happy: naśladuje we wszystkim brata i juz zaczyna chodzic chociaz nie ma jeszcze 9 miesięcy :szok:
pozdrawiam Was gorąco i trzymam kciuki za wszystkie forumowe wcześniaczki :-D
 
Do góry