reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Ja też mam devikap... 1 kropla dziennie.
A właśnie przed chwilą miałam trzecią wizytę położnej środowiskowej. Zadałam jej pytanie, jak najlepiej podawać te witaminy i stwierdziła, żeby nie podawać w butelce, bo nie wiadomo ile tak naprawdę maluch ich dostanie a przy D3 jest bardzo ważne żeby dostało całą dawkę. Na butelce się osadza i nie zawsze dzidzia wszystko co do kropli zje. Zaleciła podawać na łyżeczce z odrobiną mleka. Najlepiej po dłuższym śnie nocnym. A jak wy podajecie?
 
reklama
Ja mam witamine d w tabletkach podae ja nastepujaco
rozkruszam ja na lyzeczce i dodaje troszke mleka by sie rozpuscila i podaje z lyzeczki
 
Ja mam vigantol . Natomiast jeżeli chodzi o podawanie to moja położna mówi żeby vigantol podawać bezpośrednio do buźki bo musisz mieć pewność że dostał całą dawkę no i oczywiście maluszek musi koniecznie popić to mlekiem. Natomiast cebionmulti kazała podawać między "posiłkami" bo ponoć vit C w brzuszku z mlekiem się zetnie.Nie wiem czy to prawda ale tak podaję.
 
mnie tez powiedziano aby vigantol nie mieszac z niczym tylko prosto do buzi, ale nie wiedzialam ze nalezy popic mleczkiem. Cebion podaję z wodą i z butelki.
 
Carioca - D3 musi być popita mlekiem bo ta witamina rozpuszcza się wyłącznie w tłuszczach. Więc jeśli podasz ją samą albo w wodzie to jej wchłanianie będzie ograniczone. Co do witaminy C to moja lekarka stwierdziła, że należy ją podawać z 5-10 ml płynu (woda, herbatka, mleko), bo podanie jej samej albo w zbyt małej ilości płynu może powodować pleśniawki w buzi dziecka (witamina C ponoć bardzo wyjaławia jamę ustną).

A wracając do waszego sposobu podawania wit. D3 prosto do buzi, to jak wy to robicie? Bo ja się boję, co będzie jak nie daj Boże wyleci więcej niż jedna kropla devikapu? A przecież przedawkowanie D3 jest niebezpieczne. Już parę razy mi się zdarzyło, że do odmierzonej ilości mleczka wpadły mi nie jedna a dwie krople. Tylko pocieszałam się tym, że i tak nie wszystko się uda Tymkowi wyssać, że zawsze coś zostanie na ściankach butelki.
 
Atruviell, nie ma obawy,ze przedawkujesz devikap. Zeby przedawkowac musialabys podac 11 tys jednostek,a jedna kropla ma 500 jednostek,wiec musialabys podac w ciagu dnia 22 krople. Moja pediatra powiedziala,ze nawet jesli naraz wpadna 2-3 krople to nie ma problemu. Nie musisz wtedy podawac codziennie,tylko np. co drugi dzien.
 
Dzięki, Majandra. Tak właśnie pomyślałam. Przy Kubie miałam tabletki - Vigantolette - i tam nie było problemu, bo po prostu 1 tabletkę rozpuszczałam w małej ilości mleka i podawałam synkowi na łyżeczce albo w butelce.
 
witam wszystkich :-)
ja swojemu Bartusiowi podaję DEVIKAP 1 kropelkę dziennie, pediatra zaleciła podawać pomiędzy karmieniami, po to by od razu nie wypluł :-) podaję Mu kroplomierzem i wtedy łatwiej wlać do buzi Maluszka kropelkę

na pierwsze szczepienia (oprócz tych w szpitalu po urodzeniu) idziemy w środę 24.10, nie wiem które wziąć - są darmowe 3 wkłucia, za 60 zł - 2 wkłucia i 175 zł - jedno wkłucie - podobno po tej gratisowej szczepionce przeciwko krztuścowi maluchy miewają gorączkę i ogólnie kiepsko ją znoszą :-(może zdecydujemy się na to 1 wkłucie :tak:bo szkoda Malucha
 
reklama
My też bierzemy vigantol i tak jak już któraś wspomniała prosto do buźki, a że podajemy również wit. B1, B6 to popija to mleczkiem ale przyznam, że nie wiedziałam, że trzeba go popić mlekiem. NuŚka co do wit. C to spokojnie można ją podawać z mleczkiem tak jak pisała Carioca. Co prawda mówię o Cebionie, a nie Cebionie multi i być może tam podaje się inaczej:confused: (powinno być napisane na opakowaniu jak podawać) Ale nie powinno... my bierzemy te witaminki od samego początku po 5 kropli dziennie i podaję je z mleczkiem z butelki, a sądząc po wynikach jakie Muniek miał ostatnio wchłania się super i działa idealnie. Zresztą na opakowaniu napisane jest:
"W przypadku niemowląt i małych dzieci krople należy dodać do butelki lub podać na łyżce z mlekiem, herbatą lub sokiem owocowym."
 
Do góry