reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

My właśnie wróćiliśmy z 2 badania u okulisty. Wszystko w lewym oczku się wchłonęło i Tomek jest zdrowy :-) Jestem strasznie szczęśliwa.
Jeszcze 30 lipca czeka nas powtórka (po raz 3) ale wierzę, że to już ostatni raz!

olgasior: gratuluję Wam serdecznie. Oby następnym razem nic tam nie było
 
reklama
Dziekuje dziewczyny za wsparcie,
jak czytam o waszych zmaganiach i tym że wasze dzieciaczki rosną i są zdrowe, mimo tych pierwszych straszych miesięcy to mam nadzieje że i moja siostra i jej maluszek dadza radę! dzisiaj jest w miarę ok, gorączka ustąpiła krew tez narazie się ustabilizowalo, oby jak najdluzej kazdy dzien to zycie....
 
Cześć dziewczyny jestem nowa na forum i mam na imię Ania. Tyle pytań ciśnie mi się do głowy. Zacznę od tego że 15 maja 2009 urodziłam synka Wojtusia. Kochany chłopczyk słodki i taki dzielny bo oddycha już samodzielnie niestety w pierwszych dobach swojego życia miał wylew IV stopnia. Jak się na niego patrzy nie widać że jest chory ma często uśmiechniętą buzie. Kurcze łzy same napływają do oczu. Może któraś z Was zna takie przypadki i wie jak wygląda takie życie z biegiem czasu. Prosze o odpowiedź :-(
 
Aniu , mój synek po porodzie miał 2 wylewy I i II stopnia, do tego w 6 dobie wystąpiły drgawki. Urodził się w głębokiej zamartwicy w 32 tc. Był niedotleniony, nie oddychał i miał zwapnienie w główce. Dostał tylko 1 punkt w skali Apgar za słabiutkie bicie serduszka. Tak niewiele brakowało a nie byłoby go z nami. Dziś już skończył rok. Rozwija się prawidłowo według wieku skorygowane. Jedynie po wylewach i niedotlenieniu pojawiło się niewielkie wzmożone napięcie mięśniowe. Chodzimy na rehabilitację od 7 miesiąca życia. Napięcie już prawie całkowicie ustąpiło. Nam lekarze mówili, że najgorszy jest pierwszy rok bo to w tym czasie moga wyjśc różne rzeczy związane z trudnym początkiem. U nas rok już minął. Mam nadzieję, że za roki i Ty będziesz mogła opowiedzieć nam o szczęśliwym zakończeniu,
Pozdraiwam Agnieszka
 
Dziękuję za dobre słowo. Bardzo bym chciała żeby to wszystko kiedys okazało się tylko przeszłością ale dzisiaj już wiem że czeka nas długa i ciężka praca tylko czego się nie robi dla własnych dzieci.
 
hej dziewczyny :) długo nie zagladalismy z Jaśkiem do was ale troche czasu nam brakuje na wszystko. Jask zaczął miło przybierac na wadze, staje sie marudnym wczesniakiem, zdecydowanie woli ręce mamy niz swoje łóżeczko:tak:ale musze byc silna aby go nie przyzwyczajać. Gosiah my tez bylismy 9 lipca u okulisty około 11.30 musiałysmy się minąć, u Jaśka z retinopatia narazie bez zmian, kolejna wizyta znowu w tym tygodniu, chciałam zarejestrować Jaśka do neurologa to pierwszy wolny termin maja na 5 września:-(normalnie aż mnie zwaliło znóg jak sie dowiedziałam ze tyle musimy czekac na kontrolne usg...chyba trzeba je w takim układzie zrobic prywatnie, zeby zobaczyc czy nastęuje ewolucja po wylewach. w zwiazku z tym mamy pare pytań do doświadczonych ciotek:) macie pojęcie o kosztach takiej wizyty u neurloga z usg główki a może posiadacie namairy na jakiś dobrych neurologów w trójmieście, którzy by zrobili Jaskowi takie badanie i powiedzili dokładnie co dokładnierehabilitować...Dziewczyny kiedy zaczęłyscie podawać swoim bobasom herbatki z koperku, bo zastanawiam się czy moge zaczac juz dopajać małego aby te wzdecia mial troszke mniejsze, tak mi go szkoda jak boli go ten brzuszek...i napiszcie kiedy zaczeliscie rehabilitacje ze swoimi dziecmi w jakim wieku były, bo nam jak poszlismy prywatnie to powiedizlei że narazie co moge robic to stosować stymulacje dotykową czy głasakć, i za taka porade skasowali nas 80 zl, wiec moze wy mi napiszecie cos bardziej konkretnego. Nie długo wybieramy sie z Jaśkiem na wieś, niech troche powdycha świeżego powietrza. Pozdrawiamy wszystkie forumowe ciotki i czekamy na odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:
witam wzystkich. co u was i waszych maluszkow.my mamy przerwe w wizytach lekarskich do 27 lipca. teraz spacerujemy duzo i nabieramy wagi.
KANIA25-my herbatke z kopru podajemy odkad wrocilysmy ze szpitala i do tego na kupy dajemy herbatke plantex bo mala robi raz na 3-4 dn kupe.
a czym karmisz Jasia swojego????
pozdrawiam
 
reklama
kania25 - aby zrobic usg glowki nie musisz isc do neurologa, te badanie jest robione prywatnie np w gabinetach gdzie robia takze usg ciazowe i podobne badania :tak: wiem, bo sama ide za 2 dni na usg przezciemiaczkowe. od neurologa skierowania nie dostalam bo "nie widzial wskazan":wściekła/y:. chcial dopiero teraz-po3miesiacach dac skierowanie na rehab, bo wczesniej ze mala sie troche wolniej rozwija tez nie widzial:wściekła/y: takiego mam naurologa:wściekła/y:
wiec ide prywatnie.

my rehab zaczelysmy jak mala miala miesiac ale od tamtej pory bylam 4 razy na rehab, z czego 2 na Vojcie- to tez wszystko prywatnie niestety. pod koniec miesiaca zaczynaja sie nam zajecia w ramach nfz no i licze ze po tych zajeciach bedzie juz jakis postep konkretny:-)
a herbatki nigdy nie podawalam..

pozdrowionka
 
Do góry