reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Teraz doczytałam cały temat i chyba na kolejnej wizycie podpytam dlaczego bierzemy tylko jedną kropelkę vigantolu:confused:
Atruviel d3 i cebion raczej się nie gryzą. Co do żelaza to być może jest jak mówisz, ale żelazo powinno podawać się na czczo czyli u takich maluszków co najmniej 2 godziny po jedzeniu i godzinę przed kolejnym. My tak podajemy już półtora miesiąca i przyznam, że to cholernie ciężko wycyzelować, a podawać to brudzące i plamiące cholerstwo np. w nocy czy w ogóle kiedy śpi to masakra:crazy:
A co do szczepionek to jetem już tak zakręcona, że sama nie wiem co małemu podać. Nam pediatra odradziła rotawirusy tłumacząc, że jak w domu jest ok i warunki są dobre to nie ma takiej potrzeby. Ale mimo to cały czas się nad nimi zastanawiam.Co do meningo i pneumokoków to po pierwsze podaje się 4 dawki czyli ponad 1200zł, a sepse wywołuje ok 30 wirusów, a szczepionki są tylko na dwa: meningo i pneumo, każda płatna osobno i osobno podawana. Tyle, że meningo są dużo bardziej niebezpieczne w tym sensie, że kiedy dziecko już się zarazi, w ciągu 24 godzin następuje zazwyczaj zgon. Ale to są tylko 2 z 30 powodujących tę cholerną sepsę, a takie jest parcie na szczepienie, bo...marketing. Tak jest niestety prawie ze wszystkimi szczepionkami. Mimo to ja też ciągle się zastanawiam co zrobić.
A co do tych obowiązkowych to do tej pory byłam za skojarzoną, jedno ukłucie i po sprawie (hexa- 6 w 1), ale dzisiaj neurolog stwierdziła, że im mniej tym lepiej i nie ma co obciążać dodatkowo organizmu dzieciaczka i żeby podać tylko to obowiązkowe...i teraz zgłupiałam do reszty.
 
reklama
Mój mały nie ma podawanych żadnych witamin, właściwie nie ma podawanego nic poza mlekiem i wodą
Jak narazie dostał w szpitalu wit. K a w tym tygodniu szczepienie na gruźlicę.
najbliższe szczepienie skojarzone będzie miał za miesiąc
 
Sorki, ze bez polskich znakow ale pisze Muńkiem na reku.
Carioca dokladnie, i tak zle i tak niedobrze a wybrac cos trzeba. Jak wyliczylam chcac podac pneumo, rotawirus i hexa zaplace jutro cos kolo 700:szok: i tak co 6 tygodni 3 razy plus dodatkowo czwarta dawka pneumo ok.2 latek. I juz pal szesc te kase jakos sie moze wysupla, ale nie daje mi spokoju IPV. W obowiazkowych tego nie ma w pierwszej dawce, jest pozniej, a w skojarzonych jest juz w pierwszej, a słyszalam rowniez od jednego z pediatrow, ze potrafi wywolac powiklania w sensie uaktywnic np porazenie czy autyzm:szok: Ale z drugiej strony im mniej ukłć tym mniejsza podana dawka dodatkowych smieci (tego w czym sie te szczepionki rozpuszcza) i mniej powiklan poszczepiennych no i slyszalam tez ze np hexa jest najczystsza pod tym wzgledem i pentaxim tez jest uznawany za calkiem dobra szczepionke. No i badz tu czlowieku madry, kazdy co innego a Ty musisz podjac taka wazna decyzje, ja szczegolnie sie martwie, bo u wczesniaka moze byc roznie:-(,szczegolnie martwi mnie to polio (IPV) bo jednak Muniek nie jest jeszcze tak dojrzały neurologicznie i dogoni rowniesnikow za jakis czas, a szczepienia zrobic trzeba tylko jakie??? A tak apropos podam wam fajny adres z tabelka i zestawieniem, sa tam tez orientacyjne ceny. Nie wiem jak wkleja się odnosniki do stron wiec napisze po prostu MULTIMED, a to inny tez dosc czytelny (ale jak sie odmyslam strona jest sponsorowana a wrecz chyba stworzona przez gsk wiec wiadomo co beda promowac, ale kalendarz szczepien i tabelka jest bardzo przejrzysta i super daje poglad na to co mamy w ofercie) http://www.szczepienia.pl/mmw/img/kal_normal.gif
 
reklama
Ja w tej dziedzinie jestem kompletny laik więc się nie spieram, ale słyszałam to z kilku źródeł, ale być może to właśnie taki czasowy zbieg okoliczności, ale porażenie raczej może być powikłaniem poszczepiennym.... no nieważne w każdym razie neurolog i jeden z pediatrów stwierdzili, że lepiej unikać polio w pierwszym szczepieniu i to nie tylko odnosi się do wcześniaków. I to mnie trochę dziwi, bo nasz pediatra z OIOMU mówi zupełnie co innego i twierdzi, że lekarze szczepią swoje dzieci właśnie skojarzonymi uznając je za lepsze...i bądź tu człowieku mądry. No nic jutro idę do rejonowej i zobaczymy, chyba rzucę monetą:baffled:, bo przez to wszystko nie mogę dzisiaj spać, a głowa mi pęka od myślenia i kombinowania co będzie lepsze:-:)no:
 
Do góry