reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

reklama
Mam pytanie co do podawania witamin czy któraś z was podaje maluszkowi cebionmulti jak tak po ile kropelek i jak podaje się cebionmulti to ile podać D3 bo ja byłam u dwuch pediatrów i jeden mówi żeby podać d3 2 krople i cebionmulti 5 kropel na dobę a drugi kazał dawać tylko d3 i po 3 krople. A jak Wy podajecie?????
 
Nuśka - ja nie podaję Tymkowi żadnych innych witamin poza D3 i wit. C (C-Bion). Mleko modyfikowane jest wzbogacone w niezbędne witaminy, więc nie ma potrzeby dodatkowego ich suplementowania.
Ale mam inne pytanie: nie wiecie, czy mogę podać małemu jednocześnie wit. D3 i wit. C? Czy jakoś się nie "gryzą" te dwie witaminki? Bo coś sobie przypominam, że jak Kuba był mały to lekarka zabroniła podawać wit. D3 razem z żelazem, który daje się razem z wit. C. Tylko nie pamiętam czy chodziło o łączenie żelaza z D3 czy wit. C z D3...
 
Ja daje Cebion multi po 3 krople i wit. D - 2 krople. Wzystko rozpuszczam w mleku. Do tego podaje zwykly Cebion, tez po 3 krople. Czyli chyba podawanie wit. D nie przeszkadza w podawaniu takze wit. C.
 
wit d3 i cebion sie nie gryza bo mi pediatra zalecila (w szpitalu) 1 kr d3 i 8 kropli cebionu do wyczerpania opakowania.
ja mam pytanie jakiej marki macie witamine d3 bo ja ye szpitala dostalam recepte na devikap i mam dawac 1 krople a w przychodni stosuja vigantol i na recepcie mam napisane ze po 2 krople
 
reklama
Do góry