reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Sprawdzona informacja z witaminą K

Moja córka dostała zaraz po urodzeniu domięśniowo 1 mg witaminy K (Vitacon) i w takim przypadku nie jest konieczne podawanie dodatkowych dawek Vit -K. Co innego gdyby po urodzeniu dostała 0.5 mg, to wtedy zalecane jest podawanie witaminy do ukończenia 3 miesiąca. Informacja sprawdzona u trzech lekarzy i oddziale neonatologicznym szpitala wojewódzkiego w Legnicy.

U nas lekarz na wizycie zalecił stosowanie witaminy K, bo niestety nie popatrzył dokładnie do książeczki :no:. Dla nas dawka 1 mg nic nie mówiła i dopiero przypadkowa wizyta u innego lekarza dała nam do myślenia, bo lekarz strasznie się zdziwił że jeszcze dodatkowo podajemy K.
Wziąłem za telefon i trochę naiwnie zadzwoniłem do kilku lekarzy i na oddział pediatryczny i neonatologiczny, ku mojemu zdziwieniu wszyscy chętnie i bez problemów udzielili mi tej samej odpowiedzi. Dopiero teraz po 2 tygodniach stosowania Vita - K, przerwaliśmy podawanie tej witaminy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny szczepilyscie juz maluchy na MMR? Nam teraz wypada szczepienie i nie iwem co robic czy znow kupowac te z glaxo czy brac te darmowe, dzwonilam teraz do przyuchodni zeby sie zapytac jakie maja a ona mi mowi ze nie wie..normalnie szok!! Powiedzialam zeby sie dowedziala i ze zadzwonie za chwile, nie chce tych ktore maja rtec jako substancje konserwujaca a niestety takie nasza kochana przychodnia oferuje i chyba wszystkie te ktore znam...tak wiec musialabym isc po recepte i wykupic 'te lepsze' a ich gadkami juz sie nie przejmuje bo zawsze i pielegniarka i lekarka mialy problem z tym ze wykupowalam te zalecane i zreszta same pamietacie jakie byly komentarze...
 
Dziewczyny szczepilyscie juz maluchy na MMR? Nam teraz wypada szczepienie i nie iwem co robic czy znow kupowac te z glaxo czy brac te darmowe, dzwonilam teraz do przyuchodni zeby sie zapytac jakie maja a ona mi mowi ze nie wie..normalnie szok!! Powiedzialam zeby sie dowedziala i ze zadzwonie za chwile, nie chce tych ktore maja rtec jako substancje konserwujaca a niestety takie nasza kochana przychodnia oferuje i chyba wszystkie te ktore znam...tak wiec musialabym isc po recepte i wykupic 'te lepsze' a ich gadkami juz sie nie przejmuje bo zawsze i pielegniarka i lekarka mialy problem z tym ze wykupowalam te zalecane i zreszta same pamietacie jakie byly komentarze...

Zuzia jest już zaszczepiona i z tego co wiem akurat dla tej szczepionki nie ma żadnej alternatywy
Ja mam zamiar za tydzień zaszczepić Zuzkę na meningokoki a później na pneumo chciałam to zrobić jak będzie starsza ale przez ten staż w domu dziecka boje się że mała może coś złapać zresztą lekarka też mi sugerowała żeby w tej sytuacji zaszczepić jak najszybciej
 
To jakaś kompletna bzdura rozmawiałam kiedyś o tym z moją ciocią która jest neurologiem dziecięcym po prostu szczepienie mmr2 pokrywa się z okresem kiedy zazwyczaj pojawiają się pierwsze niepokojące symptomy które mogą świadczyć o autyzmie (chociaż czasami można zauważyć coś wcześniej) a wiadomo rodzice w takich sytuacjach szukają "winnego" i stąd ta plotka że mmr2 powoduje autyzm
przyczyny autyzmu są nieznane chociaż są pewne hipotezy ale na pewno nie można powiedzieć że powoduje go szczepionka
 
Aneczko, u nas szczepili Priorixem. Dopiero teraz zajrzałam do książeczki, wcześniej nie zastanawiałam się nad tym. Ja też nie wierzę w te tezy o autyzmie, bo wiem ze studiów, że to niemożliwe.
 
luandzia dzieki, zwariowac mozna tym bardziej jak sie jest laikiem w tych sprawach..jak uslyszysz babke ktora stwierdza ze dziecko ma autyzm przez szczepionke to mozna to jeszcze puscic uwadze ale gdy niektorzey lekarze takze twierdza ze ich przeprowadzone badania o tym swiadczom to jest juz troche podejzane...nie wiem co mieliby w tym za interes zeby ludzi szokowac takimi informacjami, chodzi o kase czy co? Jedyne co wiem to ze musze sprawdzic czy mala nie ma alergii na jajko tzn bialko bo ta szczepionka jest na bazie bialka i jezeli cos byloby nie tak to malej nie zaszczepia.
 
reklama
Do góry